Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VIDEO: Lūdz atbalstu gadu vecam jelgavniekam ar smagu diagnozi 13

Mazajam jelgavniekam Arkādijam Britikovam ir tikai viens gadiņš. Viņam ir konstatēts atopiskais dermatīts smagā formā - mazuļa seju, galvu un visu ķermeni klāj alerģiski izsitumi, kuri visu laiku niez un sāp. Puisītis visu laiku raud, slikti guļ un ēd, tādēļ atpaliek attīstībā un neuzņem pietiekoši svaru. Lai izglābtu šo bērniņu, ir nepieciešama dārga specializētā medicīniskā pārtika «Neocate», kurai mēnesī ir vajadzīgi 500 latu. Jaunajai vientuļai māmiņai nav tik daudz naudas, tāpēc biedrība «Varonis» aicina atbalstīt ģimeni.

«Arkādija mamma Kamila ir pavisam jauna, viņai ir tikai 20 gadu. Piedzimstot viņas bērniņš bija vesels un dzemdības noritēja normāli, un arī pirmos divus dzīves mēnešus Arkādijs attīstījās normāli, labprāt ēda mātes pienu. Drīzumā jaunajai māmiņai pazuda piens, ko izraisīja pārciestais stress - bērna tēvs pameta jauno ģimeni un devās uz Lielbritāniju, kad Kamila vēl atradās dzemdību namā. Jaunajai māmiņai pat nebija kur dzīvot, un bija steidzami jāatrod jebkāds miteklis. Mīļotā dēliņa dēļ Kamila bija gatava uz visu. Kad dēliņam parādījās veselības problēmas, Kamila nekrita izmisumā un cīnījās ar likstām. Viņa atrada un noīrēja dzīvokli ar daļējām ērtībām. Viņa nevarēja barot savu dēliņu ar krūti, tādēļ sāka izmantot parastos bērnu pārtikas maisījumus, uz kuriem bērniņa organisms reaģēja neparasti - uz ādas parādījās alerģiski izsitumi. Māmiņa izmēģināja dažādus maisījumus, bet alerģija nepazuda, tikai pastiprinājās,» situāciju apraksta Svetlana Starostina, biedrības «Sociāli nozīmīgu projektu centrs «Varonis»» sabiedrisko attiecību departamenta speciāliste.

Turklāt bērniņam atklāja bronhiālo astmu, četru mēnešu vecumā zīdainītis nokļuva reanimācijas nodaļā ar akūtu lēkmi. Kopš tā brīža viņam nepārtraukti ir jālieto zāles, lai lēkmes neatkārtotos.

Alerģiskie izsitumi visu laiku niez, un mazulītis visu laiku kasa ādu līdz pat asiņainām brūcēm, neskatoties uz to, ka māmiņa apstrādā ādu ar īpašajām ziedēm.

Niezes dēļ mazulīša dzīve ir kļuvusi par mocībām, tādēļ viņš maz ēd un maz guļ, neuzņem pietiekoši svara un jau sāk atpalikt attīstībā: bērniņš vēl nav sācis rāpot, neprot sēdēt un nerunā.

Māmiņa vērsās pie ārstiem, un sešu mēnešu vecumā viņas dēliņu hospitalizēja Jelgavas slimnīcā, kur arī noteica diagnozi - atopiskais dermatīts smagā formā. Vēlāk mazais Arkādijs vairākas reizes tika hospitalizēts Rīgā, taču ārstēšana dod tikai īslaicīgu atvieglojumu un krēmi un ziedes nepalīdz.

Ārsti ir pārliecināti, ka bērniņu var glābt tikai ar labu kopšanu un barošanu ar medicīnisko pārtikas maisījumu. Šāda medicīniskā pārtika būs nepieciešama Arkādijam līdz divu gadu vecumam. Tiek lēsts, ka līdz šim vecumam tiks panākta veselības stāvokļa uzlabošanās.

Viena šādas medicīniskās pārtikas burciņa maksā 31,89 latus, un mēnesī bērniņa barošanai ir nepieciešamas 16 burciņas.Pārtikas nodrošināšanai šim bērniņam ir vajadzīgi 6122,40 lati.

Kamilai nav iespējas atrast tik lielu summu, jo viņas ienākumi pašlaik ir tikai 150 lati mēnesī, kurus viņa saņem kā pabalstu bērna kopšanai un pabalstu. Pašlaik māmiņa jau ir sagatavojusi visus dokumentus, lai noformētu bērnam invaliditāti.«Bez labsirdīgu cilvēku palīdzības Kamilai neizdosies nodrošināt labu kopšanu un vajadzīgo pārtiku savam dēliņam,» atzīst S.Starostina.

