VIDEO: «Saulītes rakaru» bērnu vecāku sapulce 27

Rakstīt vēstuli Jelgavas mēram Andrim Rāviņam un nepamest pirmsskolas izglītības iestādes telpas vakar pašvaldības pārstāvjiem solīja privātā bērnudārza «Saulītes rakari» audzēkņu vecāki. Plašāk par runāto – video.

Video: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 27

kkk

foršhi, ka video sāk rādīt. tad var redzēt visu, kā ir :)

pirms 7 gadiem, 2013.05.11 15:59

lnda

vajadzētu arī benefices vecāku sapulcēs šādus video taisīt, kad annika lūdz ziedojumus saviem iztrūkumiem.

pirms 7 gadiem, 2013.05.11 16:01

njaaa

un tās stāvošās sievietes komentārs ir riktīgi profesionāls, kad vecāki uzdod ntos jautājumus, vienīgais, ko viņa var pateikt it, ka vienam tēvam neesot cieņas pret viņu, jo viņa lūk stāvot kājās, bet viņš sēžot. nopietna atbilde.
izglītības pārvaldē nekas nenotiktu acīmredzot arī, ja kādu kafijas departamentu likvidētu, jo nu izskatās, ka izdarīt viņi neko nevar. vienīgie komentāri par stāvošām sievietēm. :D

pirms 7 gadiem, 2013.05.11 16:09

eliina

Staavosajai sievietei ir vaards un uzvaards, turklaat, ja dziivo pilseeta un ir beerni - to vajadzeetu zinaat - tas taa starp citu. Otrs, lai arii kaadas probleemas un kaada nepatika buutu - vajadzeetu zinaat arii elementaaras eetikas normas, nevis tikai kliegt un gaaniities. Tresais, saadaa sunju baraa arii es kluseetu, jo kaa izskatas vecaaki nebija naakusi mekleet kompromisu , bet gan gaaniities.
Veel gribu izteikties par to staavoso kliedzeeju, kurs soliijas sacelt traci, ka nu visi redzeesot. Liels viirs, bet galvaa salmi vien, diezeel :(. Es saprotu vecaakus, beerni pieradusi pie savaam audzinaataajam, aukliitem, bet sajaa situaacijaa butu jaavaino nevis pasvaldiiba, kura tiesu otraadi dara visu lai nodrosinaatu beernus ar beernudaarzu, bet Tomassune gadiem ilgi sliika paraados, vecaakus laikus nebriidinot, novelkot gumiju liidz peedeejam un savaas nenormaalajaas probleemaaas vainojot citus. Pilniigs absurds.

pirms 7 gadiem, 2013.05.11 16:43

re

Cienītā Elīna,un kā ar Jūsu ētiskajām normām nosaucot vecākus par suņu baru?

pirms 7 gadiem, 2013.05.11 20:33

Elīnai

Diemžēl tā nu ir, ka Latvijā vairums cilvēku profesionālu kritiku uztver kā personīgu kritiku un cenšas uzreiz norādīt, ka ir personīgi apvainoti. Mēs nemākam nošķirt personīgo no profesionālā. Pašai nācies ar to saskarties vairākkārt. Turklāt - kā justos Jūs, ja būtu šādā situācijā, tāpēc šķiet neadekvāti sašutušos vecākus nosaukt par suņu baru.

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 08:26

Zuu

kāpēc gan būtu jāglābj privātais bērnudārz.
Klaja nekaunība.
Tas nav godīgi pret pārējiem, paši vecāki vainīgi, kad neseko līdzi, ko dara bērnudārza vadītāja.
Kliegt jau vienmēr var, nekas jauns.
Vajag tik palaist šo kliedzēju pie vecākiem, kuri gaida rindu uz bērnudārzu, noliktu pie vietas vienā setā.

pirms 7 gadiem, 2013.05.11 18:49

Tētis

Ja nezini lietas būtību, tad līgums par bērnu izglītošanu ir trīspusējs. Katrai pusei ir tiesības un pienākumi. Ja vecāki pērk pakalpojumu no PII, tad kādam tas jānodrošina neskatoties uz iespējamām grūtībām utt. Un nav mums jāinteresējas, cik kurš kuram ir parādā, - es maksāju un pasūtu mūziku! Jā, man ir tiesības vērsties tiesā pret PII, bet dome ies kā trešā persona un varēs skaidrot kāpēc tik zibenīgi jāklapē bērnudārzs ciet.

