Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veselības testus bez maksas veiks vēl visu decembri

Jelgavā noslēgusies Eiropas HIV testēšanas nedēļa, kuras laikā iedzīvotāji bez maksas varēja veikt HIV, kā arī B un C hepatīta testus. Ņemot vērā iedzīvotāju atsaucību, akcija Jelgavā turpināsies vēl visu decembri.

Nedēļas laikā iespēju veikt bezmaksas pārbaudes izmantoja vairāk nekā 40 jelgavnieku. Atkarību profilakses centra (APC) pārstāve Mārīte Ose stāsta, ka nevienam no viņiem HIV pozitīvs netika apstiprināts, bet vairākiem cilvēkiem tests uzrādīja C hepatīta klātbūtni organismā. Dīvainākais, ka daudzi klienti iepriekš nebija dzirdējuši par APC darbību Jelgavā un par to uzzinājuši tikai no laikraksta, norāda speciāliste. Pēc infekcijas pozitīva apstiprinājuma klienti centrā lūgti ierasties atkārtoti, M.Ose viņiem skaidro, kā rīkoties tālāk. 

«Pie mums cilvēki nāk konfidenciāli, bet piespiest ārstēties nevienu nevaru. Mans uzdevums ir skaidrot, cik bīstams C hepatīts ir pašam un apkārtējiem, meklēt iespēju, kā palīdzēt. Lai sāktu ārstēšanos, jāvēršas pie sava ģimenes ārsta un jāsaņem nosūtījums uz Infektoloģijas centru. Taču šajā brīdī beidzas konfidencialitāte, un cilvēki no tā baidās, lai gan arī ģimenes ārsti šādu informāciju izpaust nedrīkst,» atzīst M.Ose. 

Viņa arī citus jelgavniekus aicina nākt uz kabinetu Stacijas ielā 13 vēl visu decembri, lai bez maksas veiktu HIV, B un C hepatīta testus.

M.Ose atgādina, ka C hepatīta vīruss ir hroniska vai akūta vīrusu ierosināta infekcijas slimība, kas galvenokārt izpaužas ar aknu audu bojājumu. Vīruss izplatās ar asinīm, kā arī ar citiem ķermeņa šķidrumiem, kas satur asinis.

Pievieno komentāru

Jelgava