Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atkal apstrīdēts rezultāts Jelgavas novada pašvaldības juridisko pakalpojumu iepirkumā 9

Atkārtoti atkal iesniegtas sūdzības par Jelgavas novada pašvaldības iepirkuma "Par juridisko pakalpojumu sniegšanu Jelgavas novada pašvaldības vajadzībām" rezultātu, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) paziņojums.

Jaunas sūdzības saņemtas pēc tam, kad IUB, apmierinot iepriekšējās sūdzībās norādīto kritiku, liedza slēgt līgumu ar SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs" un uzdeva Jelgavas novada pašvaldībai atkārtoti izvērtēt iepirkumā iesniegtos piedāvājumus, novēršot iepriekšējās nepilnības lēmuma pieņemšanā, un par partneri ar uzlabotu pamatojumu atkārtoti izraudzīta līdzšinējā sadarbības partnere - SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs".

Pēc pēdējā rezultāta paziņošanas sūdzības iesnieguši divi pretendenti - SIA "ĀDK Konsultācijas" un Aldis Dreiblathens. Par tām IUB lēmums vēl nav pieņemts, un sūdzības plānots skatīt 5.februārī, pēc kā IUB iesniegumu izskatīšanas komisija lems par izsludināto rezultātu.

Kā ziņots, Jelgavas novada pašvaldības iepirkumu komisija, izsludinot jaunu iepirkuma rezultātu, ar jaunu pamatojumu noteica, ka par partneri izraudzīta līdzšinējā sadarbības partnere - SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs", kuras uzvaru konkursā iepriekš sūdzībās apstrīdēja konkurenti.

Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone aģentūru LETA informēja, ka saistībā ar iepriekšējo IUB lēmumu, kas, norādot uz iepirkuma pretendentu pamatotu sūdzību, liedza slēgt līgumu ar SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs", Jelgavas novada pašvaldībai tika uzdots divdesmit darbdienu laikā atkārtoti izvērtēt iepirkumā iesniegtos piedāvājumus un pieņemt lēmumu, nosūtot paziņojumu IUB un visiem pretendentiem, vienlaikus nosūtot IUB visu informāciju attiecībā uz lēmuma pieņemšanu un komisijas konstatēto pārkāpumu novēršanu.

Izpildot IUB prasīto, Jelgavas novada pašvaldības iepirkumu komisija atkārtoti izvērtēja visu pretendentu iesniegtos piedāvājumus un šonedēļ pieņēma lēmumu slēgt iepirkuma līgumu ar to pašu pretendentu - "Lagzdiņa un Jēgera juridisko biroju", informēja Kaņepone.

Pavisam šajā iepirkumā piedāvājumus bija iesnieguši seši pretendenti - Aldis Dreiblathens, SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs", zvērinātu advokātu birojs "Kvēps un partneri", "KPMG Zvērinātu advokātu birojs", SIA "Deloitte Latvia" un SIA "ĀDK Konsultācijas".

Arī iepriekš par uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais šādu pakalpojumu sniedzējs - SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs", bet vēlāk IUB izskatīja Alda Dreiblathena, zvērinātu advokātu biroja "Kvēps un partneri" un SIA "ĀDK konsultācijas" iesniegumus, par kuriem atzina, ka Alda Dreiblathena iesniegums par pašvaldības rīkoto iepirkumu ir pamatots, savukārt zvērinātu advokātu biroja "Kvēps un partneri" un SIA "ĀDK Konsultācijas" iesniegumi ir daļēji pamatoti.

Iesniegumu izvērtēšanā IUB iesniegumu izskatīšanas komisija atzina, ka pašvaldības iepirkuma komisija piedāvājumu vērtēšanas gaitā ir pārkāpusi vienlīdzīgu un taisnīgu attieksmi pret pretendentiem un nepamatoti izslēgusi sūdzības iesniedzējus no turpmākās dalības iepirkumā, līdz ar to atsevišķas sūdzības šajā jautājumā atzinusi par pamatotām, liecina IUB informācija.

"Izvērtējot iepirkuma komisijas rīcību, piedāvājumu vērtēšanas gaitā nosūtot visiem pretendentiem vēstules ar lūgumu aizpildīt uzziņas formu, detalizēti atšifrējot darbiniekus un to pieredzes ilgumu katrā tehniskajā specifikācijā ietvertajā jomā, iesniegumu izskatīšanas komisija uzskata, ka šāda rīcība nav atbilstoša Publisko iepirkumu likuma mērķim par vienlīdzīgas un taisnīgas attieksmes nodrošināšanu pret pretendentiem. Tādā veidā iepirkuma komisija faktiski ļauj pretendentiem papildināt to piedāvājumus pēc piedāvājumu iesniegšanas termiņa beigām, sniedzot tādu informāciju, kas no sākotnējā piedāvājuma neizriet. Iesniegumu izskatīšanas komisija norāda, ka nav pamata lūgt papildināt tādu informāciju, kas faktiski bija jau jāiesniedz piedāvājumā, lai saņemtu papildu punktus," teikts IUB iepriekšējā atzinumā.

Tāpat IUB iesniegumu izskatīšanas komisija uzskatīja, ka pašvaldības iepirkuma komisijas attieksme, izvērtējot SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs" piedāvājumu, nav bijusi vienlīdzīga un taisnīga pret citu piedāvājumiem un šai SIA bijis nepamatoti augsts vērtējums līdzīgu pazīmju gadījumos.

Citviet aizrādīts, ka pret SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs" nepamatoti piemērota cita interpretācija un pieļauta piedāvājumā nenosauktu apakšuzņēmēju darbinieku iesaistes iespējamība, ar to pārkāpjot vienlīdzīgas attieksmes principu pret pretendentiem.

IUB iesniegumu izskatīšanas komisija iepriekš secināja, ka Jelgavas novada pašvaldības iepirkuma komisija ir pieļāvusi iepirkuma procedūras pārkāpumus, kas varēja ietekmēt lēmumu par iepirkuma līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu, un pieļautie pārkāpumi ir novēršami, veicot atkārtotu iepirkumā iesniegto piedāvājumu vērtēšanu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, šī nav pirmā reize, kad apstrīd Jelgavas novada iepirkumu juridisko pakalpojumu sniegšanai ar aizdomām par nolikuma pielāgošanu vai nevienādu attieksmi pret pretendentiem, kā rezultātā uzvar bijušo pašvaldības juristu Alda Jēgera un Dzintara Lagzdiņa dibinātā firma SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs".

Vēl šā gada martā IUB tika vērtēta sūdzība par iepirkumu juridisko pakalpojumu sniegšanai Jelgavas novada pašvaldības vajadzībām, kad sūdzību iesniedzis zvērinātu advokātu birojs VARUL.

Foto: "Ziņas"

Pievieno komentāru

Komentāri 9

m

malači, ka cīnās ar Jelgavas novada ierēdņu šņagu....

pirms 4 gadiem, 2016.01.26 16:51

Andris M

Ar pašvaldību,jadara tas pats

pirms 4 gadiem, 2016.01.27 00:56

pesimists

suņi rej, bet karavana iet uz priekšu! Viss paliks ka bijis!

pirms 4 gadiem, 2016.01.27 06:50

Andris M

Deputatiem,Ja,bet parastiem cilvēkiem,Nē.

pirms 4 gadiem, 2016.01.27 11:26

Kārlis

Pašvaldībā augstākai lēmēj varai vajadzētu būt deputātiem, bet lemj privātas firmas juristi. Tādu sistēmu pieļauj esošie deputāti un vēlētāji neejot uz vēlēšanām. (Pēdējās pašvaldību vēlēšanās piedalījās tikai katrs trešais)

pirms 4 gadiem, 2016.01.27 10:41

Andris M

Zaglis zaglim draugs

pirms 4 gadiem, 2016.01.27 11:23

Tas pats Jānis

Kāda jēga iet vēlēt, ja vecie tupie tantuki, kas dzīvo uz mūsu nodokļiem, tāpat ievēl savus jaunības elkus un viss nekust no vietas.

pirms 4 gadiem, 2016.01.27 12:41

milena

ja cilvēkam smiltiņas jau birinās no pēcpuses un prātiņš 'ģipst,tad jāsēž mājās un nevis jācilā roķeles kā robotam un jāpiekrīt visszinošie juristiem

pirms 4 gadiem, 2016.01.27 16:40

Jelgavas novadā