Jelgavas 2.internātpamatskolā noslēgušies apjomīgi būvdarbi

Jelgavas 2.internātpamatskolā noslēgušies būvdarbi, kuru laikā nosiltināts viens no izglītības iestādes korpusiem un tā jumts, izveidota stikla galerija starp skolas korpusu un sporta zāli, veikts remonts ēdamzālē, izveidotas jaunas mājturības klases, kā arī uzlaboti ēkas ugunsdrošības risinājumi, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

 

Internātpamatskolas trīsstāvu ēka, kas atrodas līdzās sporta zālei, kopš uzcelšanas nav piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas, tādēļ šovasar tajā notika virkne būvdarbu. Lai uzlabotu energoefektivitāti un samazinātu siltumenerģijas patēriņu, nosiltināti ēkas pamati, fasāde un arī bēniņi. Tāpat būvdarbu gaitā pārbūvēts un nosiltināts ēkas jumts.

Kosmētiskais remonts ēkā veikts vairākkārt, bet šoreiz akcents tika likts uz ēkas energoefektivitātes paaugstināšanu, skaidroja pašvaldībā.

 

Tāpat audzēkņu ērtībai skolā izveidota stikla galerija, kas skolas korpusu savieno ar sporta zāli. Līdz šim abas ēkas bija savienotas caur 2. un 3.stāvu, un nokļūšana sporta zālē bija sarežģīta. Pārejā izveidota arī ieeja, kas pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ēkā uzlabotas arī ugunsdrošības prasības, piemēram, izbūvējot pie ēkas dzelzs kāpnes, nodrošināta papildu avārijas izeja.

 

Pērn, nomainot novecojušās komunikācijas un pielāgojot telpas mūsdienu sanitārajām prasībām, izglītības iestādē jau tika atjaunots virtuves bloks, bet šovasar remontdarbi notika arī ēdamzālē - tur ierīkota ventilācijas sistēma, nomainīts apgaismojums un grīdas segums. Tāpat izglītības iestādes 1.stāvā, pārveidojot plašu mācību telpu, tika izveidoti divi mājturības kabineti, lai zēnu un meiteņu mājturības stundas varētu notikt blakus telpās. Tika palielināta arī elektrības jauda, kas iepriekš nebija pietiekama.

 

Projekta "Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestādes Jelgavas 2. internātpamatskolas rekonstrukcija, sporta zāles ar rehabilitācijas telpām jaunbūve, teritorijas labiekārtošana 2. kārta" izmaksas bija 785 535 eiro, darbus veica "A&B". Mājturības kabineta pārbūve izmaksāja 32 000 eiro, darbus veicot SIA "Award". Savukārt virtuves telpu vienkāršotās atjaunošanas izmaksas bija 36 000 eiro. Darbus veica SIA "Zemgales Būvserviss".

 

Jau ziņots, ka 2016. gada septembrī pie Jelgavas 2.internātpamatskolas uzbūvēta zema enerģijas patēriņa ēka, nodrošinot daudzveidīgas iespējas fiziskajām aktivitātēm, kā arī ekonomisko ieguvumu. Jaunās sporta ēkas platība ir 1200 kvadrātmetri, un tajā ir sporta zāle (600 kvadrātmetri) un vairākas palīgtelpas: dušas, ģērbtuves, labierīcības, tehniskās telpas, tostarp siltummezgls, medicīnas kabinets, skolotāju kabinets, sensorā istaba, logopēda kabinets, trenažieru zāle, ārstnieciskās vingrošanas telpa, telpa sāls istabai.

 

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas