Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā uz laiku neiekasēs maksu par telpām izglītības iestāžu ēdinātājiem, ģimenes ārstu un zobārstniecības praksēm

Jelgavas novada dome par laika posmu, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, trīs konkrētu jomu pakalpojumu sniedzējiem - izglītības iestāžu ēdinātājiem, ģimenes ārstu un zobārstniecības praksēm - lēmusi nepiemērot nedzīvojamo telpu nomas līgumos noteikto telpu nomas maksu, aģentūru LETA informēja novada pašvaldībā.

Tāpat šajā laikā netiks iekasēta inventāra nomas maksa, kavējuma procenti un līgumsodi samaksas kavējuma gadījumā, izņemot naudu par patērētajiem pakalpojumiem - elektroenerģiju, siltumenerģiju, ūdensapgādi un citiem īpašuma uzturēšanas pakalpojumiem.

Vietvara skaidroja, ka līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu, attālinātā mācību procesa organizēšanu un ieteikumiem visiem iedzīvotājiem ievērot attālinātu komunikāciju, bet pakalpojumu sniedzējiem - ierobežot sniegtos pakalpojumus -, negaidītu un iepriekš neplānotu rentabilitātes kritumu piedzīvo daudzas jomas, tostarp izglītības iestāžu ēdinātāji, kā arī veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji. Savukārt papildus nodrošinājums dezinfekcijas līdzekļiem un higiēnas pašaizsardzības pasākumiem ir būtiski kāpinājis izdevumus. 

Jelgavas novada pašvaldība ir noslēgusi nedzīvojamo telpu nomas līgumus izglītojamo ēdināšanas pakalpojuma sniegšanai ar vairākiem ārpakalpojuma sniedzējiem, kuri ir rēķinājuši savas pakalpojuma izmaksas, pamatojoties uz izglītības iestādēs reģistrēto izglītojamo skaitu, bet pašlaik izglītojamo skaits iestādēs ir tikai daži izglītojamie, visā novadā vien 50 pirmsskolas vecuma bērni, tāpēc viena izglītojamā ēdināšanai iztērētie resursi ievērojami pārsniedz sākotnēji plānotās izmaksas. 

"Atsevišķās vietās ēdināšana jānodrošina pāris bērniem - diviem vai trim - tas ir katastrofāls resursu patēriņš, taču nevar arī tikt atcelts, jo šo bērnu vecākiem ārkārtējās situācijas apstākļos ir ļoti svarīgi būt darbā, sniedzot palīdzību pārējiem sabiedrības pārstāvjiem," skaidroja novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa.

Savukārt ģimenes ārstu praksēs, zobārstniecības kabinetos strādājošie ne visās situācijās var ievērot iepriekšminēto normatīvu regulējumu un Nacionālā veselības dienesta aicinājumu konsultācijas par veselības stāvokli iedzīvotājiem pēc iespējas sniegt attālināti, līdz ar to, kontaktējoties ar apmeklētājiem, šie darbinieki ir īpaši pakļauti saslimšanas riskam, pauda pašvaldībā. Šīm ārstniecības iestādēm ir radušies papildu izdevumi dezinfekcijas līdzekļu iegādei, zobārstniecības iestādēm ir būtiski samazinājušies saimnieciskās darbības ieņēmumi.

"Domes lēmums par nedzīvojamo telpu un inventāra nomas maksājumu nepiemērošanu pašlaik attiecas uz trim pakalpojumu sniedzēju jomām - tām, kas nodrošina savu darbību sasaistē ar pašvaldības vajadzībām un atrašanos pašvaldības telpās -, taču visticamāk šis ir tikai pirmais solis savu uzņēmēju atbalstam. Paralēli valsts mēroga drošības spilvenam jeb dīkstāves reglamenta sniegtajām iespējām, arī pašvaldībai būs jāsper papildu soļi vēl citu uzņēmēju atbalstam," komentē izpilddirektore Līga Lonerte, piebilstot, ka pagaidām pašvaldība ir nogaidošā pozīcijā, bet pēc ārkārtējās situācijas perioda noslēguma plānots apkopot saņemtos iesniegumus un vērtēt atbalsta iespējas.

Ēdināšanas pakalpojuma nodrošinājumā izglītības iestādēm pašvaldībai ir noslēgti līgumi ar SIA "Aniva", SIA "Rubīns", SIA "Kommats" SIA "Ēdiens.lv", UAB "Pontem", SIA "Saltums Kandavā", IK "Kanto". Savukārt attiecībā uz ģimenes ārstu un zobārstniecības praksēm tas skar 18 pakalpojumu sniedzējus. 

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties. Mācības Latvijas skolās tiek organizētas tikai attālinātā režīmā.

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.

 Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas