Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Video: Autovadītāji nepalaiž gājēju ar balto spieķi 17

Jelgavas Neredzīgo biedrība sadarbībā ar Valsts policiju Raiņa un Pētera ielas krustojumā otrdien testēja, vai autovadītāji zina, ka redzes invalīdiem ar balto spieķi atļauts šķērsot brauktuvi ne tikai pa gājēju pārejām.

Jāatgādina, ka jebkurā gadījumā (arī ārpus gājēju pārejām) transportlīdzekļa vadītājam jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar baltu spieķi.

Video: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Vernons

Lai policija pati noskatās šo video! Kopš kura laika policijai vairs nav saistošs CSN 10. punkts? Kāpēc uz brauktuves nav uzzīmēta gājēju pareja? Kāpēc nav brīdinājuma žīmes "Neredzīgi gājēji"? Akcija akcijas pēc nebija jārīko. Nulles vērtība policijas darbam. Radīja sastrēgumu uz līdzenas vietas. Nu izlasiet vienreiz to CSN 10. punktu, tur atlaides nevienam nav paredzētas! Nodokļu maksātāji ir tiesīgi uz jēdzīgāku policijas rīcību!
Ielas pilsētā apgaismo ar gaismas diodēm! Spieķim dažas tikai vajag!

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 13:32

Aldis

Kuru katru reizi tev nepiekrītu, bet šeit, Vernon - ar saviem vārdiem TU ESI TRĀPĪJIS NAGLAI UZ GALVAS. Kauns viņiem. Bet viņiem nu jau nekad nav kauns.

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 17:20

Novēlu

Bet brīžam tādiem cilvekiem gribas novēlēt arī uz pāris dienām būt ar aklumu sistiem,tad zinās par šādām situācijām gudri pļurkstēt..

Nevis jāmeklē utis un attaisnojums,bet jāiejūt sava pēcpuse arī to cilveku ādā,kas ir vājredzīgi,vai vsp neredzīgi..

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 15:07

Aldis

Vēlētājam:
Nedz GRIBU, nedz ESMU šo cilvēku ādā, bet ja jau tu esi tāds empāts, lai tev pašam tiek pēc taviem vārdiem. Jūtu, ka neesi autovadītājs (ieskaitot tos, kas met mīnusus), jo starp autovadītāju apzinības veicināšanu un pavisam idiotisku akciju - liela starpība.

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 16:35

andris

To jau nerīkoja policija bet neredzīgo biedrība.

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 19:44

Vernons

Var jau rīkot ko vien vēlas, tikai ar atsauci uz CSN 4., 6. un 10. punktiem, kas nosaka kārtību un secību, kā darbojas ceļu satiksmes Noteikumi. Nezinot Noteikumu būtību āzēja braucējus. Neradot apstākļus, lai kāds kaut ko nepārprotami ieraudzītu, šajā gadījumā baltu spieķi.
Vājredzīgam taciņa beidzas pie brauktuves kur nav uzzīmēts 931. apzīmējums.
Ja kāds man nepiekrīt, lai argumentēti pierāda pretējo. Bet par ambiciozām pretenzijām parasti tālāk netiek. Katra pilsoņa pienākums būtu palīdzēt šķērsot ielu savam līdzpilsonim ar baltu spieķi roka ne viss veidot neveiksmīgu akciju. Katrs no mums var nonākt tādā statusā un ko tad.

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 19:56

Resnais

Neredzīgais taču neredz, kur viņš iet. Vēl jo vairāk 931. apzīmējumu. Nākamreiz iztestējiet, vai kāds dod ceļu bērniem, kas izkāpj no apzīmēta autobusa.

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 22:42

Audit

Kārtējā reize, kad iebrauci auzās! Atkal kadam citam kas jādara tikai ne pašam! Vājredzīgs, neredzīgs brauktuvi var šķērsot jebkurā vietā, nav nepieciešama gājēju pāreja, piedevām tas onka varen ilgi ar pacelto spieķi stāvēja, un transporta ātrums ši posmā ir jāsamazina, jo tuvumā ir gājēju pāreja.

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 09:17

Vernons

"Audit", tādu kā tu, dēļ, šajā Valstī viss ir caur "Ž"! Radi apstākļus un tad sāc prasīt izpildījumu! Vispār skumji paliek, ka Noziedzīga politika un dubulta morāle ir ik uz soļa! Tas vājredzīgas, bez vestes, ir kārtējauis upuris!
"Resnais" ir tuvāk istenībai nekā TU!

