Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā sveiks 91 jaundzimušo

Elejas tējas namiņš nākamnedēļ – 3. jūlijā kļūs par svinīgu pasākumu norises vietu Jelgavas novada jaundzimušo sveikšanai, kas pasaulē nākuši no šī gada janvāra līdz jūnija beigām. Pašlaik Jelgavas novadā dzimis un reģistrēts 91 mazulis, kas arī saņems pašvaldības simbolisko dāvanu – laimes vērdiņu, informē pašvaldībā.

3. jūlijā pulksten 10 – pie Elejas tējas namiņa sveiks Elejas, Jaunsvirlaukas, Lielplatones, Platones, Sesavas, Vilces un Vircavas pagastu mazuļus, bet pasākumā pulksten 12 – sabrauks Glūdas, Kalnciema, Līvbērzes, Svētes, Valgundes, Zaļenieku bērniņi.

Sudraba monētu pasniegšana jaundzimušo vecākiem ir viens no pašvaldības simboliskajiem dāvinājumiem jau kopš 2012.gada.

Pašvaldībā skaidro, ka monētas reversā ir attēlots bērna pēdiņu nospiedums ar tekstu “Nes Jelgavas novadu pasaulē!”, savukārt monētas reversā redzams Jelgavas novada ģerbonis. Monēta nes vēstījumu, ka pašvaldībai katra bērniņa ienākšana šajā pasaulē jeb katra mazuļa pēdu nospiedums novada zemē ir īpašs un ar gandarījumu novērtēts notikums. Pēc senas latviešu paražas jaundzimuša bērna šūpulī tiek liktas trīs simboliskas lietas: “Liec maizīti, liec naudiņu, liec gudro padomiņu... ”Tas kalpojis kā idejas avots tieši monētai kļūt par pašvaldības simbolisko dāvanu, tādējādi pašvaldība vēl mazulim augt turīgam, gudram un dāsnam, lai ar saviem panākumiem nestu Jelgavas novada vārdu pasaulē.

Papildus simboliskajai veltei – sudraba monētai pagastu pārvalžu vadītāji mazuļiem pasniedz pavisam praktisku dāvanu – mīkstās rotaļlietas miega peles formā. Ar īpašu mīļumu un rūpēm mīksto rotaļlietu tapšanā iesaistījusies biedrība “Invalīdu atbalsta centrs “Saulesstars””.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas