Zatlers lemj, vai dibināt partiju, veidot NVO vai pievienoties «Vienotībai» 5

Līdzšinējais Valsts prezidents Valdis Zatlers apsverot trīs iespējas, kā turpmāk varētu darboties sabiedrības labā - startēt ārkārtas Saeimas vēlēšanās, nodibinot jaunu partiju, pievienoties apvienībai «Vienotība» vai izveidot nevalstisku organizāciju, ziņo TV3 raidījums «Nekā personīga».

Pēc sev neveiksmīgā prezidenta vēlēšanu iznākuma, dodoties prom no Saeimas nama, V.Zatlers intervijā «Nekā personīga» sacīja, ka pagaidām nevēlas izpaust konkrētu plānu, kā turpmāk gatavojas darboties politikā. Prezidents atzina, ka par to varēs runāt tikai pēc 8.jūlija, kad būs beidzies viņa prezidentūras termiņš. V.Zatlers norādīja, ka vispirms vēlas pabeigt līdz sava amata pilnvaru beigām darāmos darbus. Raidījums vēsta, ka V.Zatlers iesniegs Saeimā vairākus likumu grozījumus, kuru mērķis ir radīt godīgākus noteikumus priekšvēlēšanu kampaņā pirms ārkārtas Saeimas vēlēšanām, piemēram, paredzot politiskās reklamēšanās ierobežojumus. Bez tam tiekot apsvērts aicināt parlamentu  lemt par jau sen iepriekšējā Saeimā rosināto, bet deputātu atsaucību neguvušo normu, kas paredzētu kriminālatbildību par partiju finansēšanā pieļautām nelikumībām.«Es domāju, ka Zatleram būs grūti izveidot pietiekami kvalitatīvu 200 cilvēku grupu. Tā būtu arī liela resursu šķiešana. Būtu ļoti labi, ja mēs varētu strādāt kopā. Jo «Vienotībai» ir sava pieredze, prezidentam sava vilkme. To apvienojot, mēs varam iegūt pārliecinošu svaru Saeimā un būtiski ietekmēt politiku Latvijā,» atzina  «Pilsoniskās savienības» valdes locekle Sandra Kalniete.«Tas, kas mums ir vajadzīgs, mums ir vajadzīgs jauns iesaukums «Vienotībā», mums ir vajadzīgs, lai nāk jauni cilvēki un tas, ka Zatlera kungs uzskatīja un pauda, ka ir tāda politika neizlēmīga vai vēl kāda, nav jau tā politika mainījusies, viņu veido cilvēki, tad tieši tas ir Zatlera kunga uzdevums – nākt «Vienotībā», pierādīt, ka tas, ko viņš izdarīja, nebija kaut kādu, ko viņam pārmet, iekšēju vai savtīgu mērķu vadīts, ka viņš tiešām ne tikai spēj spert pirmo emocionāli taisnīgo soli, bet ka viņš ir spējīgs strādāt arī pie šiem racionālajiem soļiem,» savu nostāju raidījumam pauda Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa («Vienotība»).

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Margarita

Es dzirdēju, ka veidojas jauna partija , kurā apvienosies lielākā daļa pašvaldības vadītāju un aktīvo cilvēku, kuri negrib uzticēties nevienai no lielajām partijām kurās pārsvarā ir tehnokrāti no Rīgas un maz ir reālo tautas pārstāvju. Šī partija cenšoties uzrunāt Zatleru un Maizīti.

pirms 9 gadiem, 2011.06.06 15:24

micro

Kamēr Valdis izlmes, vēlēšanas būs jau beigušās. Valda galvenā problēma ir tā, ka viņš ilgi domā, bet maz reāli dara. No vienas puses domāt ir labi, bet tas jādara daudz ātrāk un pārliecinošāk.

Būtībā viņš labi iederētos Vienotībā, jo viņi arī jau gadiem domā, kurā virzienā valsti bīdīt ...

pirms 9 gadiem, 2011.06.06 09:22

kakaaa

i neceriet, aatraak par cetriem gadiem leemums netiks pienjemts....

taads ilgdomaataajs vish mums pagadiijies... un no gumijas.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 22:15

Resnais

Es domāju, ka Valdim vajag pašam savu blici. Man no tās rudās, marsieša un zaķa nelabi metās.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 21:29

Jelgava