Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas iedzīvotājus aicina uzzināt vairāk par darba tiesībām un «nomest nastu» 3

Rīt, no pulksten 10 līdz 15 Jelgavas iedzīvotāji tiek aicināti apmeklēt Atvērto durvju dienu Jelgavas arodbiedrību centrā, Elektrības ielā 10, lai saņemtu bezmaksas konsultācijas par darba tiesībām un darba drošību.

Atvērtā durvju diena tiek rīkota Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) informatīvās kampaņas «Nomet nastu!» ietvaros, kuras laikā LBAS aicina aktīvāk izmantot bezmaksas konsultāciju iespējas, risinot problēmsituācijas darba vietā.«Konsultējot darba ņēmējus, šobrīd visbiežāk saņemam jautājumus par to, kā rīkoties viskritiskākajos gadījumos, piemēram, kad notikusi nepamatota atlaišana vai nav izmaksāta darba alga. Kampaņas ietvaros vēlamies atgādināt, ka pie darba tiesību konsultanta jāvēršas tiklīdz darbinieks ir saskāries ar problēmsituāciju, negaidot, kamēr problēmas samilzt,» stāsta LBAS Jelgavas konsultatīvā centra eksperte Ligita Brahmane.LBAS veiktās aptaujas rezultāti parāda, ka 35 procenti darba ņēmēju Zemgalē būtu gatavi sākt darbu, nenoformējot savas darba attiecības oficiāli. Piektā daļa jeb 20% zemgaliešu uzskata, ka darba līgums ir tikai formalitāte. Tāpat darba ņēmēji ir gatavi brīvprātīgi atteikties no savām darba tiesībām, piemēram, 63 procenti mēdz strādāt neapmaksātas virsstundas, bet 39 procenti ir gatavi atteikties no ikgadējā atvaļinājuma. «Izvēloties vieglāko – samierināšanas ceļu, darbinieki ar katru nākamo problēmsituāciju uzņem arvien lielāku nastu, kas negatīvi ietekmē gan pašu dzīves kvalitāti, gan attiecības ar darba devēju. Šādu tendenci izskaidro nepietiekamas zināšanas par darba tiesībām, tādēļ Jelgavas arodbiedrību centra konsultanti aicina iedzīvotājus vērsties pēc palīdzības jau laikus,» informē Liena Muraškina, LBAS komunikācijas konsultante.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

lepni gan

Tiešām asprātīgi! Ka darba laika lai tiek darba ņēmēji uz tādu semināru?????!!!!!!!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.03.15 19:40

Ieinteresētā

Interesanti jau būtu, bet kā lai es skaidroju darba devējam, ka darba laikā man jāiet par tiesībām klausīties? Viņš man atgādinās par maniem pienākumiem, t.i., ka darba laikā es nevaru staigāt apkārt!

pirms 8 gadiem, 2012.03.14 16:33

Astra

Ja es rit aiziesu uz darbu un nometisu so nastu,baidos,ka tiesi tad problemas samilzis.

pirms 8 gadiem, 2012.03.14 15:06

Vietējās ziņas