Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada pašvaldība piešķir jaunu pabalstu bāreņiem un dubulto divus jau esošos

Jelgavas novada domes deputāti 28.novembra domes sēdē apstiprināja lēmumprojektu, kas paredz novada bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kas sasnieguši pilngadību, piešķirt jaunu pabalsta veidu – mājokļa pabalstu un dubultot sociālo garantiju apmēru diviem jau esošiem pabalsta veidiem, informē Jelgavas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Enija Kreicberga-Kapša.

 

Arī līdz  šim Jelgavas novada pašvaldība bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kas sasnieguši pilngadību, nodrošināja pabalstu sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei un pabalstu ikmēneša izdevumu segšanai. Turpmāk pašvaldība konkrētajai mērķgrupai nodrošinās vēl vienu pabalsta veidu – mājokļa pabalstu.

Pabalsts plānots kā kompensācija īres un komunālo maksājumu izdevumu segšanai tādā gadījumā, ja pabalsta saņēmējs īrē dzīvesvietu Jelgavas novadā vai jebkurā citā pašvaldībā. Pašvaldība ik mēnesi maksās šo mājokļa pabalstu pilngadību sasniegušajam bārenim vai bērnam, kurš palicis bez vecāku gādības līdz 24 gada vecuma sasniegšanai.

 “Pabalsta apmērs vienam pilngadību sasniegušam bārenim mājokļa pabalstam mēnesī būs 16 procentu apmērā no valstī noteiktās minimālās algas, proti, 68,80 eiro,” skaidro Jelgavas novada Labklājības pārvaldes vadītāja Liene Upeniece.

Šobrīd valstī noteiktais minimālais pabalsta apmērs sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei ir 249,71 eiro. Iecerēts, ka turpmāk Jelgavas novada bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni, kas sasnieguši pilngadību,  saņems šo pabalstu 500 eiro apmērā. Šis ir vienreizējs pabalsts un tas pabalsta pieprasītājam tiek piešķirts, lai aprīkotu mājokli ar nepieciešamo sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra minimumu patstāvīgas dzīves uzsākšanai.

Otrs pabalsta veids, kam iecerēts palielināt finansējumu, ir pabalsts ikmēneša izdevumu segšanai. Šobrīd valstī noteiktais pabalsta apmērs ir 64,03 eiro. Jelgavas novada pašvaldībā 2019. gadā pabalstu paredzēts noteikt 128,06 eiro apmērā. Šo pabalstu pieprasītājs var saņemt, ja turpina mācības valsts akreditētā vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē vai studijas valsts akreditētā augstskolā vai koledžā. Lai saņemtu pabalstu, personai trīs reizes gadā (janvārī, maijā un septembrī) pašvaldībā jāiesniedz izglītības iestādes izsniegta izziņa, kas apliecina izglītības procesa apguvi.

Saistošie noteikumi stāsies spēkā, kad būs saņemts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas apstiprinošs atzinums.

Foto: no zz.lv arhīva 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas