Jelgavas domē vēl nekomentē pētnieku ieteikumus skolu tīkla reorganizācijai 2

Pašlaik ir pārāk agri komentēt pētījuma “Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā” ieteikumus par izglītības iestāžu reorganizāciju Jelgavā,” pauda Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne (ZZS).

Mēra vietniece sociālo lietu, veselības aizsardzības, kultūras, izglītības un sporta jautājumu programmā skaidroja, ka pati iepazīstas ar pētījuma atziņām, taču izlemt divu skolu – 5.vidusskolas un 6.vidusskolas – likteni pašlaik ir pārāk agri.

Domes lēmums attiecībā uz abām mazākumtautību vidusskolām būs atkarīgs no daudziem faktoriem – demogrāfiskas situācijas, izvietojuma, Ministru kabineta noteikumiem attiecībā uz valodu, kādā kārtojami eksāmeni, skolu novietojuma, vecāku izvēles un citiem.

Iepriekš domes pārstāvji Jelgavas 6.vidusskolas vecākiem pauda, ka Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas pārcelšana uz 6.vidusskolas ēku var pasargāt 6.vidusskolu no iespējamās reorganizācijas.

Jau vēstīts, ka atbilstoši pētnieku secinājumam Jelgavā būtu jāattīsta valsts ģimnāzija, vēl trīs vidusskolas un ģimnāzijas esošo sešu vidējās izglītības iestāžu vietā.

Esošais skolu skaits nav atbilstošs pilsētas demogrāfijas tendencēm, norāda pētnieki. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem kopš 2000.gada iedzīvotāju skaits Jelgavā samazinājies par vairāk nekā septiņiem tūkstošiem jeb 11%, bet bērnu un jauniešu skaits sarucis krietni straujāk – no 14,8 līdz 12,1 tūkstošiem jeb par 18%.

Līdz ar valsts ģimnāziju autori aicina saglabāt Lielupes kreisajā krastā esošo Spīdolas ģimnāziju un Tehnoloģiju vidusskolu, kas īsteno valstiski nozīmīgas dabas un inženierzinātņu programmas. Savukārt Pārlielupē ieteikts saglabāt un attīstīt 4.vidusskolu. Šīs skolas līdz šim spējušas piesaistīt vairāk skolēnu vidusskolas posmā.

Jelgavas 5.vidusskola un 6.vidusskola, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmas, nepietiekamā skolēnu skaita dēļ būtu jāreorganizē par pamatskolām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kapēc ?

Rita Vectirāne (ZZS)
Dati ir izņemti no publiskās interneta vides.

pirms 4 gadiem, 2017.10.31 11:53

Viskas

Skolu vietā veco ļaužu pansijas!!! Kas mums vēl trūkst? Ā...katastrofāli bērnudārzu...visu apvienot vienā lielā kompleksā priekš viskā!!!

pirms 4 gadiem, 2017.11.01 11:46

Vietējās ziņas