Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada iedzīvotājiem pieejams specializētā autotransporta pakalpojums 2

Jelgavas novada pašvaldība aizsākusi jauna pakalpojuma nodrošinājumu iedzīvotājiem ar funkcionāliem traucējumiem – iespēju izmantot specializēto autotransportu nokļūšanai klienta norādītajā galamērķī. Tiesa gan, šobrīd izsludinātās ārkārtējās situācijas periodā pakalpojums nav pieejams, taču tai beidzoties, atjaunos piedāvājumu Jelgavas novada iedzīvotājiem, informē Jelgavas novada pašvaldība. 

Specializētā autotransporta pakalpojums paredzēts personām ar funkcionāliem traucējumiem, kurām ir apgrūtināta pārvietošanās, nokļūšanai uz medicīnisko vai rehabilitācijas iestādi vai citu norādītu galamērķi Jelgavas novadā vai citviet Latvijā.

Pašvaldība pērn iegādājās specializēto autotransportu un tā aprīkojumu, kas ļauj vienlaikus pārvadāt četrus klientus ratiņkrēslos vai vienu guļošu pasažieri. Specializētā autotransporta pakalpojums galvenokārt ir radīts, lai nodrošinātu ērtu sociālās rehabilitācijas un aprūpes centru (SARC) iemītnieku nokļūšanu uz medicīnas vai rehabilitācijas iestāžu izmeklējumiem vai procedūrām. Aizsākot SARC iemītnieku pārvadājumus, transporta noslodze atklāja, ka iespējams to plānot vēl blīvāk. Tāpēc pašvaldība lēma, ka pakalpojums būs pieejams arī novada iedzīvotājiem, kuriem citkārt ir grūtības nokļūt sev nepieciešamajos galamērķos.

Guloša cilvēku pārvadāšanai ir paredzēti arī rati - nestuves, kuru augstums ir brīvi variējams un pielāgojams jebkuram gultas augstumam. Tādējādi pasažieris nav jācilā, jo viņu var ērti pārbīdīt no gultas uz nestuvēm. Rati ir nolaižami arī līdz grīdas līmenim, turklāt tie ir ērti un vienkārši transformējami par ratiņkrēslu, kas nodrošina iespēju klientu no mājokļa augstāka stāva novest lejā. 

“Mēs vēlamies atvieglot ikdienu Jelgavas novada iedzīvotājiem , kuriem ir grūtības nokļūt sev svarīgā galamērķī. Nenoliedzami šis pakalpojums varētu interesēt  daudzus iedzīvotājus, taču jāņem vērā, ka tas ir maksas pakalpojums. Pakalpojuma cena noteikta atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem un apstiprināta ar Jelgavas novada domes 2020.gada 26.februāra lēmumu (sēdes protokols Nr.5, 27.§), un katram pieteiktajam pakalpojumam tiek aprēķināta, ņemot vērā pieteiktā maršruta kilometrus un gaidīšanas stundas,” skaidro Labklājības pārvaldes vadītāja Liene Upeniece.

Minētā pakalpojuma maksa ir noteikta 0,71 eiro par vienu nobraukto maršruta kilometru, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, un 5,11 eiro, ieskaitot PVN, par vienu klienta gaidīšanas stundu. Piemēram, ja klienta plānotais maršruts ir Vilce – Rīga – Vilce, kas ir aptuveni 150 km, tad izmaksas par šo maršrutu veido: 150x0,71=106,50 eiro par nobrauktajiem km un 4x5,11= 20,44 par 4 gaidīšanas stundām, tātad kopsummā minētā pakalpojuma maksa ir -  126,94 eiro. Maksas pakalpojums iedzīvotājam, kas to izmantos, tiek aprēķināts saskaņā ar Jelgavas novada domes 2020.gada 26.februārī (sēdes protokols Nr.5, 27.§) noteikto pakalpojuma izcenojumu.

Salīgtajam pakalpojumam klients vai tā pārstāvis  rēķinu var saņemt uz norādīto e-pastu, kā arī Jelgavas novada Sociālajā dienestā,  pašvaldības centrālās administrācijas Finanšu nodaļā vai jebkurā Jelgavas novada pagasta pārvaldē, pirms tam vienojoties ar pašvaldības atbildīgo darbinieku par pieņemamāko rēķina saņemšanas un tā apmaksas formu. Samaksa par pakalpojumu, kā arī, nepieciešamības gadījumā - pakalpojuma atteikums, jāveic ne vēlāk kā dienu pirms brauciena. Savlaicīgi informējot pašvaldības atbildīgo darbinieku, par pakalpojuma atteikumu, iemaksātā nauda tiks atgriezta.

Būtiski ir pieminēt, ka specializētā transporta šoferis palīdz klientam ratiņkrēslā nokļūt līdz  specializētajam autotransportam, iekārtoties tajā, palīdzot fiksēt drošības atsaites, un, aizbraucot galamērķī, nokļūt līdz norādītajai ēkai. Vajadzības gadījumā šoferis gaida klientu un nogādā atpakaļ dzīvesvietā. Taču viņš neveic asistenta funkcijas, neceļ un nenes klientu.

Lai saņemtu pakalpojumu, klientam vai viņa pārstāvim jāzvana uz Jelgavas novada pašvaldības norādīto tālruni 63024965.  Ja klienta minētajā datumā specializētais autotransports būs pieejams, pašvaldības atbildīgais darbinieks sniegs informāciju par transporta pakalpojuma izmaksām un tālāko rīcību, kas saistīta ar darījuma noformēšanu.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Klients

Tas ir dārgi, labāk zvanīt Maksimam Galkinam no Jelgavas - viņam lētāk. Jelgavā tāds pakalpojums ir bezmaksas !!!

pirms 10 dienām, 2020.03.25 11:01

PSKP

Ja pa tiešo nevar ielīst budžetā, tad nepieciešams lojāls iestādes vadītājs, kurš kaut vai 5x dienā izrakstīs vajadzības lapas izbraukumam uz Rīgu par 126,94. Kā tad lai savādāk tiek tai naudai klāt?

pirms 9 dienām, 2020.03.25 15:49

Vietējās ziņas