Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales pašvaldību speciālisti LLU apgūst zaļas pilsētvides plānošanu

Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Zemgales un Ziemeļlietuvas pašvaldību speciālistiem noslēgušās mācības par ilgtspējīgu zaļo zonu plānošanu pilsētas teritorijās. 

Aptuveni 30 plānotāju un ainavu arhitektu no Dobeles, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Pļaviņu un vēl citām Zemgales pašvaldībām, kā arī radniecīgu specialitāšu pārstāvji no Akmenes, Birštonas, Biržu un Rokišķu pašvaldībām Lietuvas pusē kopš pērnā gada oktobra reizi mēnesī tikās Jelgavā, lai apgūtu pavisam 40 stundu bezmaksas mācību kursu, informē Zemgales Plānošanas reģiona administrācijas speciālists Juris Kālis.

Mācību laikā, teorētiskām nodarbībām mijoties ar praktiskām, kursanti aplūkoja piecus lekciju tematiskos blokus, tostarp tādus aktuālus jautājumus kā ilgtspējīga ainava un pilsētvide, tradicionālais zonējums, infrastruktūra un satiksme, sabiedrības iesaistīšana un izglītošana, zaļa un zila pilsētas struktūra, bioloģiskie koridori, «jostas», ilgtspējīgas pilsētvides sistēmas, zaļās ēkas, pilsētas resursi un to izmantošana ilgtspējīgā plānošanā, pilsētas ilgtspējīgas attīstības modeļi un scenāriji. 

Bez tam mācību noslēguma fāzē kursantos lielu interesi izraisīja tādu jautājumu apspriešana kā ilgtspējīgu kaimiņattiecību plānošana, ietekmes uz vidi analīzes process, ūdensteču izmantošana pilsētvides ainaviskās un ekoloģiskās vērtības palielināšanai, nākotnes tendences – ekoloģiskās pēdas aprēķināšana individuālā un pašvaldības līmenī, klimata pārmaiņas, to pārvaldība pašvaldības līmenī un enerģijas ražošanas alternatīvas.


Pievieno komentāru

Jelgava