ZZS, visticamāk, neatbalstīs plānotās izmaiņas ģimenes valsts pabalsta piešķiršanā 4

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti Sociālo un darba lietu komisijā, visticamāk, neatbalstīs plānotās izmaiņas ģimenes valsts pabalsta piešķiršanā, intervijā aģentūrai BNS sacīja Saeimas deputāts Māris Dzelzskalns (ZZS).

"Katrā gadījumā domāju, ka gan es, gan [pārējie ZZS deputāti komisijā] Andris Bērziņš un Aija Barča aicināsim neatņemt šo pabalstu," teica Dzelzskalns un uzsvēra, ka Sociālo un darba lietu komisijā lemtajam ir ļoti liela nozīme.Dzelzskalns, kurš kopā ar pārējiem Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputātiem no ZZS arī līdz šim iestājies pret jelkādu ģimenes valsts pabalsta samazināšanu, mudināja šīs reformas vietā meklēt nepieciešamo ietaupījumu citur.Viņš pauda cerību, ka līdz 8.februārim, kad sociālo lietu komisija atkal diskutēs, ko iesākt ar ģimenes valsts pabalstu pēc 1.jūlija, varētu parādīties vēl kādi citi piedāvājumi bez pieciem Labklājības ministrijas (LM) pašlaik izstrādātajiem pabalsta reformas variantiem."Sākumā izskanēja, ka būs viens variants – pēc līdzekļu izvērtēšanas -, pēc tam parādījās četri, pieci. Tas mainās, tādēļ ir grūti prognozēt, kāda situācija būs 8.februārī," piebilda deputāts. "Es uzskatu, ka nauda ir jāmeklē citur. Piemēram, nevaru sagaidīt, kad beidzot sāksies cīņa pret ēnu ekonomiku, kur, manuprāt, ir daudz vairāk naudas iekšā."Pilnu intervijas tekstu vēlāk lasiet http://bbs.bns.lv sadaļā "Komentāri/Intervijas".Jau vēstīts, ka arī labklājības ministre Ilona Jurševska (ZZS) paudusi viedokli, ka valdības lēmums par ģimenes valsts pabalsta nākotni parādīs, vai pozitīvas demogrāfijas tendences un nacionālās identitātes saglabāšana joprojām ir tās prioritāte.Saskaņā ar valdības pagājušā gada nogalē pieņemto lēmumu finansējums ģimenes valsts pabalstiem no šī gada 1.jūlija samazināts par 11,2 miljoniem latu. Tomēr vairums Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputātu neatbalsta šo pabalstu samazināšanu. Diskusiju par ģimenes valsts pabalsta reformu deputāti turpinās 8.februāra sēdē.LM sagatavojusi piecus modeļus, kā pēc šā gada 1.jūlija varētu piešķirt ģimenes valsts pabalstu. Viens no variantiem būtu izmaksāt pabalstu bērniem no viena līdz 18 gadu vecumam 4,6 latu apmērā, piešķirot to ģimenēm, sākot ar otro bērnu. Otrais variants paredz pabalstu izmaksāt līdzšinējā astoņu latu apmērā ģimenēm ar diviem un vairāk bērniem. Lai to īstenotu, papildus nepieciešami 4,4 miljoni latu. Trešais variants būtu pabalstu izmaksāt 10 latu apmērā ģimenēm ar trim un vairāk bērniem. Ceturtajā variantā piedāvāts pabalstu palielināt līdz 17,6 latiem mēnesī, bet maksāt to tikai trūcīgām ģimenēm. Savukārt piektais variants ir pabalstu maksāt gan daudzbērnu, gan visām trūcīgajām ģimenēm 6,4 latu apmērā.Lēmumu par ģimenes valsts pabalsta piešķiršanu tikai trūcīgajām ģimenēm pēc 1.jūlija pieņēma valdība pagājušā gada nogalē, tā plānojot ietaupīt 11,2 miljonus latu. Tomēr vienlaikus LM tika uzdots līdz februārim izstrādāt koncepciju, kādi varētu būt alternatīvie varianti pabalsta piešķiršanai nākotnē.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Minka

Varbūt valstsvīri varētu atcelt arī nodokļu ieturēšanu no mūsu algām? Lai maksā pilnu algu un mēs paši atliksim tik, cik uzskatīsim par vajadzīgu, priekš vecumdienām. Atkritīs pensiju un citu pabalstu maksāšana no "valsts kabatas". Kurš nebūs uzkrājis, pats vainīgs. Medicīna jau tāpat visa ir par maksu.
Riebjas šīs valsts politika- kad jāatvelk, tad tik ceļ griestus uz augšu. Kad jāatdod, tad meklē iemeslus un variantus, kā tik nogriezt. No manas algas visus tos gadus, ko strādāju, tiek nogriezts krietni vairāk, nekā atmaksājot ikmēnes par bērnu(tikai 18 gadus) 8 nieka latus.

pirms 9 gadiem, 2011.01.23 13:47

:)

"Glups" Pensionārs: krieviem maksas Krievija :))

pirms 9 gadiem, 2011.01.22 17:17

i

LZS un ZZS manuprāt ir divas dažādas padarīšanas?!

pirms 9 gadiem, 2011.01.22 16:20

Pensionārs

Nedrīkst pieļaut, ka tagad cilvēkiem, kuri agrāk dzīvojuši Krievijā Latvija 9 miiljonus pensiju maksās, bet Krievija latviešiem tikai tūkstošus, kuri agrāk dzīvojuši Latvijā. Lai Krievija arī turpmāk maksā par nostrādātajiem gadiem Krievijā saviem pilsoņiem. Ko saka pensionāru federācija par to? Kāpēc maksāsim pensijas okupantu iebraucējiem, par darba gadiem, kuri strādāti Krievijā?

pirms 9 gadiem, 2011.01.22 16:17

Jelgava