Zatleru izgāž Saeimas priekšsēdētāja vēlēšanās 4

Eksprezidentu Valdi Zatleru (Zatlera Reformu partija) pirmdien pretēji solītajam jaunā Saeima tomēr neievēlēja Saeimas priekšsēdētāja amatā, vēlēšanu rezultātus no Saeimas tribīnes paziņoja balsu skaitīšanas komisijas pārstāvis Ingmārs Līdaka.

Par Zatleru balsoja tikai 46 deputāti, pret – 49 jaunās Saeimas deputāti, bet pārējie biļeteni bijuši sabojāti.Balsošana notika ar vēlēšanu zīmēm aizklātā veidā.Pēc rezultātu paziņošanas Zatlers, kurš sēdēja deputāta vietā, mulsi smaidīja.Līdz ar to sākusies otrā vēlēšanu kārta, kurā vēlreiz deputāti balsos par Zatleru. Ja arī tad Zatlers netiek ievēlēts spīkera amatā, tad jau pirmdien no jauna jāizvirza kandidāti, tostarp iespējams izvirzīt arī to pašu kandidatūru, kuru neievēlēja pirmajās vēlēšanās.Jau pirms balsojuma premjers Valdis Dombrovskis žurnālistiem paziņoja, ka "Vienotība", Zatlera Reformu partija (ZRP), Nacionālā apvienība un ZRP pametušie seši deputāti pirmdien vienojušies Saeimas spīkera amatam virzīt Zatleru.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

bullis

Saka jau saka,ja ir stulbs ,tad ir stulbs kā zariņu govs.

pirms 9 gadiem, 2011.10.18 10:36

Lasītāja

Viss notiekošais Saeimā šinī brīdī, t.i., īpaši vakar atgādina vienu vienīgu "tingal-tangelu"! Būtu smieklīgi citādā gadījumā, bet ne šinī! Kādi analfabēti ir salasījušies (esam ievēlējuši), pat vienu vienīgu zvērestiņu nevar nolasīt kā pienākas! "Zariņš" (ja nekļūdos uzvārdā) varētu tapt par sugas vārdu vai apzīmētāju kādai parādībai... Un šie cilvēciņi lems mūsu likteņus!!!! Ak, Dievs!

pirms 9 gadiem, 2011.10.18 09:19

ZooRefPartija.

cik var tautu smīdināt! Vai tiešām savu vietu nesaprot? ...Ta no zooparka iznācis, ta kukuļus ņēmis un neskaitījis, ta valdibu gāzis, jo nav pārvēlēts atkārtoti, ta atkal uzmests..., nu ej tak atpakaļ uz zoodārzu pie m...kaķiem. Esmu kā vēlētājs stipri vīlies zatlera spējās.

pirms 9 gadiem, 2011.10.18 08:50

Jelgava