Vēstures doktors: ejam lēnā, labprātīgā pašnāvībā 2

«Mēs mēģinām rūpēties par kultūras saglabāšanos – par Dziesmu svētkiem, par koriem, par kultūru – un par valodu, bet ar to būvējam tikai tādas smilšu pilis jūras krastā. Tik nenoturīgs tas viss būs! Ja nerūpējamies, lai būtu pēcnācēji, kam to saglabāt un tās dziesmas dziedāt, tad tam visam nav jēgas,» intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» sacījis vēstures doktors, ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas Latvijas biroja vadītājs Ilmārs Mežs.

«Pēc šī grafika pēc simts gadiem mūsu mazbērni būs apmēram 10% no Latvijas iedzīvotāju skaita, tāds mazs pulciņš latviešu. Tie tad lūkos no krieviski, angliski vai ķīniski–arābiski runājošas Rīgas domes izlūgt mazu estrādīti Dziesmu svētku sarīkošanai. Manuprāt, mēs slēpjam galvu smiltīs un negribam redzēt, kas būs pēc vienas vai divām paaudzēm. Latvieši runā, cik viņi būs konkurētspējīgi, cik lielas būs algas, un atzīstas – pie šiem finanšu apstākļiem bērnus nevaram atļauties. Protams, tas ir grūti, protams, jaunās ģimenes ir jāatbalsta vairāk. Bet, ja tā būtu kalkulējuši mūsu vecāki, tad lielākā daļa no mums nemaz nebūtu piedzimuši! It īpaši pēc kara un citkārt grūtos apstākļos dzimušie. Vēl agrāk pāri gāja mēris, bads, karotāji, bet klaušinieki un kalpi vilka iztikšanu, kāda nu tā bija, un, lai cik smagi, latvieši tomēr vienmēr parūpējās, lai tauta turpinātos, pat pieaugtu dzīvajā spēkā. Par spīti visam esam izdzīvojuši, un tagad mūsu valsts 20 jaunbūves gados, kad valsts nākotne ir pašu rokās, ejam lēnā, labprātīgā pašnāvībā,» viņš turpinājis.Pēc I.Meža domām, «vienīgā cīņas iespēja pret to, lai iebraucēji nepārņemtu tavu zemi, ir pašu bērnu radīšana».«Reāli demogrāfiskās situācijas izlabošanai mums dotais laiks ir tikai vēl viena paaudze. Tie ir 20 gadi! Ja tos mēs atkal izniekosim tāpat kā iepriekšējos divdesmit gadus, tad iesāksies neatgriezenisks, lavīnveida process un latvieši vairs nekad nespēs nodrošināt vairākumu savā valstī,» viņš uzskata.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Māris

Tikmēr, kamēr visā vainosim Saeimu un valdību - situācija labāka Latvijā nekļūs!
Jāsāk pašiem uzņemties atbildība par savu rīcību un aktīvi rīkoties citādi mēs tik tādi, kas sūdzās un gaužās par visu, kas nav, bet to, kas ir NENOVĒRTĒJAM!

pirms 10 gadiem, 2010.11.12 22:55

vēsturniece

Viss, kas Latvijā ir noticis pēdējo 20 gadu laikā ir valdības roku darbs. Un kā būsiet ievērojuši tieši nacionālistiski noskaņoto partiju pārstāvji bija pie varas visus šos 20 gadus.
tā, ka, ja ir tik traģiska demogrāfiskā situācija varam pateikties visupirms mūsu Saeimai (dažs labs deputāts tur pa trīs sasaukumiem sēdējis. Ko ta viņi ir darījuši? tik naudu tērējuši. Prezidentiem (G. Ulmanim, V Vīķei Freibergai, tagad ar Zatleram) Kā arī varam apskatīt visus Ministru prezidentus, kas bijuši pie "izpildvaras" grožiem un saražojuši mega lielu birokrātisko aparātu. Priekš kam mums bērni, ja ir birokrāti, kas tētē visus nodikļu maksātāju līdzekļus?

pirms 10 gadiem, 2010.11.12 11:11

Jelgava