Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Dome: Likumprojekts par atlīdzības «rāmjiem» ierobežo pašvaldības tiesības 5

Jelgavas Dome novembra beigās Saeimas Budžeta un finanšu lietu komisijas atbalstīto valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumprojektu uzskata par pašvaldību tiesības ierobežojošu, atzīst Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne.

«Latvijas pašvaldību kopīgo viedokli jau izteikusi Latvijas Lielo pilsētu asociācija. Arī Jelgavas pašvaldība uzskata, ka jaunais likumprojekts ir pašvaldību tiesības ierobežojošs, jo pašreizējais likums paredz, ka pašvaldības pašas plāno savu budžetu un brīvi rīkojas ar finanšu līdzekļiem,» uzskata I.Škutāne.LETA jau ziņoja, ka 26.novembrī Saeimas Budžeta un finanšu lietu komisija atbalstīja valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumprojektu.Likums krietni ierobežos tiesības iestādēm pašām piešķirt saviem darbiniekiem kādu atlīdzību, piemēram, izmaksāt kāzu pabalstus. Iestādēm būs tiesības piešķirt trīs atmaksātas darba dienas saistībā ar stāšanos laulībā. Likums aizliegs jebkurā valsts un pašvaldību iestādē turpmākos divus gadus izmaksāt prēmijas, bet dāvanu kartes tiks aizliegtas vispār.Darbinieku mēnešalgas saskaņā ar jauno likumu tiks dalītas četrās kategorijās. Pirmajā kategorijā būs pašvaldību deputāti un ministri, kuriem būs noteikts koeficents vai fiksēta summa, kuru nedrīkst pārsniegt.Otrajā kategorijā būs noteikta amatu kategoriju un mēnešalgu skala, kas attieksies uz valsts tiešās pārvaldes iestādēm. Šāda situācija jau ir arī tagad.Trešajā grupā būs pašvaldību un augstskolu darbinieki, regulators un Tiesībsargs, kuriem pašiem būs tiesības noteikt sev algu, ievērojot un nepārsniedzot iepriekšminēto algu skalu.Ceturtajā grupā būs Valsts kontroles, Saeimas un Valsts prezidenta kancelejas darbinieki, kuriem būs noteikti kritēriji, pēc kuriem noteiks algas, taču tās tāpat kā citiem valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem nedrīkstēs pārsniegt premjera atalgojumu - 1908 latus pirms nodokļu nomaksas.«Plašāku komentāru varēsim sniegt tad, kad tiks skaidri noteiktas pašvaldības institūciju amatpersonu un darbinieku mēnešalgu kategorijas un atlīdzības likmes,» secina Jelgavas pašvaldības izpilddirektore.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

to lasītājs

Aizej uz kādu pagasta pārvaldi un noskaidro, ko tad īsti viņi tur dara. Tad nevajadzēs muļķibas rakstīt!

pirms 10 gadiem, 2009.12.02 12:38

varmāka

rūķīt, piektā vara ir banku vara :DDDDDDDDDDD

pirms 10 gadiem, 2009.12.02 08:45

Satversmes rūķītis

Škutāne gan visvarena safantazējusies. laikam Rāviņa iespaidā. Valstī ir četras varas - likumdevējs, izpildvara, tiesu vara un sabiedrības/preses vara. Jelgavā pašvaldība bieži jūtas kā piektā vara, bet, nē, draugi - esat jūs tā pati izpildvara kopā ar ministriem, tāpēc arī kopīgs algu grozs ir loģisks.
bet tas, ka tādai Jelgavai ir liels budžets, liecina par to, ka tai ir daudz iedzīvotāju, kam šo budžetu vajag.

pirms 10 gadiem, 2009.12.02 08:41

nja, pareizi

ierobežo un vajag ierobežot... pašvaldībai ir ne tikai tiesības, bet arī atbildība un pienākumi...

pirms 10 gadiem, 2009.12.02 08:37

lasītājs

Sen jau vajadzēja, tas novērsīs staigāšanu pa valsts un pašvaldību iestādēm un arī radniecības un draudzības sakari nebūs noteicošie. Nevar būt arī tā ka slimnīcu grāmatveži un iekšējie auditori saņem tūskstošus par nepilnu darba laiku un pamanās strādāt divās darba vietās, tas pats novada domēs, darba apjoma nav bet alga ap tūkstoti, mākslīgie štati- nodaļu vadītāji ar vienu padoto darbinieku, pagastu pārvaldēs tas pats, tā īsti skaidrs nav ko tur īsti dara.

pirms 10 gadiem, 2009.12.02 08:31

Vietējās ziņas