Ekskursija vasaras saulgriežu noskaņās «Zaļa dzīve Zaļeniekos» 3

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs 21.jūnijā pulksten 10 aicina doties ekskursijā uz Jelgavas novada Zaļeniekiem. Ekskursijas dalībnieki kopā ar gidu Andri Tomašūnu iepazīs Zaļenieku dabas taku, viesosies Zaļenieku muižā, apmeklēs Zaļenieku kokaudzētavu «Aptiekas», darinās īpašus Jāņu zāļu spilvenus kopā ar floristu Druvi Cirīti, kā arī apmeklēs bioloģisko saimniecību «Lieldimzēni».

Šoreiz ekskursijas maršruts vedīs uz Jelgavas novada Zaļenieku pagastu. Ekskursijas pirmā pieturvieta būs Zaļenieku dabas parks, kas izveidots vēsturiskajā Zaļenieku muižas parkā. Ekskursijas dalībnieki varēs doties pastaigā pa mežu, apskatīt parkā augošos dižkokus un klausīties putnu dziesmās. Dabas parka takas aizvedīs līdz Zaļenieku muižai – kādreizējai Kurzemes hercogu medību pilij, kur gida pavadībā būs iespējams uzzināt ne tikai muižas vēsturi, bet arī apskatīt muižas sienu gleznojumus, senā parketa fragmentus un velvēto griestu apdari.

Zaļenieku ciemā atrodas viena no Latvijā lielākajām kokaudzētavām «Aptiekas», tās saimnieks ekskursijā pa kokaudzētavu pastāstīs par šeit audzēto stādu klāstu, bet iekoptajā dendrārijā būs iespējams apskatīt unikālas koku sugas. Ekskursijas turpinājumā tiks apmeklētas mājas «Lauri», kuru saimnieks ir florists Druvis Cirītis. Florista pavadībā ikviens ekskursijas dalībnieks varēs radoši darboties, izveidojot īpašu Jāņu zāļu spilvenu, kā arī apskatīt florista iekopto mājas pagalmu. 

Pirms došanās mājup tiks apmeklēta bioloģiskā saimniecība «Lieldimzēni». Ģimenes saimniecība ir orientēta uz pašpatēriņu, latviešu tradicionālā saimniekošanas veida saglabāšanu kazkopībā, zirgkopībā, siera ražošanā un ārstniecības augu vākšanā. «Lieldimzēnu» saimnieks iepazīstinās ekskursijas dalībniekus ar bioloģiskās saimniecības darbību, bet ekskursijas noslēgumā ikviens varēs nogaršot saimnieku gatavoto kazas sieru.

Maksa par ekskursiju – 8 eiro (5,62 LVL) pieaugušajiem; 5 eiro (3,51 LVL) skolēniem; pirmsskolas vecuma bērniem, neaizņemot vietu autobusā, bez maksas. Biļetes var iegādāties Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa kasē. Ekskursijas dalībniekiem jārēķinās ar papildus izmaksām par kazas siera degustāciju saimniecībā «Lieldimzēni» – 1 eiro (0,70 LVL) no personas, kā arī līdzi jāņem pusdienas piknikam. Nepieciešams laika apstākļiem piemērots apģērbs un apavi.

Ekskursijas sākums 21.jūnijā, pulksten 10, pulcēšanās ekskursijai Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā, Akadēmijas ielā 1. Atgriešanās Jelgavā plānota pulksten 18. Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 63005447 vai e–pastu tic@tornis.jelgava.lv (vietu skaits ierobežots).

Pievieno komentāru

Komentāri 3

zemgaliete

Kam nav acu, tas neko neredz :)
Parks ir skaists ar savām daudzžuburu elku liepām, avotiņu celiņiem

pirms 7 gadiem, 2014.06.09 16:39

Jelgavas novadā