Zemnieki gatavojas prasīt finanšu ministra demisiju 5

Zemnieki ir neapmierināti ar Finanšu ministrijas (FM) darbu un priekšlikumiem izdevumu samazināšanai, tādeļ lauksaimnieki gatavojas prasīt finanšu ministra Andra Vilka demisiju, otrdien intervijā LNT raidījumā  "900 sekundes" teica biedrības  "Zemnieku Saeima" (ZSA) priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

"Ja valdība mūs neuzklausīs un, ņemot vērā FM sastrādātos nedarbus pēdējo divu mēnešu laikā, mēs lūgsim valdību izskatīt finanšu ministra atbilstību amatam," teica Lazdiņš. Tāpat zemnieki ir gatavi piebiedroties pasažieru pārvadātāju protesta akcijām 24.martā. Par to zemnieki lems ZSA valdes sēdē kopīgi ar LOSP.ZSA vadītājs stāstīja, ka lauksaimnieki nevar piekrist FM piedāvātai mehāniskai līdzekļu samazināšanai lauksaimniecības nozarē.  "FM piedāvā lineāri samazināt akcīzes degvielas litru skaitu uz hektāru vai arī nofiksēt to hektāru skaitu par kuru pienākas bezakcīzes degviela. Tas nozīmē, ka lauksaimnieciskās produkcijas ražošana tiks atbalstīta tikai uz noteiktu hektāru skaitu un parējie hektāri būs bez atbalsta un tas ir  diskriminējoši jau valsts iekšienē, nemaz nerunājot par ārvalstīm," stāstīja Lazdiņš.Viņš stāstīja, ka ar Zemkopības ministriju vēl plānots diskutēt par iespējamiem kompromisiem akcīzes atvieglojumu piešķiršanai lauksaimniekiem un valdībā tiks meklēts kompromiss starp FM priekšlikumiem un zemnieku prasībām.Lazdiņš uzsvēra, ka valdībā būtu jāpanāk kompromiss, kas apmierinātu arī zemniekus, jo lauksaimnieku pacietības mērs ir pilns.  "Mēs neakceptēsim turpmāku šādu lineāru griešanu," uzsvēra Lazdiņš. Viņš atgādināja, ka finanšu ministrs, kad stājās amatā, solīja neīstenot lineāru griešanu, bet veikt strukturālās reformas.Aģentūra BNS jau rakstīja, ka pasažieru pārvadātāji 24.martā, rīkojot brīdinājuma akciju Latvijā, izpildīs tikai pusi no paredzētajiem reģionālo pārvadājumu reisiem.  "Mēs pieņēmumām lēmumu 24.martā organizēt brīdinājuma akciju - 50% no reisiem neizies maršrutos. Ar to mēs parādīsim, kas gaidāms atlikušo periodu pēc valsts budžeta finansējuma samazināšanas par trim miljoniem latu," informēja Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Pēteris Salkazanovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

didis

Kapēc kāds vispār jādotē.....no mūsu nodokļiem!

pirms 9 gadiem, 2011.03.18 10:18

actiņa

Zemkopības ministrijā jāsamazina uz pusi štati !
Agrāk ,kad bija kolhozi,nebija tik daudz kungu ministrijā !
Sadalīt ES naudu var 1-3 cilvēki,nevis simtiem !
Lauksaimniecības un valsts plānu nav -ko viņi tur vispār dara (sēž ar lielām algām ?)????

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 18:39

micro

FM nav atbildīgi par LV lauksaimniekiem, bet gan Zemkopības ministrija slikti pamatojusi savus tēriņus.

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 16:53

:/

Nu beidziet taču! Vilkam nemaz nav jāpiedāvā kaut ko saistībā ar lauksaimniecību. Tas ir jādara Zemkopības ministrijai. FM ir "koordinējoša" ministrija. Ir jānovērtē zemkopības ministra "sniegums". Noteikti Kampars ir jādzen prom! Par Dūklavu spriediet paši.

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 12:36

Vabole

Sen bija laiks,neizskatās pēc ministra nemaz un darbi ar.....................................

pirms 9 gadiem, 2011.03.08 11:25

Jelgava