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 00:07

Tētis 2

Kā tad, tagad te vienam privātajam bērnudārzam ir īpašais status.
Nedomāju, kad šī Jūsu problēma, kā no zila gaisa uzradusies.
Sen tak visi zināja, kad parādi līdz ausīm un tas tik ir laika jautājums, kad visus izmetīs.
Mazliet tak vajadzēja piedomāt par rezerves variantu.
Ko tad būtu darījuši, ja privāta persona nopirktu šo īpašumu, arī te taisītu skandālu.
Tad ej ar savu līgumu pie dārgāsi Tomašūnes un lai šī meklē bērniem jaunu dārziņa vietu, nevis sēž kā nevainīga kūka.Pati visu šo putru savārīja a atbildību uzņemties protams, kad nevēlas visi citi vainīgi.

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 11:25

mamma

Neviens jau Tomašūnu neaizstāv, cik es sapratu. Protams, ka pati visu to ir vārījusi un gadiem. Runa vairāk ir par to, ka vecāki par to nav informēti. Cik runāju ar tiem, kas tur laiž savus bērnus (ir pāris paziņas), tad vecāki par tām problēmām un izsoli ir uzzinājuši tikai no raksta šeit, kā arī viens otrs no LZTI mājas lapas. Tāpēc jau tā situācija ir tik absurda. Protams, ka Tomašūna varēja painformēt vecākus ātrāk un tad būtu bijis laiks izdomāt, ko darīt. Savtīgi bija to vecākiem neteikt, baidoties, ka ļoti daudzi ātri atbirs.
Un nav vecākiem jāuzrauga viņas uzņēmējdarbība. Turklāt, kā tad to var darīt? pieprasīt finanšu atskaites un bilanci katru mēnesi? Domājiet, ko sakat. Viņas pienākums bija vecākus informēt.
Nav privātajam īpašs statuss, bet būsim reāli - tas ir vienīgais privātais, kas tādā veidā tiek aizklapēts un bērni paliek bez vietas. Tāpēc ir pacēlies tāds hajs.

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 13:36

skats no malas

Šeit pašvaldībai būtu jādomā par šo bērniņu steidzamu izmitināšanu, pēc skata var redzēt, ka tie nav tie bagātākie vecāki, bet tie ir tie vecāki , kuru mazuļi palika aiz borta pašvaldības bērnudārzu rindā. Kauns un negods Rāviņam šajā jautājumā ar visu viņa kliķi.

pirms 7 gadiem, 2013.05.25 19:47

VAIDA

Pilseta tak netrukst privato bernudarzu.Un kads sakars ar to pasvaldibai. Banka jau to bernudarzu nonema. Labi, ka pasvaldiba atpirka. Tagad jau katrs izspiedis ko var.

pirms 7 gadiem, 2013.05.11 20:57

vaidai

netrūkst?... varbūt vispirms vajadzetu painteresēties un tad klimperēt pa taustiņiem?

pirms 7 gadiem, 2013.05.11 21:18

hmmm

zinu, ka vietas ir - vismaz T.Salminjai pustuks daarzinjs.....................

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 10:08

re

hmmm, neesi pesimiste, kapēc paustukšs, līdz pusei piepildīts.Būsim optimisti.Tomašūnas bērni aizies uz turieni būs vēl pilnāks .Tikai ,cerams, Jelgavas domes samaksātā naudiņa par Ganību ielas objektu atpirkšanu no Samiņas kundzes ar Rāviņa un Škutānes vēlīgu atbalstu un visas Jelgavas domes deputātu paceltajām ķepiņām Salmiņas kundzei vēl ir saglabājusies,lai mazbērnu grupā katram bērnam nopirktu savu personīgo podiņu,un visi divdesmit nebūtu jāčurina trijos podos.

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 10:38

Dita

Man gan fascinee simtiem mazulju bildes maajaslapaa. Ja nemaldos, ir likums, kas aizsargaa beernu foto.

pirms 7 gadiem, 2013.05.11 23:30

s

lv taads nedarbojas, nav jau spaanija.

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 00:10

Dita

Fascinee arii viena kunga izteikums, ka vinjsh gatavs spiidzinaat savus divus puikas un nepamest beernudaarzu vispaar, tipa lai atsleedz visu, ko var atsleegt, bet aaraa neies! Tas ir vaaaks :))))))))))))))))) Tomasunes kundzei veicas :) ja taa atbalsta, tad sajuusmaa par vinjas beernudaarzu.

