Jelgavas novada pašvaldība uzsāk mazās pašvaldības stimulējošu projektu 4

Jelgavas novada pašvaldība uzsākusi darbu pie starptautiska projekta «Transinform», kura īstenošanai septembrī piešķirts Eiropas Savienības (ES) finansējums no «Baltijas jūras reģiona programmas 2007-2013» līdzekļiem.

Kā informē Jelgavas novada pašvaldības Projektu nodaļas pārstāve Vita Kindereviča, kopējais projekta budžets sastāda 1 625 000 eiro (1 142 056 lati), no kuriem 85% ir ES finansējums, bet no Jelgavas novada pašvaldības budžeta - 200 000 eiro (140 560 lati). Projektā iesaistīti 11 partneri no sešām valstīm – Norvēģijas, Vācijas, Zviedrijas, Lietuvas, Polijas un Latvijas.Lai tiktos ar jauno Jelgavas novada pašvaldības vadību, apspriestu «Transinform» projekta aktualitātes un pārrunātu turpmāko rīcību, 1.oktobrī Jelgavas novada pašvaldībā viesojās projekta vadošais partneris no Notodenas pašvaldības Norvēģijā Bjorns Frode Moens, kā arī viens no projekta partneriem, starptautiskā sadarbības tīkla «Inovāciju aplis» ģenerālsekretārs un projekta partneris Alfs Johansens.Abiem partneriem ir nozīmīga pieredze pašvaldību darbā, īpaši teritoriju plānošanā, līdz ar to ir labi saprotama pašvaldību darbība un funkcijas. Bjorns Frode Moens atzinīgi izteicās par sadarbību ar Jelgavas novada pašvaldību un uzsvēra, ka arī norvēģi var mācīties no pašvaldības pieredzes projektu līdzekļu piesaistē, kā arī uzteica mūsu darbaspējas un attieksmi pret darbu.«Transinform» projekta mērķis ir veicināt mazo un vidējo pašvaldību konkurētspēju un ilgtspējīgu attīstību, padarot tās pievilcīgākas dzīvošanai un darbam, tādējādi mazinot iedzīvotāju aizplūšanu no šīm teritorijām. To paredzēts panākt ar vairākiem paņēmieniem - veidojot reālistiskus, drosmīgus scenārijus un jaunus teritoriju attīstības virzienus, balstoties uz ģeogrāfisko, demogrāfisko un sociālekonomisko kritēriju izpēti. Tas veicinātu radošu, inovatīvu domāšanu, radītu entuziasmu vietējiem iedzīvotājiem un piesaistītu investorus; ar praktisku investīciju plānu palīdzību veidot pievilcīgāku dzīves vidi nelielās apdzīvotās vietās, izmantojot dizaina elementus un mūsdienīgas pilsētvides veidošanas piemērus; ar mārketinga palīdzību veidot pozitīvāku vietas tēlu, balstoties uz vietas identitāti.Projekta ietvaros ar pieredzējušu ārvalstu un vietējo ekspertu palīdzību tiks noteikts Jelgavas novada teritorijas pievilcības indekss, par pamatu ņemot dažādus kritērijus, kas nosaka teritorijas attīstību. Šie rezultāti tiks salīdzināti ar citu pašvaldību indeksiem un tiks izstrādāti scenāriji šo teritoriju pievilcības uzlabošanai un ilgtspējīgai attīstībai.Jelgavas novada pašvaldība īstenos pilotprojektu, kura rezultātā tiks sagatavots tehniskais projekts vides infrastruktūras objektam Jelgavas novada pašvaldības teritorijā. Līdzīgi pilotprojekti tiks sagatavoti Suvalku (Polija) un Tranemo (Zviedrija) pašvaldībās. Tas būs praktisks solis pievilcīgākas vides veidošanā lauku teritorijā, skaidro V.Kindereviča.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kas tad mums ir tās mazās pašvaldības? Gan jau valgunde ar turku priekšgalā. Kārtējā pseidodarbošanās.

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 13:43

kas tas

Izskatās,ka paši (ES) naudu piešķīra it kā ieziemiešiem un paši paņems,bet darbības notikušas,tikai jēga tik vien kā uz papīra.

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 09:13

ribo

tā es arī nesapratu ko tad viņi īsti darīs

pirms 11 gadiem, 2009.10.08 08:44

Vietējās ziņas