Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas dome liek nojaukt bīstamu māju, kur puse dzīvokļu pieder pašvaldībai 6

Īpašniekiem būs jānojauc bīstama sešu dzīvokļu māja Zirgu ielā 36 Jelgavā, kur puse dzīvokļu pieder pašai pašvaldībai, lēmusi pilsēta dome.

Jau 2016.gadā Būvvaldes speciālisti apsekoja ēku un, veicot vizuālo apskati, konstatēja, ka tā ir sliktā tehniskā stāvoklī un vizuāli bojā pilsētas ainavu. Fasādes apdares dēļi bija izlauzti, fasādē daudzviet izveidojušies robi, kā rezultātā atmosfēras ietekmē ēka turpina bojāties. Bēniņu telpai bija izlauzti apšuvuma dēļi fasādes sienās, pamati izdrupuši un salūzuši. Zirgu ielas fasādē pirmā stāva līmenī bija izlauzti apdares dēļi un bojāti sienu nesošā karkasa stati un guļbaļķu pildījums. Secināts, ka ēka ir atzīstama par bīstamu, cilvēku drošību apdraudošu, kā arī vidi degradējošu būvi. 

Pēc apsekošanas dzīvokļu īpašniekiem kopā ar apsaimniekotāju uzdots kopsapulcē risināt jautājumu par ēkas konstrukciju detalizētu tehniskās apsekošanas organizēšanu, lai izvērtētu tās tehnisko stāvokli.

Tāpat pēc pašvaldības pasūtījuma veikta tehniskās apsekošana, kurā secināts, ka atsevišķas mājas konstrukcijas ir avārijas stāvoklī un būves ekspluatācija nav ieteicama. 

Pašvaldības apkopotā informācija liecina, ka vairākās sapulcēs ēkas dzīvokļu īpašnieki dzīvokļu īpašnieku nespēja panākt vienošanos un pieņemt lēmumu par mājas sakārtošanu, un veikta atkārtota ēkas apsekošana, kurā secināts, ka tās tehniskais stāvoklis nav uzlabojies un vizuāli bojā pilsētas ainavu, turklāt ēka ir atzīstama par bīstamu, cilvēku drošību apdraudošu un vidi degradējošu. Pēc atkārtotas pārbaudes dzīvokļu īpašniekiem vēlreiz uzdots ēku sakārtot, vienlaikus aizliedzot māju ekspluatēt, līdz bīstamība tiks novērsta.

Taču, ņemot vērā to, ka dzīvokļu īpašnieki nav veikuši nekādus pasākumus, lai novērstu bīstamību un ēka joprojām ir tādā tehniskajā stāvoklī, ka ir bīstama un bojā ainavu, tad ēka būs jānojauc. Ar domes lēmumu to uzdots izdarīt nekavējoties, bet ne vēlāk kā līdz 2020.gada 20.janvārim.

Pašvaldības pārstāve Egita Veinberga aģentūrai LETA skaidroja, ka trīs dzīvokļi ir pašvaldības īpašums, un visi īrnieki izvietoti citās dzīvojamajās platībās. Savukārt no pārējiem trim reāli apdzīvots bija tikai viens, kas iegūts uz mantojuma pamata, un šī dzīvokļa mantiniecei izīrēts pašvaldības dzīvoklis. Ar diviem pārējiem īpašniekiem Būvvaldei ilgstoši nav izdevies sazināties pēc deklarētās dzīvesvietas.

Ja dzīvokļu īpašnieki spēs vienoties par ēkas nojaukšanu, arī pašvaldība līdz ar pārējiem nodrošinās finansējumu darbiem kā trīs dzīvokļu īpašniece.

Savukārt gadījumā, ja ēka netiks nojaukta, Pašvaldības īpašumu pārvalde ar domes lēmumu ir pilnvarota organizēt ēkas nojaukšanu. Šajā gadījumā līdzekļi par nojaukšanu no dzīvokļu īpašniekiem tiks piedzīti.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Resnais

Attēlā ir Domes ēka, bet Zirgu ielā 36 dzīvo romi. Gan jau kāds veikls "investors" drīzumā to zemes pleķīti iegūs savā īpašumā.

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.30 16:43

:D

Var jau iegrūst 4 ļimakus un uztaisīt " amatnieku darbnīcu" kā Barona/Ausekļa krustā :D

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.30 17:00

real

Tā ir tā nodegusī čigānmāja pie 2. vidusskolas sporta laukuma?

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.30 17:27

Resnais

Tērvetes/Zirgu krusts

pirms 10 mēnešiem, 2019.11.30 18:14

egle1

Jā, šī ēka Zirgu 36 jau ilgi tāda stāv, bet vismaz nevienu garāmgājēju neapdraud, jo neatrodas tieši pie trotuārā. Bet ir vēl viena ēka - Zirgu ielā 11, kas bija degusi, tagad bez jumta stāv un ,tā kā atrodas tieši pie trotuāra un garām ik dienas iet, tajā skaitā bērni uz skolu, tad šī ēka Zirgu 11 ir bīstama. Arī izsisti visi logi, vasarā no šīs ēkas nāk neganta smirdoņa, jo tur iet kakāt bomži - acīmredzot. Rakstīju par šo ēku uz Domi, man, protams, tikai atrakstījās - nu kā gan citādi. Tur arī daļēja pašvaldības māja. Zirgu 36, piekrītu, ka iekārojams zemes pleķis, jo jau laba vieta - normāls rajons, bet nu Zirgu 11 gan būtu jāattīra un lai stāv tukšs, jo tās mājas, kas blakus, perēkļi ne mājas.

pirms 10 mēnešiem, 2019.12.01 08:29

Lielais P

kāpēc Domei tērēt naudu uz ēkas nojaukšanu, ja tur "otkata" nav nekāda?

pirms 10 mēnešiem, 2019.12.02 09:13

Vietējās ziņas