Vīķe - Freiberga: visi Latvijas iedzīvotāji ir atbildīgi par valsts attīstību; aicina nebūt lētticīgiem 6

Ne tikai 100 deputāti un politiķi kopumā, bet visi Latvijas iedzīvotāji ir atbildīgi par to, kā un vai Latvija turpmāk attīstīsies, intervijā domubiedru kopai "Esam kopā" saka bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe - Freiberga, ziņo Delfi.lv.

Tieši atbildība, viņa paudusi, ir galvenais dzinulis turpmākai Latvijas attīstībai. "Vispirms jāmin atbildība. Atbildība pašam par savu rīcību, un sagaidīt tādu pašu atbildību no citiem. Ja cilvēks saka - ziniet, lai tas vilciens iet tālāk, es šeit kāpju ārā, un man šeit nav nekāda darīšana, tad tas vilciens aizies arī, un aizies bez viņa," viņa norādīja.Bijusī prezidente skaidroja, ka cilvēkiem ir jāuzņemas "atbildība par savu izvēli, atbildība par savu rīcību vai rīcības trūkumu, un pietiekami aktīva nostāja, lai atgādinātu, ka arī no viņiem tiek sagaidīta atbildība". "Es ar to gribu teikt, ka tā atbildība ir ne tikai kaut kādai mistiskai elitei un 100 krēsliem Saeimā, bet absolūti visiem, kuru rīcība atstāj iespaidu uz citu dzīvi un viņu dzīves apstākļiem," piebilda valsts līdere.Viņa arī lūgusi cilvēkus uzmanīties, lai tie nekļūtu par partiju reklāmu upuriem un nekļūt lēttiecīgiem. "Nevajag ticēt katram apgalvojumam un katram solījumam. Es domāju, ka, kļūstot lētticīgiem, mēs ļaujam citiem ar sevi manipulēt. Ja mēs esam kritiski domājoši, izmantojam savu veselo saprātu, tad ne uz kādām makšķerēm mūs nevar noķert," viņa teica. Prezidente gan arī norādīja, ka no politiķiem būtu jāgaida un jāprasa reāli izpildāmi solījumi.Saeimas vēlēšanas paredzētas 2.oktobrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ansis

Tie kas izzaga valsti arī tagad raujas pie varas,par to arī runa.Kurš tad aptīrija bankas un par nozagto naudu veica privatizāciju.Tagad runa iet par mežiem ,zemi un hidroelektro stacijām.Pēc tam laba Latvija būs tikai dažiem,pārējie varēs meklēt jaunas mājas.

pirms 11 gadiem, 2010.08.22 11:16

guha

Freibergai lakam nepielec,ka sava laika mes cinijamies par brivu un neatkarigu valsti,nevis ,lai eiropas savienibai ***u tagat laizitu.

pirms 11 gadiem, 2010.08.21 19:56

Resnais

Mjā, tik tālu esam attīstīti 20 gados. Miljonāri un simtlatnieki

pirms 11 gadiem, 2010.08.21 17:32

Tas vel nav viss

Viņa atbrauca ka spiegs. Pālidzeja latvijai zaudēt neatkarību ievēlkot latviju nato un ES,un par ko mēs tagad dargi maksajām.

pirms 11 gadiem, 2010.08.21 12:02

no Bauskas

Bet pati esi vainīga pie valsts izzakšanas ,pasaules vārdu nesāja pasaulē, bez maizes un naksts mītnes esam palikuši ,ar 200000 izbraukušo tāds ir Latvijas valsts vārds nesams pasaulē, nekad neaizmirsīšu to nabadzīgo jaciņu ,kad izvēlēja par prezidenti un to atvadu balli Rundāles pilī kā karaleinei.

pirms 11 gadiem, 2010.08.21 07:21

Jelgava