Jelgavas novadā aicina bez maksas apgūt senās amatniecības prasmes

Lai veicinātu tradicionālās latviešu un lietuviešu dzīvesziņas saglabāšanu, seno amatu prasmju nodošanu no paaudzes paaudzē un abu valstu kultūras popularizēšanu, Jelgavas novada pašvaldība iesaistījusies Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas finansētā projektā «Seno tradīciju iekļaušana mūsdienu dzīvē», informē novada pārstāvis Jānis Erno.

Projektā kā viena no galvenajām aktivitātēm paredzētas mācības 144 stundu apjomā četrās grupās – aušana amatniecības centrā «Līve» Līvbērzē, keramika Svētes keramikas darbnīcā, kokapstrāde un ādas apstrāde amatniecības centrā «Jaunlīdumi». Mācībās plānoti seši dalībnieki katrā no amatu veidiem, tādēļ interesenti jau iepriekš lūgti pieteikties dalībai (e-pasts anita.skutane@jelgavasnovads.lv, tālrunis 63048446), norādot vārdu, uzvārdu, e-pastu un telefona numuru, kā arī izvēlēto grupu. Plānotais mācību sākums – aprīlis, maijs. Dalība apmācībās būs bez maksas, dalībniekiem tiks nodrošinātas arī pusdienas. 

Līdztekus apmācībām paredzētas arī citas aktivitātes – dalība amatnieku tirdziņos un festivālos partneru teritorijās, kuros piedalīsies arī tautas mākslas kolektīvi un amatnieki no projektā iesaistītajām pašvaldībām, tādējādi ļaujot vietējiem iedzīvotājiem iepazīt kaimiņu reģionu tradīcijas un folkloru. 

Projekts ilgst visa šā gada garumā un tā partneri ir Jēkabpils novada pašvaldība, kā arī Šauļu reģiona attīstības aģentūra (Vadošais partneris), Tituvenai un Luokes kopienas jeb nevalstiskās organizācijas no Lietuvas. Tā mērķis ir sekmēt Latvijas un Lietuvas tradicionālās amatniecības saglabāšanu un jaunu amatniecības uzņēmumu veidošanos, līdztekus iekļaujot senās tradīcijas mūsdienu mākslinieku darbos un veicinot tradīciju saglabāšanu sabiedrībā kopumā.

Projekta «Seno tradīciju iekļaušana mūsdienu dzīvē» kopējais budžets ir 180 398,28 eiro, no tā 85 procentus jeb 153 338,54 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, bet Jelgavas novada pašvaldības līdzfinansējums – 28 070,53 eiro. 

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā