Vilcienos būs bezvadu internets 5

Pašlaik vairākos elektrovilcienos un dīzeļvilcienos, kas kursē arī Jelgavas virzienā, «Pasažieru vilciens» testē bezvadu interneta pieslēgumu. Paredzēts, ka pasažieri to varēs lietot bez maksas pēc trim mēnešiem.

«Tā kā interneta pieslēgums testa režīmā pašlaik nodrošināts vairākos sastāvos, kas kursē pa visu Latviju, vilcieni kursē arī Jelgavas virzienā. Pasažierus gan neinformējam, ka viņi brauc vagonā, kur iespējams lietot internetu, jo ātrums vēl ir lēns, paši to izmēģinām. Taču ir pasažieri, kas atrod tīklu un arī to testē, saprotot, kur katrā maršrutā ir labāks un sliktāks pārklājums,» skaidro «Pasažieru vilciena» pārstāvis Andrejs Filipovs, piebilstot, ka Igaunijas vilcienos šāds serviss jau ir pieejams.Viņš teic, ka grūtības mobilo sakaru operatoriem, nodrošinot pakalpojumu, sagādā gan vilcienu ātrums, gan vagonu metāla korpuss: «Tāpēc vērtējam, kuru operatoru izvēlēties. Pašlaik gan vēl nevar pateikt, vai tas būs viens operators vai vairāki.»Katrā no sastāviem internetu varēs lietot vienā vagonā, taču, ja pārklājums būs labs, tas «aizķers» arī citus vagonus. Pakalpojumu plānots ieviest divu līdz trīs mēnešu laikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Greex

Nu ja tas būs pirmais vagons no Jelgavas gala, tad tur gan savāksies interesanta publika - babenes, kuras nevar savu dibuā aizvilkt līdz tālākiem vagoniem, jaunieši ar laptopiem...

pirms 9 gadiem, 2011.07.16 20:10

Kalvis

Tieši manas domas. Vienā kaut kādā vagonā pārbāzsts ar jauniešiem un draugos sēdēt gribošajiem. Vismaz prieks, ka citi vagoni būs brīvāki :)

pirms 9 gadiem, 2011.07.16 13:30

Pasažieris

Tad tas viens vagons būs pārpildīts ar netā sēdētgribētājiem... Normāli būtu, ja visā vilcienā būtu pieejams wireless.

pirms 9 gadiem, 2011.07.16 10:03

Jelgava