Zvanot pa tālruni 90006782 (maksa par zvanu - lats), var ziedot 0,88 latus nepieciešamās specializētās medicīniskās pārtikas iegādei šim mazulim.Lai Arkādijs varētu saņemt dzīvībai un attīstībai tik ļoti svarīgo medicīnisko pārtiku, var ziedot līdzekļus, veicot pārskaitījumu uz zemāk norādītajiem bankas kontiem, maksājuma mērķī ierakstot «Veselības fonds: Arkadijam Britikovam».

Rekvizīti:Nosaukums: Biedrība «Sociāli nozīmīgu projektu centrs «Varonis»»

Reģ. nr: 40008142130

Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050

SWEDBANK- Swift : HABALV22

LV56HABA0551025632423

NORDEA- Swift : NDEALV2x

LV50NDEA0000083204700

DNB- Swift : RIKOLV2X

LV79RIKO0002013211470

CITADELE- Swift : PARX

LV22LV94PARX0013419570001

Pievieno komentāru

Komentāri 13

omīte

Jāsauc pie atbildības bērna tēvs,lai sāk rūpēties par savu bērnu un atvieglo viņam dzīvi.

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 14:37

manas domas:

Kamēr viņi tur dzīvos, diez vai kas palīdzēs...

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 14:50

Audit

Labi pateikts! Pārtika ir tikai viens no iemesliem. Dzīves apstāķli, un stress bieži vien paveic vairāk. Kvalitatīvu bērna barošanu var nodrošināt arī ar ikdienas pārtiku, to pareizi izvēloties un pagatavojot.
Dermatologi cīnas ar sekām, bet nemeklē cēloņus, kas ir šī dermatīta izraisītājs. Ir reāli piemēri. Vieglāk pateikt pārtika, veļas pulveris, zemenes un tt.

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 17:19

.

Ieravins jau nu noteikti varetu palidzet mazajam Jelgavniekam.

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 16:10

juris

Beidzam rakstīt stulbus komentārus un ja iespējams, tad palīdzam!

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 16:18

Resnais

Lūk sekas tam, ka skolās nemāca veselības mācību un kā rodas bērni. Var jau būt, ka tika taupīts uz prezīti. Tie tiešām nemaksā daudz. Un vai jaunā māmiņa nav mēģinājusi piedzīt no tēva uzturlīdzekļus?

Dabā, ja dzīvnieks vai putns nespēj uzturēt bērnus, tos apēd vai izmet no ligzdas, cilvēku pasaulē ir savādāk. Cilvēkbērns ir jāaudzina jebkuriem līdzekļiem, arī slims vai invalīds. Dabā ir vilki... Bet tā jau ir cita tēma.

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 19:35

Cita oma

Nu gan aizrunājies! Bērniņš ir nācis šai pasaulē, tātad viņam jādzīvo un jākļūst veselam!

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 00:05

vecmāmiņa

Žēl, ka mūsu valstī pat par mazu bērnu kreņķiem ķengājamies. Bet mani interesē kas cits! Kāpēc no ziedojumiem bērna kontā iet tikai o.88Ls, vai tiešām no iepriekšējā lata norēķina arī nodokļus? Kur mēs dzīvojam, kas ir šīs valsts vadītāji un varas lēmēji? Vai viņiem nav bērnu, vecāku, un nezina kas ir bērna un vecāka pārdzīvojums. kas notiek pasau;ē?

pirms 7 gadiem, 2013.07.24 23:39

Cita oma

Vai tik tas netiek Lattelekomam?

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 00:06

Mamma

žēl, ka nav telefona pa kuru var sazvanīt pašu mammu!
Mana meitiņa savulaik izskatījās daudz, daudz trakāk- visa vienos jēlumos no alergijas.
Jātaisa analīzes un jānosaka no kā ir alerģija- mēs izpētījām ,ka pārsvarā pārtikas , bet bija arī pret kaķiem .Nelīdzēja nekas- izņemot elokona ziedi, ko dod tikai uz receptēm.Tā ir un bija mūsu ātrā palīdzība.Nekas cits ne pilieni, ne ziedes , ne pārtika nelīdzēja, bet no elokona uzreiz nieze pārgāja un no rīta bija pavisam cits skats!

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 02:54

Anonīms

http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/124733/mamina-nora-par-atopisko-dermatitu-isi-un-kodoligi

pirms 7 gadiem, 2013.07.25 09:48

Cits varonis

Cik no tā visa paliek organizācija Varonis? Cuk zinu tad no telefonziedojuma 1 Ls apmērā līdz mērķim nonāk nedaudz vairāk par 40 santīmiem.....Ja palīdzēšu, tad tikai personīgi....

pirms 7 gadiem, 2013.07.31 16:57

ss

Jā,labāk ziedot personīgi,jo tad ir pilnīgi droši,ka naudu saņems slimais bērniņš,bet ne starpnieki.

pirms 6 gadiem, 2013.08.12 20:37

Jelgava