Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas nevalstiskās organizācijas aicina veidot vecāku pašpalīdzības grupas 4

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā notikušajā nevalstisko organizāciju (NVO) un skolēnu vecāku diskusijā «Es, ģimene, karjera» nolemts sākt vecāku pašpalīdzības grupu veidošanu Latvijas pilsētās un pagastos.

Biedrības «Saules skola» vadītāja Iveta Pavziniuka aģentūru LETA informēja, ka vecāku pašpalīdzības grupu veidošanas iniciatīvu uzņēmušās biedrības «Saules skola» un «Latvijas vecāku kustība».Maija beigās notikušajā diskusijā Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā tikās vecāki, NVO un izglītības pārvaldes pārstāvji no Jelgavas pilsētas un novada. Diskusijas mērķis bija rast piemērotāko formu pašpalīdzības grupām, kurās satiktos cilvēki ar līdzīgām pārdomām vai problēmām personīgās attīstības, ģimenes stabilitātes un karjeras izaugsmes jomās. Grupas dalībnieki, kas pārsvarā būtu vecāki, varētu dalīties savā pieredzē un speciālista vadībā paši rast piemērotākos risinājumus savām problēmām vai uzdevumiem, izmantojot sev pieejamos resursus, skaidroja Pavziniuka.Diskusijā ir apkopotas svarīgākās atziņas, kuras diskusijas organizatori ņems vērā, sākot darbu pie vecāku pašpalīdzības grupu veidošanas Latvijas pilsētās un pagastosBiedrības «Saules skola» vadītāja secinājusi, - lai pašpalīdzības grupas darbotos veiksmīgi, ir nepieciešama sarunām piemērota un dalībniekiem ērti sasniedzama tikšanās vieta, kā arī noteikts dalībnieku skaits, nepieciešams līderis, kas vada sarunu, lai tā sasniegtu pozitīvu rezultātu, pieaicināts eksperts (psihologs, jurists, veselības vai uztura speciālists), kas orientētos apspriestajā tēmā un spētu sniegtu profesionālu konsultāciju, mācību organizēšana par aktuālām tēmām, konfidenciāla un dažkārt par anonīma sarunas forma.Kā svarīgas pašpalīdzības grupu tēmas diskusijas dalībnieki minējuši - ģimenes budžeta plānošanu, laika plānošanu, prioritāšu noteikšanu, dzīves mērķa uzstādīšanu un sasniegšanu, bērnu brīvā laika plānošanu, izpratnes veidošanu par savstarpēju cieņu un beznosacījuma attieksmi pret līdzcilvēkiem, ka arī pašapziņas (pašvērtības) veidošanu.Piemērotākie pašpalīdzības grupu organizatori būtu NVO, pagastu centri vai neformālu kopienu un grupu, piemēram, māmiņu klubu, tikšanās vietas, kur jau tagad notiek diskusijas un sarunas, bet pagaidām tām pietrūkst tieši ekspertu un neitrālu sarunvedēju, un tas ne vienmēr ļauj sasniegt problēmas atrisinājumu.Diskusijas laikā radās ideja aicināt par pašpalīdzības grupu organizēšanu uzņemties iniciatīvu arī vecāku padomēm, kas darbojās skolās, kā arī apdomāt iespēju veidot pašpalīdzības grupas arī tiem, kas, palīdz līdzcilvēkiem pārvarēt krīzi.Aizsāktais darbs pie pašpalīdzības grupu veidošanas tiks turpināts, aicinot izglītības iestādes, vecāku pašpārvaldes, kā arī NVO un citas neformālas grupas iesaistīties to veidošanā. Interesenti ir aicināti sazināties ar biedrības «Latvijas vecāku kustība» Jelgavas koordinatori Evisu Stankus.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

xxx

Labs pasākums naudas ieguvei, bet reāla labuma, drošini vien, maz...

pirms 8 gadiem, 2012.06.11 18:08

egle1

Finansējums būs no valsts budžeta, vai ES. Ļoti labi, vajag taču pasūknēt naudu.

pirms 8 gadiem, 2012.06.11 10:52

Vietējās ziņas