Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlētājiem jāsaņem paziņojumi par pašvaldību vēlēšanām

Vakar pabeigta paziņojumu par pašvaldību vēlēšanām izsūtīšana vēlētājiem. Ar paziņojumu starpniecību vēlētāji tiks informēti, kurā vēlēšanu iecirknī ir reģistrēti vēlēšanām, kā arī saņems svarīgāko informāciju par balsošanas kārtību.

Pavisam Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP0 ir sagatavojusi un vēlētājiem nosūtījusi 1 463 002 vēstules. Paziņojumi tiks izsūtīti visiem vēlētājiem, kuriem ir spēkā esoša dzīvesvietas deklarācija kādā no Latvijas pašvaldībām. Lai nodrukātu šādu daudzumu paziņojumu, bija nepieciešamas trīs diennaktis.Savukārt tie vēlētāji, kuri kādu iemeslu dēļ paziņojumus šajā nedēļā vai nākamās nedēļas laikā nesaņems, tiek aicināti laikus noskaidrot savu vēlēšanu iecirkni. To var izdarīt tiešsaistē PMLP mājaslapā www.pmlp.gov.lv vai zvanot uz Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālruni 67049999. Tālrunis strādā katru dienu, arī brīvdienās un svētku dienās no pulksten 8 līdz 20. CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars uzsver, ka ļoti svarīgi par paziņojuma nesaņemšanas iemesliem interesēties laikus, jo līdz šā gada 7.maijam vēl ir iespējams gan mainīt sākotnēji reģistrēto vēlēšanu iecirkni, gan risināt citas ar vēlētāju reģistrāciju saistītās problēmsituācijas.Paziņojumu drukāšana un ievietošana aploksnēs izmaksāja 0,0575 latu bez PVN vienam vēlētājam, sūtījumu piegādes izmaksas ir 0,17 lati bez PVN vienam vēlētājam, informē CVK pārstāve Kristīne Bērziņa.Pašvaldību vēlēšanās vēlētāji var mainīt vēlēšanu iecirkni uz jebkuru citu iecirkni tajā pašvaldībā, kurā ir reģistrēti, vai arī uz citu pašvaldību, ja tajā viņiem pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums. Iesniegums par vēlmi mainīt vēlēšanu iecirkni jāiesniedz jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādei. Ja vēlētājs maina vēlēšanu iecirkni uz pašvaldību, kurā viņam pieder nekustamais īpašums, mainot iecirkni, jāuzrāda īpašumtiesības apliecinošs dokuments – zemesgrāmata vai izziņa no zemesgrāmatas.Kārtējās pašvaldību vēlēšanas Latvijā notiks 1.jūnijā.

Pievieno komentāru

Jelgava