Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VARAM uzskata, ka republikas pilsētām būtu jāapvienojas ar to novadiem 10

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija uzskata, ka saistībā ar administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu būtu jāsāk diskusija par republikas pilsētu apvienošanu ar to novadiem, piemēram, Rēzeknei jāapvienojas ar Rēzeknes novadu, lai tai būtu viena pārvalde.

VARAM valsts sekretāra vietniece Ilona Raugze intervijā aģentūrai LETA kā piemēru minēja Rēzeknes pilsētu un tai apkārt esošo Rēzeknes novadu, kas ir divas dažādas administratīvās teritorijas, lai gan funkcionāli ir ļoti cieši saistītas. «Formāli sanāk, ka Rēzeknes novada vidū ir caurums - no administratīvi teritoriālā viedokļa,» teica Raugze.Tāda pati situācija ir arī ar pārējām republikas nozīmes pilsētām, kur ir divas dažādas pašvaldības, budžeti ir sadalīti, kā arī lēmējvara un izpildvara gan pilsētai, gan tās novadam ir cita. Tajā pašā laikā gan pilsēta, gan arī novads tiek vadīts no pilsētas.Pēc Raugzes domām, šīm teritorijām apvienojoties vienā, būtu ieguvumi. «Tas atstāj iespaidu uz resursu sadali. Tas, ko dara pilsētas un lauku teritorija, bieži vien nesakrīt - tur dažreiz pat politiski lēmumi tiek pieņemti ļoti interesanti,» pašreizējo situāciju attēloja VARAM pārstāve. Patlaban vairāki lēmumi šajās teritoriālajās vienībās tiekot pieņemti, nedomājot par blakus pašvaldību interesēm.Pēc Raugzes domām, lēmums par šādu apvienošanos būs politiska izšķiršanās.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Merniekam

Butu tu no pakiem, varbut ar no tevis cilveks butu iznacis.Bet tagad neka, tads puscilveks vien esi.

pirms 7 gadiem, 2013.02.28 10:02

kārtējoe "mērnieku laiki"

Gan Andža, gan Zieča abi ir no pāķiem, tā kā apvienoties šiem kolchozniekiem nebūs grūti, ir jau raduši dalīt kombainus un traktorus, kopīgi stirnas šāvuši, kas ar slotas kātu, kas ar ko citu....bet jautājiens ir pavisam cits- vai to apvienošanos gribēs tie, kas dzīvo novadā, vai apvienojties ar pilsētu būs izaugsme, jo kā zināms, parasti biezāko krējumu nosmeļ pilsētnieki un sūkalas tad paliek novadniekiem....

pirms 7 gadiem, 2013.02.28 07:55

ap

Būtu tikai normāli, ja tos apvienotu. Tāpat neviens nesaprot, kāpēc 2 atsevišķas pašvaldības

pirms 7 gadiem, 2013.02.28 07:55

to oxy

es dzivoju novada- no si viedokla man butu izdevigi , ja mus pievienotu pilsetai. komunikacijas, serviss utt.
bet es stradaju pilseta, un nafig mums pusnabagais novads, kurs iejudzies pamatigos parados un laiz ka treknajos gados???

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 21:47

aisa

to Sprudzu sen bij jaizsupo.Kaut kas tomer no pasvaldibam jasajedz.sitads duraks sen nav redzets.

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 16:21

oxy

to Punkts - Tas nav kā rajonu sistēma. Tur bija vēl sarumstalotāk - katrs pagasts bija atsevišķa pašvaldība, un rajona padome bija vien kas līdzīgs plānošanas reģionam...
Un pašvaldība pagasta līmenī - tas gan bija murgs. Pamatīgs murgs.
Bet šī ideja ir ok, tikai lielo pilsētu mēri (kuru vidū dominē ZZS barokļi) atkal atradīs ieganstu šūpot Sprūdžu... :D

to kkur - Jautājums vietā: Ar ko ad Rīga - ar Ādažu novadu vai ar Mārupes novadu? :D
Un ar ko Jūrmala apvienosies? Ar Babītes novadu? :D

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 14:45

Punkts

Skaidra lieta, ka bez rajoniem jau neiztikt. Tā arī bija normāla kārtība.

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 13:35

tā nevar

Ziedonim uz kabinetu ir lifts, kā to var atdot?

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 11:35

Ziedonis+ Andris

Nu nekā nebija. Mēs agri gribam šeptēt.

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 10:45

Jelgava