Jelgavas novada mērs ir gatavs sagaidīt VARAM ”izspēlēto kārti” 24

Jelgavas novada pašvaldība pieņem, ka tai ar auditorkompāniju SIA “Ernst&Young Baltic” noslēdzas tas sadarbības posms, kad, gan iesniedzot dokumentus, gan kontaktējoties tiešsaistes sarunās, pašvaldības revidentiem ir iesniegusi pilnīgi visus gan sākotnēji definētos, gan vēl 9. martā un 17.martā papildus pieprasītos dokumentus un informāciju Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rosinātajai ārkārtas finanšu revīzijai pašvaldībā un tās kapitālsabiedrībā “Jelgavas novada KU”, informē Jelgavas novada pašvaldības Komunikāciju departamenta vadītāja Dace Kaņepone.

Jelgavas novada pašvaldība atzīmē, ka tai bija taisnība publisko pārmetumu krustugunīs ar VARAM, jo pēc auditorkompānijas SIA “Ernst & Young Baltic” pārstāvju publiski paustā, pašvaldība neko nav kavējusi un sadarbība revīzijas ietvaros ir vērtējama kā “produktīva un revīziju veicinoša”. Līdz ar to pašvaldība norāda, ka ne tikai plašsaziņas līdzekļiem, bet arī Jelgavas novada iedzīvotājiem vai novada domei būtu nepieciešams kritiski vērtēt arī jebkādus tālākos ministrijas paziņojumus.

Gaidot revidentu ziņojumu, Jelgavas novada pašvaldība jau iepriekš pauda bažas, ka ārkārtas finanšu revīzija, šķiet, ir tikai instruments un iegansts valdošās varas politiskajiem spēkiem izspēlēt apzinātu “šaha gājienu” - pirms pašvaldību vēlēšanām apšaubīt pašreizējās pašvaldības vadītāju darbu, kā arī atrast ļoti mērķētu provokāciju un sabiedrībā ažiotāžu izraisošas aizdomas. Pašreiz, kad pašvaldībai ir bijis ļauts analizēt konkrētus revidentu papildus informācijas pieprasījumus, šīs bažas kļūst arvien pamatotākas. Un, lai gan sadarbība ar revidentiem ir konstruktīva un abpusēji korekta, pašvaldība prognozē, ka pārmetumi vai apsūdzības pašvaldības vadībai un kapitālsabiedrības pārraudzībai, kuru atrašana ir bijis VARAM rosinātās revīzijas mērķis, noteikti ir gaidāmi, uzsver pašvaldība.

SIA “Jelgavas novada KU” kopš 2010. gada visā Jelgavas novada teritorijā sniedz plašu pakalpojumu spektru komunālās saimniecības jomā, un tā uzraudzība kopš 2020.gada ir pašvaldības izpilddirektores Līgas Lonertes kompetencē. Pašlaik Jelgavas novada komunālais uzņēmums sniedz visā novada teritorijā vienotu un ļoti plašu spektru pakalpojumu – atkritumu izvešana, teritoriju sakopšana, nekustamo īpašumu uzturēšana, ūdenssaimniecības un kanalizācijas apsaimniekošana, kapu teritoriju uzkopšana un apsaimniekošana – un visās šajās jomās novads gadu gaitā ir spējis attīstīt izaugsmi un kvalitātes kāpinājumu.

Nenoliedzami kapitālsabiedrības darbā rentabilitāte vai saimnieciskās darbības efektivitāte nav samērojama ar peļņas rādītājiem, jo vairākās pakalpojumu jomās pašvaldība uzņēmumam piešķir dotācijas tieši tāpēc, ka savā ziņā komunālais uzņēmums saskaras ar iedzīvotāju zemo maksātspēju, parādsaistībām vai konkrēto pakalpojumu augstajām izmaksām lauku teritoriju apvidos. Tajā pat laikā izpilddirektore apstiprina, ka “uzņēmums stabili pierādījis savu izaugsmi, tāpēc, ja vien finanšu revīzija būs vērsta uz sadarbību – noteikti esam gatavi ieklausīties, kā vēl produktīvāk sakārtot nianses grāmatvedībā, ja kaut kas nešķiet gana pārskatāmi, caurskatāmi vai loģiski sasaistē ar izpildēm”.

Vēl nesagaidot revidentu ziņojumu, ko, visticamāk,  VARAM ļoti apzināti  publiskos skaļos virsrakstos, vēršoties pret pašvaldību piemeklētos tās pārkāpumos, tāpat kā līdz šim revīzijas laikā tika meklēti iegansti gan atstādināt no amata izpilddirektori, gan ietekmēt domes darbu, Jelgavas novada pašvaldība jau apzinās, ka ārkārtas finanšu revīzijai var nebūt nekāda sakara ar lietu pārraudzību pirms teritoriālās reformas vai patieso vēlmi sadarboties ar pašvaldību, lai labvēlīgi veicinātu kapitālsabiedrības darba pārraudzību.

