Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales Plānošanas reģionu grib vadīt bijušais Bauskas mērs Veips 13

Uz vakanto Zemgales Plānošanas reģiona izpilddirektora amata vietu, kas jau februārī atbrīvojās pēc tikai nepilnu gadu tur pabijušā ekspolitiķa Staņislava Šķestera (ZZS) aiziešanas, pieteicies viens kandidāts – bijušais Bauskas novada Domes priekšsēdētājs Valdis Veips («Vienotība»). Par viņa kandidatūru visu 22 Zemgales pašvaldību vadītāji lems otrdien, bet jau pašlaik nojaušams – vienprātība šajā jautājumā nav gaidāma.

Kopš februāra izpilddirektora pienākumus Plānošanas reģionā pilda tā administrācijas vadītāja Santa Ozola, bet, kā skaidro iestādes preses pārstāvis Juris Kālis, lielās slodzes dēļ nolemts beidzot vakanci aizpildīt. Uzreiz pēc S.Šķestera aiziešanas tas nav darīts, jo tuvojušās pašvaldību vēlēšanas. Vakancei, kas bija izsludināta tikai Plānošanas reģiona mājas lapā, noteiktajā septiņu dienu laikā pieteicies viens kandidāts – V.Veips. Sarunā ar «Ziņām» viņš par saviem trumpjiem sauc lielo pieredzi pašvaldībās – 12 gadu vadījis kādreizējā Bauskas rajona Gailīšu pagastu un bijis rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks, pēc tam līdz šai vasarai četrus gadus stūrējis Bauskas novadu. «Esmu aktīvi strādājis Pašvaldību savienībā un vadījis dažādu nozaru komitejas. Plānošanas reģiona darbā gribu aktīvi darboties Zemgales attīstībai, runāt ar valsts pārvaldi, ministriem un politiķiem, lai cīnītos par uzņēmējdarbības, tūrisma, izglītības un citu jomu attīstību, piesaistot arī finansējumu dažādu projektu īstenošanai,» saka V.Veips. 

Gan Plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Dobeles novada galva Andrejs Spridzāns (ZZS), gan viņa vietniece Pļaviņu novada Domes priekšsēdētāja Gunta Žilde (Jēkabpils Reģionālā partija) pašlaik vēl nevarēja pateikt, kāds būs viņu balsojums. «Vēl ir laiks padomāt,» nosaka G.Žilde, bet uzslavē V.Veipu kā «reģiona cilvēku, kas strādājis pašvaldībā». 

Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS) lēmumu sola pieņemt pēc tam, kad padomes sēdē V.Veips būs izklāstījis savu redzējumu par Plānošanas reģiona vadībā veicamajiem darbiem.

Plānošanas reģions ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai pakļauta iestāde, kuras vadību veido 22 reģiona pašvaldības. Tās galvenie uzdevumi ir Zemgales un pašvaldību attīstības plānošana, sabiedriskā transporta organizēšana un ES finansējuma piesaiste.

Jāpiebilst, ka līdz ar pēdējām pašvaldību vēlēšanām Plānošanas reģiona padomē mainījies arī pārstāvēto politisko partiju īpatsvars, jo ievēlēti astoņi jauni mēri. Lielākais spēks padomē arvien ir ZZS un Zemnieku savienībai (kopā sešas balsis), Nacionālajai apvienībai (3) un «Vienotībai» (2) ar Jēkabpils Reģionālo partiju (2). 

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Baušķinieks

Pelēka personība kā pašvaldības vadītājs, bet labs mednieks.

pirms 6 gadiem, 2013.11.15 22:41

Jelgavnieks

Paldies ! Mums ir pašiem savs, ļoti labs mednieks, nevajag ievazāt vēl kaut kādu sērgu no Bauskas.

pirms 6 gadiem, 2013.11.15 23:10

,,,,

nevajag svešu,kur ta mūsējie resnvēderi barosies...

pirms 6 gadiem, 2013.11.16 20:22

s

Vizuāli izskatās ka vajadzētu pensionēties...Vecie vietu jaunajiem laikam dos tikai kad savos krēslos nosprāgs un sāks smirdēt...

pirms 6 gadiem, 2013.11.15 23:29

redz!

Tāpēc jau meklē siltu krēslu!

pirms 6 gadiem, 2013.11.16 14:49

hm...