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 00:13

atbilde

Likums tiek pildīts, ir vecāku atļauja. labi ka fascinē,

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 09:07

atbilde

Jā Tomašunai veicās, bet Jūs cienītā savos komentāros atdaliet strīdu par ēku un bērnudārzu.Tas nav viens un tas pats.Lai arī Jums veicas ar atbalstītājiem!

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 09:16

tauta

Nu sudigi Tomasunei ar to biznesu gajis vienmer.Protams, ka banka nav labdaribas iestade.Cik ilgi var aukleties. Bet musu valsti esmu sapratusi ari vel vienu lietu, ka nekad vecaki, netada bernudarza vaditaja nekad nebus vainigi. Vienmer kads cits.Pasvaldiba nem un atperk bankrotejosu bernudarzu un atkal slikti.

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 08:35

re

paldies konkurentiem par izsmeļošu Tomašunas biznesa anlīzi. Lai Jums veicas.

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 10:23

juuu

Viņa tik nabaga vecākiem māk skalot smadzenes.
Pati rokas mazgā nevainībā!

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 11:28

mjaa

Svarīgākais jautājums šinī sapulcē Auzai bija kāpēc tu sēdus runā ar mani :(

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 09:34

Aivis

A kas būtu noticis, ja ēku izsolē būtu nopircis kāds cits no solītājiem? Kas tad būtu ļaunuma iemiesojums? Visi citi izņemot saimnieci. Un vispār banka droši vien vairāk naudas dabūtu atgūstot parādu, nevis izsolot ķīlu, tāpēc izsoli rīko, kad nav cerību parādu atgūt saprātīgos termiņos. Tas, manuprāt, izsaka visu par Tomašūnes biznesa perspektīvām.

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 13:38

zinātājs

Daudz to solītāju nebija, privātpersona, viens nelielas nekustāmās īpašuma aģentūras pārstāvis, kuru banka un Jelgavas dome nemaz nelaida pie vārda.Savā starpā ķesās banka ar Jelgavas domi. Banka apstājas pie pašreizējas tirgus vērtības. Rāviņa uzstādījums t,solīt līdz 100000.Dabuja par 81000 ls.Tikai naudu vēl nav samaksājis. 16.maijā beidzas termiņš.

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 17:04

ieskaties

Atvēru www.LA.lv un lasu rakstu ''Pašvaldības parādi pieaug''
Pašvaldība var ņemt aizņēmumu vai sniegt galvojumu tikai pēc finanšu ministra izveidotas Pašvaldību aizņēmuma un galvojuma kontroles un pārraudzības padomes lēmuma saņemšanas.Būtiskais nosacījums kredīta izsniegšanai -pašvaldības kopējās parādsaistības nedrīkst pārsniegt 20% no pašvaldības saimnieciskā gada pamatbudžeta ieņēmumiem,neskaitot mērķdotācijas un iemaksas pašvaldības finanšu izlīdzināšanas fondā,un tikai atsevišķos gadījumos ar finanšu ministra atļauju šis procents var būt lielāks. Tur vēl daudz kas rakstīts. Bet tad seko reitings un teksts -Parādnieku saraksta līdere ir arī Jelgavas pilsēta,kas par vissvarīgāko argumentu lemjot par kredīta ņemšanu,nosauc pašvaldības attīstību. Lielākie aizņēmumi Jelgavā saistīti ar pilsētvides sakārtošanu- ielu izbūvi un rekonstrukciju un energoefektivitātes uzlabošanu izglītības iestādēm. Kā apgalvo pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne,jelgavnieki vienmēr atbildīgi novērtē savas finansiālās iespējas,taču ir nobažījušies par iespējamajiem riskiem,kas saistīti ar IIN likmes samazināšanu,nekompensējot starpību. Tālāk rakstā seko pašvaldības kopējās saistības latos uz 2013.gada 28.02.02. Jelgavas pilsētas ieņēmumi minēti 24 027 266 ls. Jelgavas pilsētas Ilgtermiņa parādsaistības minētas 44 732 734ls. Mīļie ,tie ir miljoni!!! Intereses pēc ieskatijos Jelgavas pilsētas 2013.gada budžetā apstiprināts pamatbudžets 45 477 100 ls. No tiem pašvaldības budžets saistību nomaksai aiziet 3 5308184 ls. Skaista dzīve uz parāda daudzu gadu garumā. Šitā turpinot nobankrotēs arī Jelgavas pašvaldība.

pirms 7 gadiem, 2013.05.12 18:20

Jelgava