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune apgalvo: “Rēķinos, ka šajā bingo spēlē, kur viennozīmīgi koalīcijas partiju pārstāvjiem ir savi rēķini un ieceres attiecībā uz Latvijas Zemnieku savienības (LZS) pārvaldītajām pašvaldībām, zaudētāja loze ar krustiņu vidū var iekrist rokā uz līdzenas vietas – pat bez pamatota iemesla”, bet galvenokārt tāpēc, ka valdošajai varai šis ir visizdevīgākais brīdis, kad iedzīvotājos radīt aizdomu ēnu par neekonomisku saimniekošanu vai nesaimniecisku rīcību mēra amatā. Domāju, ka mēs visi gaidām rindas kārtībā – vispirms noņēma Ikšķili, tagad var mani, gan jau līdz vēlēšanām paspēs vēl kādu. Atliek sagaidīt, kādu reveransu ministrija veiks”.

To, ka savu politisko dominanti un ieinteresētību ietekmēt politiskos un saimnieciskos procesus Jelgavas novada pašvaldībā ir nolūks pašreizējam VARAM ministra padomniekam Madaram Lasmanim, ir norādījis arī žurnālists Atis Rozentāls laikraksta “Diena” 08.03.2021.publikācijā “Taisnīgs sods vai atriebība”atklājot, ka M. Lasmanis “LA reklāmas avīzē norādīts kā iespējamais līderis vēlēšanās tieši šajā pašvaldībā”, rakstīts Jelgavas novada pašvaldības paziņojumā plašsaziņas līzekļiem.

VARAM 2021. gada 4. janvārī noslēdza līgumu ar SIA “Ernst &Young Baltic” par ārkārtas finanšu revīzijas veikšanu Jelgavas novada pašvaldībā un kapitālsabiedrībā, un līgums paredz to īstenot 10 nedēļu laikā. Jelgavas novada pašvaldība oficiālu VARAM vēstuli par sākto revīziju informēja  27. janvārī. Jelgavas novada pašvaldība četru nedēļu laikā bija iesniegusi visu pieprasīto informāciju, taču tas netraucēja VARAM turpināt pašvaldībai publiski pārmest, ka tā kavē revīzijas veikšanu. Pēc tam, kad pašvaldība atspēkoja ministrijas pārmetumus ar revidentu sniegto apliecinājumu, ka ar pašvaldību sadarbība ir korekta un raita, ministrija pašvaldībai atbildi vēl nav sniegusi.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Kika

Pilnīgi skaidrs, ka tas ir politisks pasūtījums! Un kur tad mums ir Zvērināto revidentu asociācija? Vai tad viens asociācijas revidents pārbauda otra asociācijas revidenta darbu? Tās asociācijas vadība gan ir stingri jāpārbauda, kam par labu tā strādā? Tur ir ko ro rakt!

pirms mēneša, 2021.03.26 13:32

mia

Radikālisms mazajās "valstiņās"? Vai tāpēc nacionālisms nepieciešams- masas bļaustīšanās un gāgāšanas nolūkos, lai piesegtu patieso situāciju? Jo visi tak nemelo?

pirms mēneša, 2021.03.26 14:22

mēris

Būtu nevis meklējis attaisnojumus un bļāvis, ka ir politiskais pasūtījums utt, bet būtu normāli darījis savu darbu pēc labākas sirdsapziņas. Šo kopā ar Rāviņu vajadzētu paslaucīt vēstures mēslainē.
Mums visas iespējas ir to izdarīt 5. jūnijā.

pirms mēneša, 2021.03.26 14:44

mērim

Uii...kāda skaudība, laikam biezas brilles uz acīm, ka neredz labos padarītos darbus. 5. jūnijā pilnīgi zinu par ko balsošu.

pirms mēneša, 2021.03.27 17:38

Pilsētnieks

A Caune malacis pateikt māk trāpīgi. Viņam muti neaizbāzīsi. Jo vairāk sit jo vairāk par viņu balsos. Taktika garām.

pirms mēneša, 2021.03.26 15:36

laucinieks

Pēc tās muldēšanas un izskata stipri līdzīgs Rīgas domes jaunajam vicemēram, vai tik nav radinieki.

pirms mēneša, 2021.03.26 17:48

Marija

Lasmanis lai nesaceras par daudz.Iekartojies siltā vietā un paliec tur.Mums Tu esi vajadzīgs kā pagājušā gada sniegs.

pirms mēneša, 2021.03.26 15:46

lauķis

Es iesaku apmeklēt Lasmaņa aģitācijas sapulces un uzdot daudz maz loģiskus jautājumus,uz kuriem lai sniegtu atbildes lietas ir jāzin.Varu saderēt, būs tukša muldēšana un solīšana.

