Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā apspriež ieceri būvēt vēja elektrostaciju parku noraktā kūdras purvā 13

Šomēnes Jelgavas novadā norisinās ietekmes uz vides novērtējuma sākotnējā sabiedriskā apspriede par ideju būvēt vēja elektrostaciju parku Kaigu purvā, aģentūra LETA uzzināja novada pašvaldībā.

Ieceres virzītājs ir vietējais kūdras izstrādātājs SIA "Laflora". Vēja elektrostaciju parka uzstādīšana paredzēta Līvbērzes pagastā, Kaigu kūdras purva teritorijā, kur ieguves process ir noslēdzies vai to ir plānots pabeigt tuvākajā laikā. Vēja elektrostaciju prognozētais novietojums aptvertu gan derīgo izrakteņu ieguves teritoriju, gan robežojošās meža zemes. Izpētes teritorijas ziemeļu daļa tieši robežojas ar Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamo dabas teritoriju - dabas liegumu "Kaigu purvs".

Uzstādāmo vēja elektrostaciju modelis un tehniskie raksturlielumi pašlaik vēl nav noteikti. Vienlaicīgi ar plānoto vēja elektrostaciju uzstādīšanu ir paredzēts no jauna izbūvēt vai vietām pilnveidot esošo vēja elektrostaciju uzstādīšanai un ekspluatācijai nepieciešamo infrastruktūru - pievedceļus, laukumus, enerģijas pārvades un telekomunikāciju līnijas.

Paredzēts, ka izbūvētā elektropārvades kabeļu līnija tiks pieslēgta pie Jelgavā esošās apakšstacijas Ganību ielā 86b.

Sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksmes notiks 3.jūlijā pulksten 17.30 Līvbērzes kultūras nama zālē. Rakstveida priekšlikumus par paredzēto darbību var iesniegt Vides pārraudzības valsts birojā līdz 10.jūlijam.

Jau vēstīts, ka iepriekš par ieceri būvēt vēja elektrostaciju parku Jelgavas novada Elejas pagastā paziņojusi SIA "Eolus", pret ko iedzīvotāji sākuši parakstu vākšanu. Pēc iedzīvotāju domām, "informācija no pašvaldības puses ir pretrunīga, pat maldinoša un neliecina par skaidriem pašvaldības attīstības plāniem un nolūkiem".

Savukārt novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone pauda, ka pašvaldība "Eolus" plānus būvēt vēja ģeneratoru parku varēs komentēt tikai pēc ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma izvērtēšanas.

Pašvaldība saredzot vēja ģeneratoru būvniecību kā alternatīvas enerģijas ieguves veidu tajās novada teritorijās un uz tām zemēm, kas nav nacionālas nozīmes lauksaimniecības zeme. Vēja ģeneratoru būvniecība ir iespējama gan Sesavas, gan Līvbērzes pusē. Pēc Kaņepones teiktā, pagaidām vienīgais uzņēmums, kas atbilstoši normatīvajiem aktiem nodomājis veidot vēja ģeneratoru parku izstrādātā kūdras purvā, ir "Laflora", un attiecīgi tas iestrādāts teritorijas plānojumā jau kā konkrēta uzņēmēja iniciatīva.

Kaņepone norādīja, ka "Eolus" idejas par iespējamo vēja ģeneratoru uzstādīšanu Elejā konfliktē ar normatīvajiem aktiem, kas nemaz nepieļauj uz nacionālas nozīmes lauksaimniecības zemēm šādas būves celt, piebilstot, ka pat tad, ja kompānijai ir kādi līgumi ar konkrētiem privātu zemju īpašniekiem, vispirms no uzņēmuma ir jāgaida ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojums. Tikai tad pašvaldībai būšot konkrētāks priekšstats, ko uzņēmējs vispār ir plānojis.

Tāpat vēstīts, ka uzņēmums "Eolus" tuvāko četru gadu laikā Dobeles un Tukuma novados par aptuveni 250 miljoniem eiro plāno būvēt Latvijā lielāko vēja elektrostaciju parku, uzstādot 51 vēja turbīnu, un iecere izsaukusi pretestību vietējo iedzīvotāju vidū.

Vēlāk uzņēmums paziņojis par iespēju izskatīt šādu ieceri arī Jelgavas novada Elejas pagastā. Februāra beigās uzņēmuma pārstāvji uzklausīti novada domes sēdē.

Foto: pixabay.com

 

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Švimpāzijs

Nu tik pastalnieki atkal varēs šūmēties!

pirms gada, 2019.06.17 14:50

Iz Sarkanā meža

Tu krievs?

pirms gada, 2019.06.17 18:38

vietējais

Kaigu purva aizsargājamās teritorijas Dabas vērtības:
Nozīmīga ES Putnu direktīvas sugu - purva tilbītes un dzeltenā tārtiņa ligzdošanas vieta - viena no nedaudzajām Zemgalē un, neskaitot Ķemeru tīreli, vienīgā vieta Dobeles, Jelgavas un Bauskas rajonos. Labi pārstāvētas klajiem augstajiem purviem tipiskās retās putnu sugas. Rudens migrāciju laikā purvā atpūšas sējas un baltpieres zosis.
Kā tie lielie ventilatori ietekmēs putnus?

pirms gada, 2019.06.17 17:00

vistaspis

Kas tiem putniem notiks,nedēs olas,ānusi sarausies?

pirms gada, 2019.06.17 17:23

Budzis

Putni noteikti to vien darīs kā ieraudzīs propelleri un lidos samalties kotletēs! Būs feini! Mazturīgie varēs pie staba cept burgerus.

pirms gada, 2019.06.18 08:55

Vēja brālis

Ko tā Kaņepone var muldēt. Uz nacionālas nozīmes lauksaimniecības zemēm var būvēt vēja ģeneratorus un tie netraucē lauksaimnieciskajai ražošanai.

pirms gada, 2019.06.17 21:09

vēja māte

Un tu tādus gribi savai mājai blakus, vai ne?

pirms gada, 2019.06.18 19:41

Ezis

Dāņiem nepatīk, ka būvē vēja ģeneratorus. Pieaugs zemes cena, nevarēs pa lēto pirkt.

pirms gada, 2019.06.17 21:12

opaps

ĀES bīstamas, HES aizņem lielu platību zemes, kurinamās stacijas piesārņo gaisu ,bet ja elekrība pazūd uz kādu laiciņu tad ir vienalga no kurienes to dabūt galvenais lai tā ir.

pirms gada, 2019.06.18 10:29

opapam

Tad jau vislabāk , lai tā elektrība nāk no ĀES, jo tur sanāk vislētākā.

pirms gada, 2019.06.18 19:38

Guna

Sesavas pusē nekādā gadījumā!!!!Būs atkal protesti.

pirms gada, 2019.06.18 11:58

Lauķis

Sesavas pusē rokas garas,garas izstiepušās pabalstus prasot.Sesavnieki labāk savus bērnus aizsūta uz Īriju lai dzīvo tur zem vēja ģeneratoriem, labāk būtu vairāk painteresējušies par ģeneratora ietekmi uz cilvēku un dzīvo radību.

pirms gada, 2019.06.28 18:12

Vietējās ziņas