Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecāki gatavi veidot izaugsmes centrus Jelgavā un Glūdā

Maijā noslēgusies vecāku mācību programma, kas vairāk kā divdesmit uzņēmīgiem vecākiem no dažādiem Latvijas novadiem palīdzēs sākt pašpalīdzības un izaugsmes centru veidošanu. Šādi vecāku centri tiks veidoti arī Jelgavā un Glūdas pagastā.

Projekta «Open Parents» mērķis ir stiprināt vecāku sociālās un pilsoniskās iemaņas, izmantojot neformālās pieaugušo izglītošanas metodes. Notika vairāki vecāku – līderu izglītošanās treniņsemināri, kuru uzdevums bija sniegt atbalstu lokālu vecāku pašpalīdzības un izaugsmes centru izveidei visā Latvijā, informē biedrība «Latvijas Vecāku kustība». Centri sākotnēji tiks veidoti kā vecāku domubiedru grupas kādā konkrētā skolā vai vietējā pieaugušo izglītības centrā. Šādi centri būs viegli pieejami vietējām ģimenēm, jo sniegs nozīmīgu palīdzību bērnu audzināšanas un izglītošanas jomās. Centru darbību organizēs paši vecāki, nepieciešamības gadījumā vecāku tikšanās reizēs tiks pieaicināti arī speciālisti un konsultanti. 

Četru mēnešu mācībās, vecāki no Rīgas, Jelgavas, Ozolniekiem, Kuldīgas, Glūdas, Jaunpiebalgas, Dobeles, Tukuma, Talsiem, Olaines un Carnikavas apguva praktiskas zināšanas komandu veidošanā, konfliktu risināšanā, pārrunu vadīšanā un laika plānošanā. Vecāki apguva arī «dzīves līdzsvara apļa» veidošanu, kas ļauj sabalansēt vecākiem svarīgākās jomas – personisko attīstību, karjeras izaugsmi, ģimeni un sadarbību ar skolu.

Trīs mācību dienas tika īstenota vecāks – vecākam neformālā izglītošanās metode, kas paredz, ka semināru dalībnieki mācās viens no otra, pārmaiņus esot skolotājs un skolnieks. Šī metode tika izvēlēta tādēļ, ka bieži cilvēkiem ir vieglāk uztvert informāciju un mainīt savus uzskatus un ieradumus, ja informācija tiek saņemta nevis no gudrāka un profesionālāka lektora, bet cilvēka, kas atrodas līdzīgā situācijā. Vecāki ar lielu entuziasmu uzklausīja cits citu un dalījās pieredzē par komunikācijas veidošanu ģimenē un ārpus tās, atbalsta sniegšanu bērniem mācībās, sadarbības veidošanu ar skolu, kā arī darbojās praktiski kopā ar bērniem dabas darbnīcās.

Līdztekus mācībām vecāki sāk arī praktisku darbību - tiek risinātas sadarbības sarunas ar pašvaldībām un skolām, ir iesniegti projekti. Īpaši aktīvi darbojās lauku reģionu vecāki, kas šādu centru veidošanā saskata nozīmīgu potenciālu arī Latvijas lauku attīstībā. Arī Glūdas pagasta biedrības «Attīstības centrs – Dzīvo gudri» vadītāja Herta Elza Šalkovska aktīvi piedalījās mācības: «Laukos dzīvojošie vecāki gandrīz katrs ir pakļauts sociālās atstumtības riskam, jo ir augsts bezdarba līmenis un mazi finanšu resursi. Apmācības sagatavotie vecāku līderi ir ieguvuši prasmes uzklausīt un vadīt pārrunas, bet, lai strādātu un vadītu pašpalīdzības grupu nodarbības ar lielu sociālam riskam pakļauto vecāku skaitu, šiem vecākiem – līderiem ir vēlamas papildu zināšanas komunikācijā un praktiskie treniņi speciālistu uzraudzībā.»

Pievieno komentāru

Jelgava