Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada pašvaldība: attīstības scenāriji izvērtēti ilgās un nopietnās diskusijās 9

Izstrādājot attīstības plānošanas dokumentus, viens no būtiskākajiem uzdevumiem ir bijis sabiedrības iesaistīšana gan plānošanas, gan darba procesā, gan izvērtējot katra paveiktā darba cēliena rezultātu, pēc  Jelgavas novada attīstības stratēģijas 2012.-2032.gadam publiskās apspriešanas sanāksmes informē novada pašvaldība.

«Jau 2011.gada vasarā tika uzsāktas diskusijas ar dažādām mērķgrupām, uzņēmējiem, NVO, izglītības, kultūras pārstāvjiem, amatniekiem un aktīviem novada iedzīvotājiem par attīstības stratēģijas nepieciešamību un tajā iekļaujamo nākotnes redzējumu, izvērtējot Jelgavas novada katra pagasta esošo situāciju, tradīcijas, vājos un stipros punktus un attīstības tendences,» skaidro pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Kaunese.Katrs no iespējamajiem scenārijiem Jelgavas novada ilgtermiņa attīstības stratēģijā piedāvā par prioritāti izvirzīt kādu konkrētu jomu un ieguldīt investīcijas galvenokārt tieši tajā, pārējās jomas attīstot pakārtoti. Turklāt katrs no scenārijiem arī paredz aprakstu par to, kāds tad iezīmējas Jelgavas novads, ejot katru no šiem attīstības ceļiem, dokumenta būtību apraksta pašvaldības pārstāve.«Ņemot vērā Jelgavas novada teritorijas līdzšinējo attīstību un tradīcijas, kā arī pašvaldības teritorijas plānojumu, perspektīvā jāievēro katra pagasta dinamiska attīstība. Pēc ilgām un nopietnām diskusijām par to, kurš no scenārijiem Jelgavas novadam būtu visatbilstošākais un iedzīvotājiem pieņemamākais, secināts, ka par prioritāro attīstības scenāriju tiks izvirzīts scenārijs «Drošā māja», sabalansējot tā virzību ar atbalstu uzņēmējdarbībai, un tūrisma attīstībai. Šis attīstības scenārijs ietver sevī pašvaldības infrastruktūras, vides un kultūrvēsturiskā mantojuma vizuālo sakārtošanu, visa veida izglītības iestāžu nodrošinājumu apdzīvoto vietu tuvumā, pilnvērtīgu sociālo nodrošinājumu, kultūras pasākumu pieejamību visām vecuma un interešu grupām. Šis novada attīstības scenārijs nodrošinās stabilu un pakāpenisku attīstību ilgākā laika posmā,» skaidro Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Līga Lonerte.Pamatojoties uz priekšlikumiem un ieteikumiem, Jelgavas novada attīstības stratēģija vēl tiks papildināta un pilnveidota, lai šo ilgtermiņa dokumentu apstiprinātu decembrī. Pašlaik dokuments pašvaldības mājas lapā pieejams nav. L.Kaunese zz.lv sola, ka līdz pulksten 15 tas tiks publicēts.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

vv

Attīstības nodaļa - malači. Labi pastrādāts, Līga!

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 08:17

zocialists Ivars Jakovļevs

silkona zaķu pļaviņu vajag varbūt sadomāt, bet treknajiem sociālajiem dupšiem - vēl silikona lielākus dupšus sataisīt , a blata meitām un brūtēm - silikona pupus pielīmēt!

pirms 8 gadiem, 2012.08.01 00:24

Ne tikai

Pilnīgi piekrītu UĢIM. Bet - Ozolniekos arī "zaļi" dzīvojam. Cels lielveikalu atpūtas zonā - pie ezera, bet 1 veikals stagnē jau gadiem. Arī VESKO pircēji rindās nestāv, vienīgi pagastsvētkos un vasarā sauļoties gribētāji biežākie klienti. Vai lielveikals vasarās precei liks 50% atlaidi? Un ko ziemā? Tā ka Jelgavas pusē ar tām novadu vadībām kaut kā dīvaini - 1 vada persona ar 'aizlietu ģīmi', otrā tirgo zemi, nedomājot, kāpēc un cik tas lietderīgi. Nabagi? Nu nē taču!

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 15:23

zocialists Ivars Jakovļevs

nevar blatņiki un pie treknā rumpja pietuvinātas personas neko jēdzīgu sadomāt....silikona pupi, meks ar kāpostiem, buhanku ražotne - jāsāk domāt , par ko visu brīnumu autori ir saņēmuši samaksu???

vajag papum kādu ceļojumu sarīkot- lai izpēta, kā pašvaldības darboja pie aborigēniem austrālijā! tikai lai uzmanās, nelien jūrā džumpīt - lai haizivs kuli nenokož! lai pārņem papa aborigēnu pieredzi medībā ar bumerangu..

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 14:59

Ugis

Lasot attīstības scenāriju nosaukumus, var manīt, cik nopietna diskusijas ir notikusi un ar cik klašu izglītību ir bijuši ļaudis, kas diskusijās piedalījušies.
Man, kā iedzīvotājam no malas un ne no novada ir skumji noskatīties, kā tiek vadīts Jūsu novads.
skumji :(

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 13:25

atbalstu

Atbalstu citādi domājošos!
Ienāca prātā labie komunisma laiki, kad izvēles nebija, dzīvojām tā, kā tika teikts - viena pareizā regula uz visiem.
Tiklīdz cilvēkam piedāvā iespēju izvēlēties, iestājas panika.

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 12:29

govno

Vajag Jelgavas novadamn savu karogu , kurā attēlots CAUNE ar beigtu stirnu plecā un apakšā divi sakrustoti polši

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 12:22

Tur jau tā lieta, tie ir tikai attīstības scenāriji! Virsraksts ir izsmeļoš!

pirms 8 gadiem, 2012.07.31 12:09

Vietējās ziņas