Velosipēdisti turpmāk gājēju pārejas varēs šķērsot braukšus 7

Velosipēdisti turpmāk varēs šķērsot regulējamas gājēju pārejas braukšus, taču ar ātrumu, kas nepārstniedz gājēju pārvietošanās ātrumu, paredz otrdien valdībā apstiprinātās izmaiņas Ceļu satiksmes noteikumos.

Satiksmes ministrijā aģentūru BNS informēja, ka līdz šim Ceļu satiksmes noteikumi paredzēja, ka velosipēdu vadītāji zebru drīkstēja šķērsot, tikai ejot kājām. Braukšus šķērsot neregulējamas gājēju pārejas nedrīkstēs, un tas nav atļauts arī pašlaik.Pēc šo grozījumu pieņemšanas norma par gājēju pāreju šķērsošanu gājēju pārvietošanās ātrumā attieksies arī uz personām, kas pārvietojas ar skrituļslidām, skrituļdēļiem un tamlīdzīgu sporta vai atpūtas inventāru.Noteikumos paredzēts arī, ka velosipēdu vadītājiem, braucot pa ietvi, jāpārvietojas tādā ātrumā, kas neapdraud satiksmes drošību.Gan velosipēdu, gan mopēdu vadītājiem pa ceļu būs jāpārvietojas vienā rindā, tuvāk braukšanas joslas labajai malai. Tālāk uz brauktuves varēs izbraukt tikai tādos gadījumos, lai apbrauktu, apsteigtu vai apdzītu, veicot kreiso manevru braukšanai pretējā virzienā.Valdības atbalstītie grozījumi arī paredz, ka turpmāk ar velosipēdu varēs pārvadāt pasažierus, taču tikai tādā gadījumā, ja šis transportlīdzeklis būs izgatavots speciāli šim nolūkam. Tādējādi tiks atrisināts jautājums par tā sauktajām velorikšām, kas vasaras sezonā kā pārvietošanās līdzeklis lielākoties tiek izmantots Rīgā. Šādu velosipēdu lietošanas nosacījumi un kustības maršruti ir jānosaka attiecīgajai pašvaldībai.Plānots, ka specializētie tūrisma transportlīdzekļi nākotnē varētu braukt ne tikai pa ielu, bet arī pa gājēju ceļu, velosipēdu ceļu, kā arī gājēju un velosipēdu ceļu, izņemot ietves.Ar grozījumiem tiks noteikts arī jauns pienākums gājējiem – ne tikai ārpus apdzīvotām vietām jāpārvietojas pretim transportlīdzekļu braukšanas virzienam, bet tas būs jādara arī apdzīvotās vietās neapgaismotos ceļa posmos.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Resnais

he, ja tā padomā, tad gājēju pārejas šķērsot braukšus nav aizliegts. To dara visi ceļu satiksmes dalībnieki, kas pārvietojas pa brauktuvi. Cita lieta ir par brauktuves šķērsošanu pa gājēju pāreju :) Tas tomēr nav viens un tas pats :D

pirms 8 gadiem, 2011.12.28 16:19

Resnais to ribo

Tev neliekas, ka "neapgaismotie posmi" ir subjektīvs jēdziens ja deg katra otrā laterna. Man liksies, ka apgaismots, bet policista kungs teiks, ka ne.

pirms 8 gadiem, 2011.12.28 12:29

ribo

to resnais
Izlasi kārtīgi - NEAPGAISMOTOS POSMOS!

pirms 8 gadiem, 2011.12.28 10:52

Resnais

Līdz šim jau arī nekas neaizliedza mīties pāri pārejai, ja tai blakus ir velosipēdu ceļš. Rūpniecības/Tērvetes krusts un gājēju pāreja Tērvetes ielā pie lielās pārbrauktuves. Pienākums gājējiem pilsētā pa piemēram pa Lielo ielu iet pretim braukšanas virzienam gan ir diezgan amizants. No katra otrā gājēja varēs iekasēt pa piečukam :)

pirms 8 gadiem, 2011.12.27 22:29

braucu ar velo

ja daži velobraucēji turpinās maukt pāri pārejām tāpat kā iepriekš, likuma grozījumi no traumām viņus tik un tā nepaglābs

pirms 8 gadiem, 2011.12.27 21:58

Jelgava