Iedzīvotāji veido biedrību Kalnciema attīstībai 14

Vairāki uzņēmīgi Kalnciema iedzīvotāji nolēmuši apvienoties biedrībā "Attīstība Kalnciemā", lai ar savu iniciatīvu atbalstītu uzņēmējdarbību Kalnciemā, aicinot uzņēmējus izmantot Kalnciema ražošanas potenciālu, kā arī mudinot Kalnciema iedzīvotājus pašiem būt uzņēmīgākiem un atvērtākiem.

Biedrību "Attīstība Kalnciemā" uzņēmies organizēt Kalnciemā pazīstamais un sociāli aktīvais Valentīns Toleiķis. Šobrīd viņš ir izdienas pensijā pēc aktīvā darba Militārajā policijā, taču, būdams uzņēmīgs un Kalnciema patriots, nevēlas pasīvi sēdēt mājās un noskatīties, kā Kalnciems slīkst depresīvā pašpietiekamībā.

Valentīns Toleiķis apstiprina, kau jau šobrīd ap sevi ir sapulcinājis daudzus domubiedrus. Tie ir dažādu partiju, dažādu tautību un dažādu vecumu cilvēki. "Mēs gribam dzīvot mūsdienīgā mazpilsētā, kur iespējams ērti un droši dzīvot, arī strādāt un atpūsties! Mēs gribam dzīvot Kalnciemā, kur cilvēki dzīvo ar domā par rītdienu, nevis tikai atmiņās!" stāsta Valentīns Toleiķis.

Valentīns Toleiķis neslēpj, ka nolēmis aktīvāk rīkoties pēc tam, kad redzējis, kā daudzi iedzīvotāji reaģējuši uz ieceri Kalnciemā veidot akumulatoru pārstrādes rūpnīcu. Beidzot ir kāds, kas te gatavs to plašo pamesto rūpniecisko zonu apkopt, izveidojot Kalnciemā kaut ko jaunu, radīt jaunas darba vietas. Bet ir cilvēki, kas nemaz neklausās, cik droša un ES kontroles prasībām atbilstoša ir jaunā rūpnīca. Jau pieraduši šādos apstākļos dzīvot, kad vairs neko pat negribas mainīt, satraucas Valentīns Toleiķis.

"Mums ne tikai nav kaut viena sabiedriskās ēdināšanas vieta, mums pat pusdienas esošajiem strādājošiem ved no "Lāčiem", gluži kā lauka virtuve. Mums arī elektrība ir tikai dažās vasaras mājās, ar kurām tik ļoti lepojas Kalnciemā dzīvojošie, sūrojas Valentīns. "Visi te ar kaut ko ir neapmierināti, jūtas aizmirsti un nevienam nevajadzīgi. Bet, tiklīdz kāds Kalnciemā gatavs kaut ko darīt, tā tie paši, kas vakar sūrojās, sāk pretdarbību. Bet ja tu vēlies dzīvot labāk, prasi pārmaiņas, tad arī pašiem jābūt gataviem mainīties."

Valentīns Toleiķis precizē, ka šobrīd tiek formēti dokumenti biedrības piereģistrēšanai. To plānots izdarīt oktobra sākumā, uzreiz pēc 12. Saeimas vēlēšanām, lai biedrības izveidošana netiktu sasaistīta ar priekšvēlēšanu aģitāciju.

"Ar savu organizēšanos mēs gribam parādīt, ka Kalnciemā ir ne tikai tie, kas ir pret. Lai nav tā, ka kāds runā arī mūsu vārdā. Jā, Kalnciemā ir daudzi iedzīvotāji, kas piedzīvojuši padomju laika veselībai bīstamo ražošanu, tāpēc baidās no jebkādas ražošanas. Bet ir daudz arī to cilvēku, kas tic, ka var ražot ekoloģiski draudzīgi. Mēs arī esam par to, lai Kalnciems netiek piesārņots, un mēs esam par to, lai atbildīgās institūcijas rūpīgi kontrolētu ražošanas procesus, lai arī iedzīvotājiem būtu iespēja pārliecināties par ražošanas nekaitīgumu uz apkārtējo vidi un iedzīvotāju veselību," skaidro Valentīns Toleiķis.

