Aicina pieteikties novada stiprās ģimenes 1

Līdz 10. novembrim vēl ir laiks Jelgavas novada Dzimtsarakstu nodaļā pieteikt sevi pasākumam, kurā godināti tiks tie iedzīvotāji, kas laulībā nodzīvojuši 25 un vairāk gadus. «2014. gads tiek dēvēts par Ģimenes gadu, un arī šogad, piekto gadu pēc kārtas, Jelgavas novads gada izskaņā iecerējis pasākumu novada stiprajām ģimenēm,» stāsta nodaļas vadītāja Anda Strautniece.

Jau izveidojoties Dzimtsarakstu nodaļai, kas notika 2010. gadā, radusies ideja godināt ģimenes, kas ilgi dzīvo laulībā. «2011. gada janvārī pirmo reizi uz kopīgu pasākumu tika aicināti tie novada pāri, kam 2010. gadā laulībā bija apritējuši 25 gadi. Togad pieteicās astoņi un ieradās septiņi pāri. Nākamajā reizē jau rīkojām pasākumu gan sudraba, gan zelta pāriem,» atceras A.Strautniece. 

Pirmais pasākums notika pašvaldības ēkas zālē, bet turpmākie četri – Jelgavas pils Sudraba zālē, kas, pēc A.Strautnieces teiktā, šo notikumu dara īpaši svinīgu. Novada iedzīvotājiem tas, ka viņus sveic Jelgavas pilī, radot īstas svētku dienas sajūtu – pāri uz pasākumu tiek jau laikus ielūgti un ierodas svinīgi saposušies un priecīgi.

Pieteikumus novada Dzimtsarakstu nodaļai pašlaik iesnieguši desmit pāru, bet tie, kas vēl nav saņēmušies, to var izdarīt līdz 10. novembrim. Nodaļas vadītāja skaidro, ka pieteikto pāru skaitam ar katru gadu ir tendence augt. 2012. gadā tie bijuši 15 pāri, pērn – 19. Tieši 2012. gadā nolemts uz šo pasākumu aicināt visas novada stiprās ģimenes, kas tajā gadā svin apaļas vai pusapaļas jubilejas, sākot no 25 gadus kopā nodzīvotajām.

Arī šogad pasākumam aicinātas pieteikties ne tikai ģimenes, kas atzīmē 25 gadu kāzu jubileju, bet arī tās, kas kopā pavadījušas vēl lielāku gadu skaitu un svin Pērļu (30 gadu), Koraļļu (35), Rubīna (40), Safīra (45), Zelta (50), Smaragda (55 gadi), Dimanta (60), Dzelzs (65) un Briljanta kāzas (70). 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jelgavas novadā