Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas dome ārkārtējā situācijā atbrīvos no nomas maksas ēdināšanas uzņēmumus

Rīt, 26.martā, Jelgavas dome lems par ēdināšanas uzņēmumu atbrīvošanu no nomas maksas ārkārtējās situācijas laikā par pašvaldības telpām, noskaidroja aģentūra LETA.

Pašvaldības pārstāve Egita Veinberga skaidroja, ka domes lēmumprojekts attiecas uz komersantiem - sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem -, kas īrē telpas no pašvaldības. Šie uzņēmēji tiks atbrīvoti no telpu un iekārtu nomas maksas. 

Lēmums lielākoties ietekmēs uzņēmumus, kas darbojas izglītības iestādēs. Taču pašvaldība iznomā telpas ēdinātājiem arī Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā un citviet.

Pieņemot šādu lēmumu, pašvaldība mēnesī neiegūs 14 800 eiro. 

Tāpat domes sēdei sagatavotais lēmumprojekts paredz, ka privāto pirmsskolas izglītības iestāžu un privāto bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju darbība tiek finansēta 100% apmērā saskaņā ar pašvaldības budžetu 2020.gadam, neatkarīgi no bērnu apmeklējuma skaita iestādē.

"Ņemot vērā, ka bērna prombūtne ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu laikā ir attaisnojošs kavējuma iemesls, pašvaldība līdzfinansējumu plāno saglabāt iepriekšējā apmērā par bērniem, kuriem ir līgums ar privāto pirmsskolas izglītības iestādi," lēmumprojektu skaidroja Veinberga.

Viņa arī informēja, ka dezinfekcijas un aizsarglīdzekļu iegādei pašvaldības iestāžu, tostarp veselības aprūpes iestāžu, un uzņēmumu darba nodrošināšanai no pašvaldības budžeta piešķirti nepilni 200 000 eiro.

Tāpat vēstīts, ka daļa pilsētu un novadu domju sēžu tiek sasaukta slēgtā formātā vai videokonferences režīmā, jo līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. 

Tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties. 

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas