Apstiprina ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus novadā 7

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (regulators) padome apstiprināja jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus Jelgavas novadā. SIA «Jelgavas novada KU» iesniegtais un regulatora apstiprinātais ūdensapgādes pakalpojumu tarifs ir 1,14 un kanalizācijas – 1,38 eiro par kubikmetru. Tarifos nav ietverts pievienotās vērtības nodoklis. Jaunie tarifi Jelgavas novadā stāsies spēkā 2015. gada 1. janvārī, «Ziņas» informēja regulatora pārstāvji.

Apstiprinātie tarifi piemērojami Jelgavas novadā un neattiecas uz pilsētu, kur ūdenssaimniecības pakalpojumus sniedz cits komersants – SIA «Jelgavas ūdens». Šobrīd Jelgavas novadā katrā ciemā piemēro atšķirīgus ūdensapgādes pakalpojumu tarifus un pašvaldību noteiktās maksas par ūdenssaimniecības pakalpojumiem, bet no nākamā gada 1. janvāra visos ciemos būs vienots tarifs. Šāda tarifa piemērošanu atbalsta arī Jelgavas novada Dome. Atšķirīgu tarifu piemērošana novadā ir veidojusies vēsturiski, jo savulaik ūdenssaimniecības pakalpojumus sniedza vairāki pašvaldību dibināti komersanti vai pagastu pašvaldības. Sākot ar 2011. gadu, reorganizējot un apvienojot visus ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējus un pārņemot pašvaldību sniegtos ūdenssaimniecības pakalpojumus, tika izveidots SIA «Jelgavas novada KU». 

SIA «Jelgavas novada KU» regulatorā ar iesniegumu izskatīt un apstiprināt Jelgavas novadam vienotu tarifu projektu vērsās šogad aprīlī.  Tas paredzēja 1,15 eiro par ūdensapgādes un 1,39 eiro kubikmetrā par kanalizācijas pakalpojumiem. Regulators tarifu projekta izvērtēšanas gaitā lūdza komersantu iesniegt papildu skaidrojumus un izmaksas pamatojošos dokumentus. Komersants jūlijā iesniedza precizēto tarifu projektu, kas samazināja sākotnēji plānoto tarifu par diviem centiem par kubikmetru – centu par ūdensapgādes un arī kanalizācijas pakalpojumiem.

Lai izzinātu ūdensapgādes pakalpojumu lietotāju viedokli par SIA «Jelgavas novada KU» iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu, regulators maijā Zaļenieku un Elejas ciemos rīkoja sanāksmes, kā arī tarifu projekta izvērtēšanas laikā saņēma vairākus novada iedzīvotāju iesniegumus par tarifu projektu. 

Tarifu projekts ir aprēķināts saskaņā ar «Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku». Saskaņā ar likumu «Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem» tarifs ir nosakāms tādā apmērā, lai lietotāju veiktie maksājumi segtu ekonomiski pamatotas sabiedrisko pakalpojumu izmaksas un nodrošinātu šo pakalpojumu rentabilitāti. SIA «Jelgavas novada KU» plānotā rentabilitāte saskaņā ar jauno ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu ir septiņi procenti. 

Pievieno komentāru

Komentāri 7

mja

A kapēc Caunes bilde?
Ne jau viņš vienpersoniski pieņēm lēmumus...:)
Un pilsētā tiešām ir dārgāka samaksa, tas tiesa.

pirms 7 gadiem, 2014.09.04 20:00

Resnais

Tas ir Caunes paps. Viņš rūpējas par saviem vēlētājiem.

pirms 7 gadiem, 2014.09.04 21:49

pilsētnieks

tad jau mums gaidāms arī tas pats prieks-cenu palielinājums.

pirms 7 gadiem, 2014.09.05 08:25

Šokētā :(

Vājprāts! Par 1 m3 ar PVN pašlaik maksājam € 1.48 ( € 0.83 par pārtikā lietojamu tikai vārītā veidā ūdeni un € 0.65 par kanalizācijas m3),tagad būs € 3.05 !!! Pilsēta nobāl ar savu € 1.76.

pirms 7 gadiem, 2014.09.05 15:14

Katavumāti

Nu ja ,Nākotnē attīrīšanas smird ,ka ņirdz puse no Latvijas,ūdens arī dzeršanai arī domāts tikai tiem kam izteikti stipras iekšas,bet cenas ir jāceļ(kur gan citur ja ne Latvijā) :)

pirms 7 gadiem, 2014.09.05 19:30

Šokētā :(

A ja Caunes kungu uzaicinātu ciemos: palūgtu padzerties "gardo Nākotnes" ūdeni, un "svaigu gaisu" paelpot...kaut vai dažas dienas???

pirms 7 gadiem, 2014.09.07 16:01

Jelgavas novadā