pirms mēneša, 2021.03.27 13:51

Osama

Tik cik caune sasaimniekojis un izsaimniekojis, zeme paveries! Cik naudas un mantas sagrābis , kopā ar Jelgavas novadā KU ir labi padzīvojis pa sveša mantu tikai laiki mainās diemžēl!
Nelietis dzīvokļus Staļģenē bija palaidis uz izsolēm un beigās atsauca, cik neskaitāmas ģimenes ir cietušas no šīs personas,cilvēkiem liek atpirkt mantu un iedzīvoties, vēl būtu labs jautājums, kur nauda palika nepamatoti iekasētā no Staļģenes daudzīvokļu namiem?
Vai tautai ir pateicis to, ka izdotais Jelgavas novada domes 2010.gada 26.maija lēmums par apsaimniekošanu ir atcelts ar tiesas spriedumu? (protams nav jo kauna nav un nebūs), bija pāris baumu vecenes kurām nebija kauna radīt nekoptu dzīvokli, kur cūkām ēst gatavo, un vēl pāris bļaures agonijā vaimanāja, caune solīja visu sakārtot, un sakārtoja to, ka rēķini nāk simtos, un iztiesā iedzīvotājus no dzīvokļiem, pēdējā informācija liecina iespējams cauni KNAB aizvedīs kopā ar staļģenes šefu saukto

pirms mēneša, 2021.03.26 17:16

lauķis

Sveiki, Osama ! Ja kaut ko gribi pateikt, tad saki vismaz nedaudz ticamas lietas, Ziedonis nekad nav bijis Staļģenes šefs. Z.Caune bija Rosmē, kam ar Staļģeni nav nekāda sakara.

pirms mēneša, 2021.03.27 13:45

kurš rublis? pozicijas deputāts,kurš būdams futbola valdē to noraka Jelgavā? Vai cits?

pirms mēneša, 2021.03.26 17:46

Ravins kyba

Kada atsciriba ,kas un cik zags nekas nemainisies bananu valstiba ravins caune rublis ,tak vienalga tolka nekada nebus ej velet neej

pirms mēneša, 2021.03.26 18:17

vēlēšanas

Mainīsies! Tieši tādu negājēju dēļ šie atkal tika pie varas pēdējā reizē. Zemākā vēlētāju aktivitāte Jelgavā. Nu saņemamies vienreiz un pieceļam pēcpuses. Citādi tā vairs nav demokrātija, bet velns viņu zina kas. Ja jau būtu vairākums jelgavnieku par šiem pēdējā reizē nobalsojuši, tad nu neko darīt, bet tā jau nebija - vairākums nemaz neaizgāja.

pirms mēneša, 2021.03.27 13:08

Young

Vai jaunā,vai vecā Vienotība,tāpat tālu netiks.

pirms mēneša, 2021.03.26 18:28

liepa

Laiki mainās tev ziediņ pavasaris ziedus nokodīs.

pirms mēneša, 2021.03.27 09:09

Liepiņ

Es nebūtu tik parliecinats.Lai tie jaunie parada ko izdarijuši dava dzivē,izņemot milzīgās ambicijas un saukļus,ka visi zagļi.

pirms mēneša, 2021.03.27 09:26

Pēteris

Bija mums sava mājas lapa KU,tagad privātā Rīgas Bill lapa,kam vajadzigs Cēzars,ja risina citi,pieņemšanā Ku ,durvis aizslēgtas,zvani,kādi noslēpumi aiz durvīm,pie Caunes kunga durvis vienmēr atvērtas,šeit ciet ,Caunes kungs visām durvīm jābūt vaļā,nav izņēmumi

pirms mēneša, 2021.03.27 10:50

fane

Es balsošu par Rimšas kungu,viņš nebaidas izteikt savu viedokli, kurš bieži nesakrīt ar valdošas koalicijas viedokli! Citi deputāti bez iebildumiem draudzīgi paceļ rociņas un atbalsta Caunes kunga ieteikumus! Rimšas kungs domajošs deputāts , nevis marionete!

pirms mēneša, 2021.03.27 18:39

Amen!

Ar ministriju strīdeties tas pats ka ar lāci bučoties! Zobens patiešam jau pacelts - gaidiet kad kritis!

pirms mēneša, 2021.03.27 18:45

Džokers

Azartisks tips. Ja grāmatvedība un finašu dokumenti tiek slēpti- tātad krimināls tur jau ir noticis. Nevajag lolot ilūzijas un te diskutēt par kaut kādiem politiskajiem pasūtijumiem vai sazvērestības teorijām. Tur ir noticis noziegums, noziegums par kura veikšanu draud vecumdienas cietumā. Un tas tā būs, ja ne tagad- tad pēc neilga laika, pakalpiņus paraus līdzi protams!

pirms mēneša, 2021.03.27 18:57

zobens

Lonertei tas nav pirmais gadījums pirms daudziem gadiem viņai cietums draudēja par noziedzīgu darbību Sidrabenes pagastā, labi ka Liepas kungs pažēloja un Savickas kundze pidāvaja grāmatvedes darbu Jaunsvirlaukas pagastā , no tiem laikiem šo abu dāmu sadarbība nes augļus abam!!!

pirms mēneša, 2021.03.28 08:43

Jelgavnieks

Ka jus dabusiet visi pa bikseem sajas velesanas

pirms mēneša, 2021.03.29 12:51

Vietējās ziņas