Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada pašvaldība ar «Hipotēku banku» vienojusies par atvieglojumiem zemniekiem aizdevumiem zemes iegādei izsolēs

Jelgavas novada pašvaldība ciešā sadarbībā ar VAS «Latvijas Hipotēku un zemes banka» («Hipotēku banka») veicinājusi praktiskus risinājumus, lai atvieglotu dokumentācijas sakārtošanu un veiksmīgāku aizdevumu saņemšanu lauksaimniecības zemes iegādei izsolēs.

Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone aģentūru LETA informēja, ka iepriekš interesi un vēlmi iegādāties lauksaimniecības zemes bija izrādījuši vairāki Jelgavas novada zemnieki, atklājot, ka pastāv vairāki šķēršļi sekmīgam startam pašvaldības izsludinātajās izsolēs.Viņa atgādināja, ka «Hipotēku banka» 2.jūlijā sāka pieteikumu pieņemšanu lauksaimniecības zemes iegādes aizdevumiem programmas «Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai» ietvaros. Šī programma ļauj saņemt aizdevumu līdz 100 000 latu lauksaimniecības zemes iegādei ar aizdevuma termiņu uz 20 gadiem, aizdevuma atmaksu garantējot tikai ar iegādāto zemi.Šim nolūkam, ņemot vērā zemnieku paustās grūtības, Jelgavas novada pašvaldība abpusēji ieinteresētās sarunās ar «Hipotēku banku» vienojusies gan par koriģētiem izsoļu noteikumiem, pagarinot termiņu dokumentācijas sakārtošanai un maksājumiem, gan panākot, ka banka no pretendentiem pieņems jau pašvaldības veiktu zemes vērtējumu.Tādējādi zemes potenciālajam pircējam jeb izsoles dalībniekam nebūs nepieciešami papildus izdevumi zemes vērtēšanai, jo to jau būs veikusi pašvaldība, kā arī par zemi būs iespējams norēķināties ar «Hipotēku bankas» piešķirto aizdevumu, skaidroja Kaņepone.Atbilstoši ierosinājumiem zemniekiem, kas vēlas izmantot programmas piedāvājumu un iegādāties lauksaimniecības zemi izsolē, vispirms tūlīt pēc izsoles izsludināšanas būtu nepieciešams iepazīties ar izsoles noteikumiem un nekavējoties iesniegt «Hipotēku bankā» aizdevuma pieprasījuma dokumentus.«Hipotēku banka» pieteikumu izvērtē 30 dienu laikā un izvērtēšanas rezultātus nosūta VAS «Lauku attīstības fonds» (LAF). Lēmumu par aizdevuma piešķiršanu, pamatojoties uz bankas ieteikumu, pieņem LAF. Saņemot LAF apliecinājumu par aizdevuma piešķiršanu, pircējs piedalās izsolē, jau zinot, kādi finanšu līdzekļi būs viņa rīcībā.Pēc «Hipotēkas bankas» Bauskas filiāles aizdevumu daļas vadītājas Lauras Saulītes paustās informācijas, patlaban Latvijas mērogā piešķirti 32 aizdevumi 1,4 miljonu latu apmērā. Programma paredz izsniegt aizdevumus 10 miljonu latu apjomā, no tiem rezervējot divus miljonus latu tieši jaunajiem zemniekiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas