Atsauc parakstus pret akumulatoru pārstrādes rūpnīcu Kalnciemā 36

Vairāki Kalnciema iedzīvotāji, kuri iepriekš – 2014.gada vasarā – bija parakstījušies pret SIA "East – West Finances" ieceri būvēt Kalnciemā akumulatoru pārstrādes rūpnīcu, nolēmuši publiski atsaukt savus parakstus. "Mūsu atsaukums nebūt nenozīmē arī “aklu” piekrišanu. Mēs vērīgi sekosim, lai akumulatoru pārstrādes rūpnīca ievērotu visus standartus, lai informācija par rūpnīcā notiekošo būtu visiem brīvi pieejama," teikts vēstulē, zem kuras parakstās tie Kalnciema iedzīvotāji, kuri nolēmuši mainīt savu viedokli.

"2014.gada vasarā, 12.Saeimas priekšvēlēšanu politizētajā gaisotnē, Kalnciemā tika izvērsta aktīva un emocionāli piesātināta kampaņa pret akumulatoru pārstrādes rūpnīcas būvi Kalnciemā. Rūpnīca tika pielīdzināta "Černobiļai", aktīvisti biedēja ar ekoloģiskām briesmām, iespējamajām iedzīvotāju saslimšanām, Kalnciema izmiršanu utt. Aģitācija pret rūpnīcas celšanu notika uzstājīgā tonī, zināmā mērā kā spiediens, noliedzot izvēles iespējas," atgādina parakstu atsaukšanas iniciatori.

Šobrīd, uzzinot arvien vairāk par plānoto rūpnīcu, par ES vides stingrajām prasībām un iepazīstoties ar informāciju par to, kā šādas rūpnīcas darbojas citās Eiropas valstīs, tai skaitā Latvijas apstākļiem tik līdzīgajā Polijā, kā arī izvērtējot iespējamos ieguvumus no ražošanas attīstības Kalnciemā, vairāki Kalnciema iedzīvotāji nolēmuši atsaukt savus parakstus "Pret" akumulatoru pārstrādes rūpnīcas būvi Kalnciemā.

"Mēs esam par ražošanas attīstību, par Kalnciema attīstību, bet nodrošinot ES standartiem atbilstošu un drošu ražotni, kas Kalnciema iedzīvotājiem rada papildu darba vietas, jaunas ērtības, nevis apgrūtinājumus un pat draudus. Tāpēc mēs vērīgi sekosim, lai akumulatoru pārstrādes rūpnīca ievērotu visus standartus, lai informācija par rūpnīcā notiekošo būtu visiem brīvi pieejama. Ja tā nebūs, tad būsim spiesti savu viedokli atkal mainīt, atgriežoties pie "Pret", jo cilvēkus Kalnciemā uztrauc ne tikai ekoloģiskais apdraudējums, bet arī neziņa. Tāpēc aicinām rūpnīcas investorus būt vēl aktīvākiem informācijas sniegšanā par rūpnīcas projektu, plāniem un to ieviešanas gaitu!" aicina Kalnciema iedzīvotāji.

Larisa Ivanova, kura sākotnēji bija viena no aktīvākajām protestētājām, savu viedokli mainīja pēc rūpnīcas investoru organizētā brauciena uz Poliju. "Es redzēju, kā šāda rūpnīcas strādā Polijā, un, ja arī Latvijā šī rūpnīca darbosies tāpat, tad uztraukumam nav pamata. Taču mums jābūt drošiem par to, ka uzņēmēji Kalnciemā patiesi izdarīs to, kas ieplānots uz papīra, un būs tāpat kā Polijā," stāsta Larisa Ivanova.

"Es iedrošinu arī citus Kalnciemā pārskatīt savu viedokli. Es zinu, ka tas nav viegli. Tā ir liela atbildība atbalstīt šādu projektu, jo jābūt drošam, ka viss notiks tā, kā iecerēts. Un vēl arī jāpārvar protestējošo iedzīvotāju naidīgums, jo, piemēram, mani jau tagad daudzi paziņas uzskata par nodevēju vai uzpirktu," stāsta Larisa Ivanova.

"Es brīnos par to, ka daudzi aktīvākie protestētāji atteicās braukt līdzi uz Poliju. Tad sanāk, ka viņus interesē nevis lietas būtība, bet protests kā dzīves pozīcija. Un ko darīt Kalnciemā? Kādu darbu cilvēkiem piedāvāt? Kā panākt, lai pēc skolas jaunieši no Kalnciema nemuktu prom, bet būtu drošāki par darba iespējām tepat uz vietas?" neizpratnē ir Larisa Ivanova.

Larisa Ivanova ikdienā apmāca bezdarbniekus. "Es redzu, kāda te ir situācija. Cilvēki Kalnciemu pamet. Te arī nav pat zupas virtuves nabagiem, lai gan tādu ir daudz. Nav arī uzņēmēju, kuri uzņemtos sarūpēt dāvanas mazturīgajiem jaunajā gadā, kā tas notiek cituviet, tāpēc es esmu par attīstību Kalnciemā," mudina Larisa Ivanova.

Kalnciemā dzīvojošais atvaļinātais Latvijas armijas majors Valentīns Toleiķis sākotnēji arī bija skeptisks par šādas ražotnes ieceri, taču, iepazinies ar rūpnīcas projektu, uzklausījis investoru skaidrojumus un iepazīstoties ar nolietoto akumulatoru pārstrādes rūpnīcām Polijā, savu viedokli mainījis. "Es gan nebiju starp tiem, kas parakstījās pret, gluži pretēji – aicināju šo projektu atbalstīt, jo vēlos redzēt attīstību Kalnciemā. Es zinu daudzus cilvēkus Kalnciemā, kuri domā tāpat kā es, bet negrib paust savu viedokli publiski," stāsta Valentīns Toleiķis. Iepriekš intervijā "Latvijas Avīzē" Valentīns Toleiķis bija skaidrojis protestus ar Jelgavas novada domes deputātes Irinas Dolgovas politiskajām aktivitātēm, vēlēšanos iekļūt Saeimā no “Saskaņas” saraksta. "Zinu ģimenes, pie kurām aģitatori gājuši pat trīs reizes, un, ja vēl neklausa, tad saka: ja neparakstīsieties, kā uz ielas varēsit cilvēkiem acīs skatīties? Man tādas metodes nav pieņemamas," intervijā skaidroja Valentīns Toleiķis.

SIA "East – West Finances" valdes loceklis Jurijs Harlamovs jau iepriekš vairākkārtīgi ir atzinis, ka investoru pirmie soļi attiecību veidošanā ar Kalnciema iedzīvotājiem bija neveiksmīgi. "Pārāk formāli mēs pievērsāmies publiskai apspriešanai. Tā vietā mēs vairāk koncentrējāmies uz atļaujām, standartiem, prasībām, investīcijām, biznesa plāniem. Iedzīvotāju informēšanu sākām novēloti. Daudziem jau bija radies negatīvs priekšstats,” atceras Juris Harlamovs. Tagad investoriem esot gandarījums par katru iedzīvotāju, kuru izdevies pārliecināt un iedrošināt, ka rūpnīca būs droša un iedzīvotājiem no tās būs tikai labums, nevis neērtības.

Atgādinām, ka nolietotu svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu Kalnciema rūpnieciskās zonas teritorijā ieplānojusi attīstīt SIA "East – West Finances", projektā ieguldot vairāk nekā 9 miljonus eiro, tai skaitā vairāk nekā pusi šīs naudas tērējot ekoloģiskai drošībai, tai skaitā gaisa un ūdens attīrīšanai. Rūpnīcā plānots nodarbināt 42 darbiniekus. Rūpnīcas jauda būtu 15000 tonnas akumulatoru gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 36

Andris

Kautkāds sviests,lielāka daļa Kalnciema iedzīvotāju ir pret,bet redziet tagad Toleiķis un Ivanova pasaka ka viss ir oki,nu murgs....Ceru ka Irina Dolgova cinisies lidz galam un varesim elpot brīvi,Irina Turies mes ar Tevi...

pirms 6 gadiem, 2014.12.23 21:47

Janka

Vairāki iedzīvotāji tie ir divi-Ivanova un Toleiķis kuri dīvainu iemeslu pēc vēl nebaidas pastaigaties pa Kalnciema ielām...

pirms 6 gadiem, 2014.12.23 21:55

Larisa

Valja skazal shto ja dalzna bitj ZA zavod,nam kakojta Ziedonis za eta zaplotit mnoga euro..

pirms 6 gadiem, 2014.12.23 21:57

Valentīns

Aj man pofig uz to Kalnciemu,es te tapat nedzīvoju,lai smok maitas...

pirms 6 gadiem, 2014.12.23 22:04

šokā

Žēl ka "jaukie" aktīvisti, šajā gadijumā 2 cilveki uzskatas ka tas neatstās nekādu iespaidu uz jauno paaudzi un uz bērniem. Ļoti žēl ka 2 cilvēku komentāri liek domāt ,ka vairākums ir PAR rūpnīcu.
Bail idedomāties, kas bus!!!

pirms 6 gadiem, 2014.12.23 22:22

membrāns

...Valentīn,kaut tu arī nosprāgtu un arī neelpotu to piepirsto gaisu,bet tu esi šīs pasaules daļa,kas piedalās šīs dzīves peripetijās ,tautā sauktas par HUIŅĀM...tavas kājas smird tāpat kā manējās ,un neko tu tur nevari padrīt...KĀ teica mana OMAMMA.,iepūt man ***ā,ja VAR'.../SKRUNDA>

pirms 6 gadiem, 2014.12.23 22:35

Resnais

Lai dzīvo Skrundas Tautas Republika un varonīgā zemessardze :)

pirms 6 gadiem, 2014.12.24 12:37

kalnciems

Nav brinums, ka cilveki beidzot nak pie prata. centas Dolgova visus sabiedet, lai pec tam pieteiktos par glabeju un tiktu Saeima. Nesanaca! tas jau bija pirmais signals, ka tik stulbi tie iedzivotaji nav.

pirms 6 gadiem, 2014.12.23 22:35

kalnciems

tas bija bezpridels, kas tur pirms velesanam notika. staigaja pa ciemu dzivokliem agitatori, pa trim reizem naca, blava, biedeja. tulit viss noindes, kritis mati. zobi, visi mirs. tie, kas nepiekrita tam Saskanas murgam, tie uzreiz nodeveji. daudzi neiztureja. tur jau Policijai butu ko teikt ari. tapec prieks, ka cilveki sakusi atsaukt parakstu

pirms 6 gadiem, 2014.12.23 22:40

kalnciems

pedejais no manis. nav taisniba, ka atsaukusi tikai divi. kad es sodien redzeju to lapu, tur jau bija 2.lapa. pats neparakstiju, jo nebiju parakstijis to vestuli pret, tapec so nemaz nevareju parakstit. bet redzot, ka neprats var uzvaret, loti gribetu palidzet, lai vel viena iecere neizjuk.

pirms 6 gadiem, 2014.12.23 22:44

jelgava

tiešām dīvaini, ka cilvē ki atsakās saprast, ka rūpnīca nav vajadzīga, veselības pasargāšanas labad. dīvaini komentāri, dīvaini cilvē ki, kas atsauc parakstus.

pirms 6 gadiem, 2014.12.24 12:04

Edgars

Murgs,vecie āksti nesaprot ka Kalnciemam NEBŪS pilnigi nekāda labuma,42 vakances ir apmacītiem speciālistiem nevis vietējiem dzērājiem kuri pat simtslatniekos nevarēja noturēties,normāliem Kalnciema iedzīvotājiem bija un ir darbs,vienalga ka citā pilsētā.Un vel tas teksts ka rupnīca sataisīs ceļus utt...Jūs smejaties????priekškam viņiem ceļus taisīt,parādiet kur kautvienu bedri ir aiztaisijuši Laflora Gneis WWlogi Spectra ABsystems Gak utt??KUR??Un tagad akumulatoru rupnica sakartos Kalnciemu??Nu smiekli nāk....

pirms 6 gadiem, 2014.12.24 12:26

H2O

Kalnciems kā ir tā arī paliks oar pufak ciemu. Jūs iznīksiet tāpat. Jums nevajagadarbu ,tikai ko ieliet rīklēs ,paostīt maizi un uzdzert skāba gurīša suliņu . Atvainojos ,bet Jūs esiet galīgas aunu pieres (jums piedavā ,bet Jūs atsakat ) ,jo PSRS laikā bija vēl sūdīgāk un elpojāt ,dir ..āt vēl ko trakāku no kombināta. Tagad pauri taņām ,maņām un u.t.t vispā nestrādā tkai bļauj ka mums ir slikti . Bet ko esiet paši labu izdarījuši . Nu pasakiet ,uzrakstiet KO!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.12.24 17:15

atos

H2O aizej norauj sevi podaa....esmu uzaudzis Kalnciema mani berni ir te uzaugushi,tagad mazberni aug...man un maniem berniem vienmer ir bijis darbs,stradat vajag nevis raudat..man pilnigi vienalga ka vietejiem alkaniem nav darba,jo vinjiem vins ari nekad nebus.Es savas majas gribu brivi elpot un gribu lai mani mazberni elpo brivi vel ilgi ilgi...

pirms 6 gadiem, 2014.12.24 18:13

h2o

un kur Tu strādā ?Kalnciema kombinātā(neesošajā ) par sētnieku. Vai Tu zini kā ir pie..irsta apkārtnējā zeme no tā, kā iz..arota visa infrastruktūra un cik kalnciemieši ir īsti savas zemes patrioti ? Pamatā visi ir iebraucēji un latviešu valodu pārvalda ļoti pat zems % iedzīvotāju .

pirms 6 gadiem, 2014.12.25 12:13

opaps

Mēs jau cīnamies pa to tīro Latiju un tāpēc braucam strādāt pie citiem,bet tie citi pa to laiku izpērk mūsu zemi un dzīvo te cepuri kuldami.

pirms 6 gadiem, 2014.12.25 10:01

opaps

Mēs jau cīnamies pa to tīro Latviju un tāpēc braucam strādāt pie citiem,bet tie citi pa to laiku izpērk mūsu zemi un dzīvo te cepuri kuldami.

pirms 6 gadiem, 2014.12.25 10:03

Inese

Mana mazaa meitina teica ka Jaunaja gadaa ievelesies lai neuzcel to indigo rupnicu...shermuli skrien pa kauliem ka berns taa pasaka...

pirms 6 gadiem, 2014.12.25 11:28

shermulis

man šermuļi skrien pa kauliem, kad lasu par tik dīvainām mātēm, kas sākotnēji sabiedē bērnus ar visu ko, arī indēm no rūpnīcas, bandīšiem kaimiņos, izvarotājiem klasē uc, bet pēc am šausminās par pašas bērnu neirozi.
Latvijas nelaimes ir nevis rūpnīcās, kuras, esmu pārliecināts, pienācigi uzraudzīs gan iedzīvotāji, gan atbildīgās institucijas, bet Latvijas nelaimes ir no šitādām māmiņām, kas meklē nevis mieru, bet nemieru, bailes un naidu, un to potē arī bērnos. Traki!

pirms 6 gadiem, 2014.12.25 13:52

xx

ja pie mums pienācīgi kaut ko uzraudzītu ,tad šermuļi neskrietu.. Bet problēma jau tur ,ka neko neyzrauga. Ja nemāk uzbūvēt lielveikalu( Maksima) ,tad ,kur garantija ,ka šādu rūpnīcu kāds uzraudzīs....

pirms 6 gadiem, 2014.12.29 10:45

Guna

Iesaku cīnīties.Nekādā gadījumā nepiekrītiet,lai ko "labu " jūs redzētu Polijā.Bizness ir cilvēkiem,nevis cilvēki pakārtoti biznesam.

pirms 6 gadiem, 2014.12.25 14:09

To: Guna

ak, kaa mani tracina ta socialistiska gaudosana!
Cik darba vietas, jus, Guna, pati esat radijusi? cik cilvekiem ar savu biznesu, kas cilvekiem domats, palidzejusi atrast darbu, atrast lidzeklus ikdienas dzivei.
Jus maz esat no Kalnciema? Kad pedejo reizi tur bijat? Varbut bijat ari vela vakara stunda, kad bail ara iziet?

pirms 6 gadiem, 2014.12.25 19:41

Guna

Nevajag visu vienmēr attaisnot ar panaceju-darba vietas.Parasti izrādās,ka to ir mazāk,slikti apmaksātas un tur nestrādā vietējie.Pretī jāliek ģimenes ,kas izbrauc no tāda miesta,kurš ir videi nedraudzīgs...

pirms 6 gadiem, 2014.12.25 20:00

To: Guna

Uz jautājumu tā arī atbildi nesaņemu, pieņemu, ka tas tāpēc, ka pati no Jelgavas, varbūt pat elitātarajiem Ozolniekiem, bet Kalnciema tuvumā pat nav nacies būt. Jo tad nebūtu tās, es pat teiktu - piedauzīgās, piebildes par draudzību ar vidi. Kalnciemā, ja vēl nav info, kanalizācija no privātmājām ir pa taisno upē vai dīķī. Tas tas vides draudzīgums? Manuprāt, visnedraudzīgāka vide ir tā, kur viss ir aizlaists, kur pamestas ražotnes, kur nav neviena publiskā vieta, kur iedzert kafiju, iznemot automats viena no diviem veikaliem. Vai ir info, cikos autobuss no Jelgavas? Kādas iespējas vakarā un brīvdienās?

pirms 6 gadiem, 2014.12.25 23:32

juko

Uzcels rupnicu un Kalnciems konkreti pacelies...jauns cela segums,ietves,berna laukumi,kafejnicas,baseini,spa,kinoteatri utt..

pirms 6 gadiem, 2014.12.26 09:25

pufaikciems

kāda šķirba no kā tai Kalnciemā indējās vai no krutkas vai akumulātoriem.

pirms 6 gadiem, 2014.12.26 09:29

Jelgavas novadā