Velosezonu aicina noslēgt ar «Zemgales Ziņu» velopastaigu 6

Atvadoties no velotūrisma sezonas un iesaistoties Eiropas mobilitātes nedēļā, sestdien, 21.septembrī, laikraksts «Zemgales Ziņas» rīko velopastaigu no Jelgavas caur Ūziņiem uz Vilci un tad mājup caur Zaļeniekiem, Zemgales ciemu, Bramberģi. Pastaigas kopgarums – ap 75 kilometriem. 

Sākums pulksten 9 Jelgavā pie Raiņa pieminekļa. Pievienoties pastaigai var arī Vilcē, turp nokļūstot ar satiksmes autobusu (velosipēdu vedot bagāžā), kas no Jelgavas autoostas izbrauc pulksten 10.35. Pirmā pietura plānota Svētē pie skolas un pieminekļa latviešu zemessargiem, kuri Pirmajā pasaules karā 1915.gada pavasarī vēl pirms strēlnieku bataljonu formēšanas aizstāvēja Jelgavu.

Ceļa posmā no Svētes līdz Jēkabniekiem domāts uzmest aci lauka vidū esošam šķūnim, kur 1991. gada augusta puča laikā Latvijas republikas Drošības dienesta Jelgavas rotas vīri paslēpa ieročus, ko viņiem Rīgas priekšniecība, iztopot Kremļa pavēlēm, lika nodot. Kad pučs izgāzās, Jelgavas rotas saglabātās triecienšautenes sākumā bija vienīgās, ko izmantoja atjaunotajai valstij svarīgu objektu, tostarp Krievijas prezidenta Borisa Jeļcina vizītes apsardzē.

Nākamā pietura Ūziņos pie bibliotēkas, kas atrodas agrākajā biedrības namā, kuram šovasar apritēja tieši simts gadu. Vilcē velopastaigas dalībniekus sagaidīs Tūrisma informācijas centrā, kas atrodas Vilces muižas kungu mājā, kur jau 93 gadus mājo Vilces pamatskola. Tālāk tiks apskatīts muižas parks ar Barona taku, kā arī zviedru un krievu kaujas vieta Ziemeļu karā.

Atgriežoties caur Zaļeniekiem, ciema centrā plānots apskatīt pirmo Jelgavas novadā siltināto daudzdzīvokļu māju, Zaļās draudzes baznīcu, Zaļenieku muižu un citas ievērības cienīgas vietas. Tālāk ceļš ies gar Aspazijas Daukšām, Zemgales ciemu un Penkaiņiem, kur atrodas kristīgs rehabilitācijas centrs cilvēkiem, kuri cenšas pievarēt atkarību no alkohola un narkotikām. Pēdējais pieturas punkts Būriņu mežā pie pieminekļa nežēlīgi nogalinātajiem psihoneiroloģiskās slimnīcas «Ģintermuiža» iemītniekiem. 

Par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, kā tas arī bijis agrākās velopastaigās, personīgi atbild katrs pasākuma dalībnieks. 

Iepriekš var pieteikties pa tālruņiem 22033666 vai 29416003.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

es

Man arī liekas, nekāda pastaiga - nopietns brauciens. Es , laikam, to nepieveiktu

pirms 7 gadiem, 2013.09.18 18:39

vārds

No Zaļeniekiem uz Jelgavas pusi baigi draņķīgs asfalts. Ja jau līdz baznīcai braucat, tad labāk atpakaļ caur Glūdu. Tur gan grantenieks, bet pa to braukt vieglāk nekā asfalta pumpām.

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 13:09

pedālists

Manuprāt virzienā uz Jelgavu labāks, nekā uz Zaļeniekiem (nesen braucu - kā jau daudziem braucējiem - pretējā puse vienmēr liekas labāka :) )

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 22:02

suns

Ceļā no Ūziņiem līdz Vilcei uzmanieties no nikna suņa, kas dzīvo mājas pagalmā ceļa labajā pusē (vienā no visām), kas skries jums pakaļ! Reiz dabūjām mīties cik spēka, lai paliktu vienā gabalā. Veiksmi braucējiem!

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 20:06

Jelgava