Jelgavas novadā notiks Latvju pirts un veselības festivāls

Pulcējot pirts meistarus un pirts mīļus no Latvijas un kaimiņu zemēm, Glūdas pagasta Nākotnes ciemā – teritorijā ap ūdens baseinu jūlija beigās notiks tradicionālais “Latvju pirts un veselības festivāls 2018”, informē Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša.

Arī šogad festivāls trīs dienu garumā – no 27. līdz 29.jūlijam sniegs iespēju tuvāk izzināt sevi, apmeklēt tematiskās lekcijas, vērot pirts un veselības speciālistu meistarklases, izbaudīt pirtis, masāžas un muzikālo programmu, kā arī piedalīties citās izzinošās aktivitātēs un rituālos visai ģimenei.

Jelgavas novada pašvaldības atbalstītais un biedrības “Latvju pirts un spa asociācija” organizētais pasākums ar katru gadu vēršas plašumā, apmeklētājiem piedāvājot gūt arvien daudzveidīgākas un dziļākas zināšanas dažādās ar veselīgu dzīvesveidu saistītās jomās.

“Cilvēkus šajā festivālā uzrunā esības brīvība – iespēja atrast tēmas, kas interesē, un izzināt tās tuvāk. Tas ir baudījums garam un dvēselei! Gadu gaitā festivāls ir kļuvis par saliedēšanās pasākumu – tā ir platforma, kur satiekas cilvēki, kuri interesējas par latvju pirti un latvisko dzīvesziņu, personīgo un ģimenes veselību. Domāju – nav labākas vietas, kur atrast savu pirtnieku,” par Latvju pirts un veselības festivālu stāsta biedrības “Latvju pirts un spa asociācija” valdes locekle Aija Stepanova.

Festivāla svētku programma sadalīta vairākās “Takās”, proti, visas trīs dienas apmeklētājiem būs iespēja piedalīties un izbaudīt kopumā sešas takas – svētku takuuz lielās skatuves, meistarības taku uz mazās skatuves, rotaļu taku bērniem, pirts taku, labsajūtas taku un tirgus taku.

“Svētku takā (Lielā skatuve un pļava) – būs dažādas tematiskās lekcijas, radošās darbnīcas un ekspertu diskusijas, un vakarā – iedvesmojoši muzikālie baudījumi. Meistarības takā (Mazā skatuve jeb "stikla" pirts) – varēs redzēt pirts meistarus darbībā jeb savām acīm skatīt, kas parasti notiek pērtuvē aiz aizvērtām durvīm, jo šeit to varēs labi apskatīt demonstrāciju pirtiņā ar lielu stikla logu. Pirtnieku demonstrācijas notiks visas trīs dienas. Savukārt Rotaļu takā – mazie apmeklētāji varēs izzināt latvju pirti un veselīgu dzīvesveidu, piedaloties pirts slotiņu siešanas meistarklasē, mācoties pļavā atpazīt zāles un koku lapas, klausoties pirts gariņa stāstos, darinot rotas un saules pinumus, tapinot gaismas lukturus, zīmējot uz stikla un pavadot laiku dažādās izzinošās aktivitātēs.

Pirts takā būs sabraukuši pirtnieki no Latvijas malu malām, arī no kaimiņu zemēm. Varēs iepazīties un aprunāties, iztaujāt un izvaicāt pirtniekus, noskaidrot katra pirtnieka “odziņu” un, pats galvenais – baudīt īstus pirts rituālus, kā arī īsos iepazīšanās pērienus kā individuāli, tā nelielās grupās. Labsajūtas takā lutinās un masēs labsajūtas meistari un konsultēs dažādi veselīga dzīvesveida un latviskās dzīvesziņas praktiķi. Festivāla viesi tiks gaidīti arī Tirgus takā, kurā būs iespēja atrast skaistus, noderīgus un veselīgus vietējo ražotāju, mājražotāju un amatnieku darinājumus,” turpina A.Stepanova.

Pasākuma atklāšana būs 27.jūlijā, piektdienā. No pulksten 17.

“Sadarbībā ar Latvijas Pirts savienību notiks Latvijas pirtnieku meistarības skate, kuras gaitā festivāla apmeklētāji varēs vērot pieredzējušu pirts profesionāļu paraugdemonstrējumus – tie notiks uz festivāla otrās skatuves jeb stikla pirtiņā. Savukārt bērni no 7 līdz 12 gadu vecumam aicināti pieteikties un piedalīties bērnu pirtnieku konkursā. Šie abi konkursi notiks sestdienā. Visiem trim konkursiem dalībnieki var pieteikties līdz 25. jūlijam pa e-pastu latvjupsa@gmail.com,” stāsta A.Stepanova.

Dalība festivālā – lekciju, meistarklašu, radošo darbnīcu, koncertu un balles apmeklējums – būs bez maksas. Par simbolisku samaksu būs pieejami individuālie pirts rituāli un dažādas masāžas. Ikvienam interesentam būs arī iespēja bez maksas nakšņot telšu pilsētiņā, kas atradīsies pie festivāla norises teritorijas – pļavā otrpus dīķim. Vietu telšu pilsētiņā var pieteikt līdz 25. jūlijam pa e-pastu latvjupsa@gmail.com – norādot cilvēku skaitu un informāciju par automašīnu, jo tiem festivāla apmeklētājiem, kuri plāno nakšņot teltīs, paredzēta atsevišķa autostāvvieta.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas