Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā konkursā meklēs seniorus-veselīga dzīvesveida iedvesmotājus

No 1.oktobra līdz mēneša beigām Jelgavas novadā norisināsies konkurss senioriem "Veselīga dzīvesveida iedvesmotājs Jelgavas novadā 2019", informē novada pašvaldībā.

Neatkarīgi no tā, vai kāds seniors piekopj savā ikdienā veselīgu dzīvesveidu jau gadiem ilgi vai tam pievērsies nesen un ar to iedvesmo citus, pašvaldība aicina senioru radiniekus, paziņas, kolēģus, draugus vai līdzcilvēkus pieteikt šos kandidātus konkursam. Pieteikumā saturiski jāatklāj personas īss raksturojums, ikdienā īstenotās veselīgā dzīvesveida aktivitātes vai veselības projekta aktivitātes, kurās seniors ir piedalījies.

Konkursam var izvirzīt aktīvākos seniorus arī pašvaldības īstenotajā projektā "Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Jelgavas novadā". Tā īstenošanas gaitā katrā pagastā noritējuši veselību veicinoši pasākumi paradumu maiņas veicināšanai un aktīva dzīvesveida īstenošanai. Tāpat konkursam var pieteikt senioru ar netradicionāliem veselīgiem paradumiem, kas veicina dzīvesprieku, ilgdzīvošanu, uztur mundru garu, asu prātu un trenē atmiņu, norādīja pašvaldībā.

Šogad aprit astoņi gadi, kopš Jelgavas novadā tiek organizēts konkurss senioru pieredzes un aktivitātes novērtējumam un atzinībai. Ik gadus konkursa tēma mainās, lai akcentētu dažādas vērtības, kas senioru gados sniedz dzīves piepildījumu.

"Šogad tēmas izvēle ir īpaši saistīta ne tikai ar Latvijā notiekošām aktivitātēm, bet ar visā Eiropā akcentēto vērtību un veselīga dzīvesveida popularizēšanu. Katru gadu cenšamies rast citādu skatījumu uz senioru dzīves aspektiem, iepriekš ir izvēlēti sirdsmīļie vecvecāki, tad čaklākie rokdarbnieki, pērn - kultūras mantojuma glabātāji un popularizētāji. Ar šī konkursa palīdzību mēs varam atrast un izcelt brīnišķīgus cilvēkus, no kuriem mācīties, pateikt lielu paldies par viņu devumu," klāstīja "Europe Direct" informācijas centra projekta vadītāja Tabita Šķerberga.

Konkursam var pieteikt seniorus, kuri dzīvo un kura deklarētā dzīvesvieta ir Jelgavas novada administratīvajā teritorijā. Pieteikumā jābūt minētam pieteicēja vārdam, uzvārdam, dzīvesvietai, tālruņa numuram, kā arī precīzi jānorāda nominētā seniora vārds, uzvārds, dzīvesvietas adrese, tālruņa numurs. Tāpat pieteikumam jāpievieno vismaz viena fotogrāfija ar nominēto senioru, atainojot ikdienā īstenotās veselīgā dzīvesveida aktivitātes.

Pēc žūrijas komisijas izvērtējuma laureātus apbalvos svinīgā pasākumā 6.decembrī Līvbērzes kultūras namā. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad no katra pagasta tiks izraudzīts viens uzvarētājs un veselīgā dzīvesveida iedvesmotājs.


Foto: Jelgavas novada pašvaldības arhīvsPievieno komentāru

Vietējās ziņas