Nu nez..., īsti jau nav skaidrs ar ko šis plānošanas regions nodarbojas, taču, ja vien tam ir kāda būtiska nozīme, derētu kāds jaunāks, spējīgāks. Sajūta, ka vīrs padzīts no Bauskas novada šefa krēsla, vienkārši meklē kārtējo silto vietu, kur var neko nedarīt, gudri muldēt un vizināties pa velns viņu zina kādām sanāksmēm, tusiņiem un pieņemšanām. Tad jau būtu labāk gājis profesijā, par sporta skolotāju strādāt

pirms 6 gadiem, 2013.11.16 01:14

info.lv

fizkultūras skolotājs, izglītības un pašvaldību darbinieks, 1991.gada barikāžu notikumu dalībnieks

Valdis Veips ir dzimis 1960. gada 3. maijā Madonas rajonā. Valda Veipa tēvs strādāja par vecāko darba vadītāju meliorācijā, māte - bērnudārza auklīte. Valdim Veipam ir brālis, kas strādā par juristu.
Valda Veipa ģimenē ir pieci cilvēki - viņa sieva Ilga un viņu trīs bērni - Baiba, Madara un Mārtiņš.
Pamatizglītību ieguvis Lubānas vidusskolā, bet vēlākajos gados (1982. gadā) ir beidzis toreizējo Latvijas valsts fiziskās kultūras institūtu (LVFKI), kur ieguvis fiziskās audzināšanas skolotāja kvalifikāciju.
Pēc institūta beigšanas Valdim Veipam bija iespēja izvēlēties kādu skolu, kur sākt savas fizkultūras skolotāja gaitas. Viņš izvēlējās Īslīces astoņgadīgo skolu, strādāja no 1982. gada līdz 1985. gadam. Pēc tam līdz 1990. gadam Valdis Veips strādāja Griķu pamatskolā par fizkultūras skolotāju, bet no 1990. gada līdz 1995. gadam bija arī šīs skolas direktors. No 1995. gada līdz 1997. gadam V. Veips strādāja par Uzvaras vidusskolas fizkultūras skolotāju. Viena no V. Veipa skolniecēm Ilze Ezeriņa atceras: "Fizkultūras skolotājs Valdis Veips bija saprotošs un jauks, nebija bargs pret skolniekiem, bet lika atzīmes pēc nopelniem. Man patika viņa mācīšanas metodes. Kad skolotājs Veips man mācīja fizkultūru, es iemācījos daudz jauna un ieguvu arī diplomus."
Tomēr no 1997. gada Valdis Veips pamet darbu skolā un sāk strādāt par Gailīšu pagasta padomes priekšsēdētāju.
V. Veips vienmēr ir bijis sabiedriski aktīvs: barikāžu laikā 1991.gada janvārī V. Veips divas reizes bija barikādēs - Zaķusalā Rīgā, lai palīdzētu nosargāt televīzijas ēku.
Arvien bijis ciema un pagasta deputāts, darbojas Pašvaldību savienības Izglītības un kultūras komitejā un Bauskas rajona Sociālo jautājumu komitejā. Strādājot ar cilvēkiem, Valdis Veips par savu pamatprincipu uzskata, ka jābūt godīgam un jāprot otru uzklausīt.
V. Veipa hobijs ir sports. Viņš arī strādājis Īslīcē par treneri, un joprojām pats piedalās dažādās sporta sacensībās.
Par savu vislielāko vaļasprieku uzskata medības. Viņam pieder vērtīgas medību trofejas

pirms 6 gadiem, 2013.11.16 01:24

Jelgavniece

Nu pēc 53 gadus veca vīrieša, kura hobijs ir sports nepavisam neizskatās.
Ļoti interesanti kāds sporta veids ir Valda Veipa hobijs, bet tas , ka par savu vislielāko vaļasprieku uzskata medības uzreiz ir redzams - nepārprotami ierakstīts sejas vaibstos.

pirms 6 gadiem, 2013.11.16 10:52

Kaza

Droši vien Caunem čomaks,pēc tāda izskatās.

pirms 6 gadiem, 2013.11.16 08:43

Sofija

Vai tiešām Zemgalē nav ne viena normāla slaida vīrieša pēc 50, kur tik paskaties, visur amatos suņa auguma pārbaroti līkkāji ar resnien vēderiem.

pirms 6 gadiem, 2013.11.16 09:54

Vaira

Sofij, laikam tā medījumu gaļa ir ļoti neveselīga, paskat, kādi tie cilvēki paliek to lietojot uzturā.

pirms 6 gadiem, 2013.11.16 11:00

Nesaprotu!

Ja viņš tik labs specs un labs cilvēks kāpēc Bauskā viņam nav atraduši silto vietiņu? Vai tur mednieku biedrības nav?

pirms 6 gadiem, 2013.11.17 09:45

Vera

Galīgs lumpaks,Bauskas domē bez kakla grozītajas nevarēja iztikt un tā var gadīties,ka to ņems līdz,jo pats knapi cūku no stirnas atšķir!

pirms 6 gadiem, 2013.11.17 14:04

Jelgava