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 09:47

Edžus

Vernon, nevāries! Tu jau tā mīnusus saķēri - cilvēki jau tavu domu nesaprata (par reljefo taciņu arī). Gribu paskaidrot - saprotams, ka neredzīgais apzīmējumus NEREDZ, bet viņiem domātās taciņas ved un beidzas uz APZĪMĒTĀS GĀJĒJU PĀREJAS. Pazīstu cilvēku, kas nodarbojās ar suņu-pavadoņu dresēšanu - dzīvniekiem tika ieaudzināts tas pats. CSN nav īpaši atrunāts (tas ir mans viedoklis un reālā cilvēku pieredze) - ja neredzīgais (bez atstarotājiem, kas naktī situāciju padara vēl pikantāku) grib šķērsot ceļu nemarķētā vietā (kaut vai neapzimetajā krustojumā, vai ceļa posmam pa vidu), viņam būtu jāmeklē cita cilvēka palīdzība (rietumos šī pieredze tiek veiksmīgi īstenota).

Papildjautājums - ja uz ceļa apmales stāv mašīnas - man spieķa galiņš, kas rēgojas starp tām, būs pavisam neredzams - ko nu? Es pat gribēdams nepalaistu, jo neredzētu.

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 13:46

Vernons

Izlasi CSN 113. un 10. punktus! Lūk tev atbilde un viesiem tiem kuri liek mīnusus. Gan jau kaut kas aizķērās!
Viss kas nav savlaicīgi ieraugāms ir nobraucams!!!

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 14:35

Es

Izlasīju un kopēju šeit...

10. Ceļu satiksmes dalībniekiem un citām personām jārīkojas tā, lai neradītu satiksmei bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas un nenodarītu zaudējumus.

Lai gan...

161. Jebkurā gadījumā (arī ārpus gājēju pārejām) transportlīdzekļa vadītājam jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar baltu spieķi.

Jauki, neko neteikšu. Lai gan piekrītu, ka aklajam cilvēkam ir jāapzinās, ka labāk ceļot vai nu pa drošiem maršrutiem, vai nu ar pavadoni. Lai ko te murgo pseidohumānā sabiedrība viņš nav un nebūs pilnvērtīgs cilvēks, un ar to ir jāsamierinās. Provocēt citu cilvēku uz noziegumu (kaut vai piesedzoties ar to, ka ČSN teica, ka man ir tiesības" arī ir grēks.

pirms 6 gadiem, 2013.10.16 16:47

..

Uzskatu,ka neredzīgajam nav vienam pašam apkārt jāstaigā,bet jābūt kādam pavadonim līdzās!Viens autovadītājs viņu ieraudzīs un palaidīs,bet blakus joslā braucošais viņam uzbrauks!Tā gandrīz gadījās man-redzīgam cilvēkam uz gājēju pārejas!

pirms 6 gadiem, 2013.10.15 21:36

Likumsoģis

Palasot Vernona komentārus, radās iespaids, ka cilvēciņš Ceļu satiksmes noteikumos tālāk par 10. punktu nav ticis un tos pievelk klāt visām iespējamām situācijām.
Ja jau nav cilvēkam prasme lasīt un saprast normatīvos aktus, to mērķi un jēgu, kā arī pielietošanu, tad vismaz nevajag komnetāros spīdēt ar savu izcilo infantilismu.

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 11:30

777

Vai kāds saprot šo murgu, viņš tur var stāvēt visu mūžu kamēr neatrodas ar vienu kāju uz brauktuves tikmēr viņš nav izrādījis vēlmi to šķērsot, varbūt viņš meklē stabu kas to zina.Tad jau es apstāšos pie gājēju pārejas neregulētas un draugi poliči varēs sodīt visus pēc kārtas bet es vērošu un smiešos par idiotiskiem likumiem un to rakstītājiem . Komunistu laikā bija gudrāki likumu rakstītāji tādas muļķības nerakstīja laikam KP skolā labāk mācija.

pirms 6 gadiem, 2013.10.25 15:50

ibio

kur bija gājēju nepalaišana? tas bija stāvētājs. tā teikt - sāc iet un tiksi palaists. savadāk nevar saprast ko tie stāvētāji tur uz ietves pārejas tuvumā dara. moš vienkārši uzpīpēt taisās?

pirms 6 gadiem, 2013.10.26 15:10

Juris

Katru rītu eju pāri šim krustojumam uz darbu, tur starpcitu uz zebras ar var nepalaist, ļoti jāskatās kad iet pāri! vienmēr esmu vēlējies noslēpt tur krūmos miličus lai paķer tos vadītājus!

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 18:53

Jelgava