"Šobrīd daudz tiek runāts par akumulatoru pārstrādes rūpnīcu, bet tas nebūt nav vienīgais jautājums. Mums jābūt kā sociālajam partnerim pašvaldībā, lai varam kopā diskutēt par to, kādus svētkus un kādā veidā Kalnciemā svinēt, kādas tradīcijas ieviest, kā redzam Kalnciema attīstību, kā dzīvot, strādāt, sportot, svinēt un atpūsties," rezumē aktīvists.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

kitcite

baigā jau nu biedrība.....................

pirms 7 gadiem, 2014.09.23 23:21

Neziņā

Turks un Rimša tagad pa Kalnciemu šīberē??? Vai arī pieredzes apmaiņā un tad attīstīs abi Valgundi?

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 09:19

Speciālists

Re, provincē un laukos iedzīvotāji savācas bariņos un attīstas.

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 10:05

Paija

Gan jau Tračuma tagad spiegdama trako pa Kalnciemu. Jūt, ka deg.
Neko pati nav izdarījuisi. Nulle. Vien tēlo, ka kaut ko dara. Bet tiklīdz kāds sāks arī darīt, tā vecās intrigas ies vaļā, jo bail, ka paliks bez darba.
Ja vēl vecais izlūks tiks klāt pie faktiem, kā Tračuma ir izsaimniekojusi eiropas fondus, tad Kalnciemā beidzot sāksies juatrie laiki.
Lai izdodas, Valentīn!

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 10:55

analfabēts

juatrie laiki.

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 11:29

analfabēts2

eiropas

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 11:30

analfabēts3

izdarījuisi

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 11:31

Tračuma

Mīļumiņ, tu laikam dzīvo pagājušajā gadsimtā. Tracuma jau 5 gadus neapsaimnieko eiropas fondus Kalnciema , bet strādā novadā ,kur gar fondiem nav nekādas darīšanas. Ja kāds te vērpj intrigas, tad TU pats vien tas esi. Bet Valentīnam tiešam ,lai izdodas,

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 11:45

Olga

būtu labi, ja Kalnciemā kāds sāktu reāli iesaistīties sabiedriskajos darbos, sportotu, atbalstītu sekciju darbu un pulciņus kultūras iestādē, ne tikai skaļi kliegtu kā zombiji , tad šūpolītes bērnu laukumos netiktu lauztas un pavasara talkās būtu simtiem talcinieku!
Mācīsimies noslaucīt savu slieksni, sakopt savu namu un domāt gaišasdomas un beigsim gānīties, GODĀTIE KALNCIEMIEŠI!VISI IESIM UZ IZAUGSMI,NEBŪSIM SAUTĪGI.LAI VEICĀS TIEM, KAS GRIB DARĪT LABU KALNCIEMAM!

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 12:48

analfabēts4

SAUTĪGI

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 13:03

plakantaarps

mjaaaaa... Kalnciems... Nu ko lai saka.... Pilnīga un galīga bezcerīga bedre.... biju dažas reizes iebraucis. Tīri intereses pēc. Nolaista sabrukusi muiža iebraucot no Jelgavas puses pa kreiso krastu. Pāris nodzerušies jauniešu pie vienīgā veikala... VISS. NAV PILNĪGI NEKĀ!!!! NE KO REDZĒT NE KO DARIT... SKUMJI UN BRIESMĪGI.

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 13:36

BIEŽĀK NEKĀ DAŽAS REIZES IEBRAUKUŠAIS

nav ko tārpiem ložņāt, ja nepatīk, Tev neviens te neliek brauk, brauc pa savu pagastu un skaties uz saviem nodzērušiem jauniešiem

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 14:11

Tatjana

Šoreiz japiekrīt vien būs plakanajam. Kalnciems ir bezcerīgi zudis.

pirms 7 gadiem, 2014.09.24 19:32

janko

Man ir vienalga ka Kalnciema nav darba,kas gribes tas vienmer darbu atradis,bet tie dzerajini kas gaida kiegelrupnicas laikus ka vareja pilaaa iet uz darbu lai nomierinas un plauj talak savu zali...Kalnciems ir manas majas un es gribu elpot svaigu gaisu tapat ka lielaka dala K iedzivotaju....

pirms 7 gadiem, 2014.09.25 05:22

Jelgavas novadā