Jelgavas novadā izbūvēs gājēju celiņus un sakops Elejas muižas parka dīķi 11

Jelgavas novada pašvaldība saņēmusi Lauku atbalsta dienesta lēmumu par trīs projektu pieteikumu apstiprināšanu, kas paredz novadā veikt infrastruktūras labiekārtošanas darbus un teritorijas sakārtošanu, informē novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Ieguldot pašvaldības budžeta līdzekļus 140 092 eiro apmērā un piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projekta līdzekļus 81 000 eiro apmērā, šogad Sesavas un Jaunsvirlaukas pagastā tiks ierīkoti gājēju un velosipēdistu celiņi, savukārt Elejas pagastā tiks labiekārtots Elejas parks, attīrot un sakopjot dīķi un tā apkārtni.

Projektu pieteikumi pērnā gada oktobra sākumā tika iesniegti lauku partnerības «Lielupe» izsludinātajā atklātajā projektu konkursā ELFLA programmā «Apdzīvoto vietu publiskās infrastruktūras uzlabošana». Visu trīs projektu īstenošanas laiks ir viens gads no Lauku atbalsta dienesta lēmuma pieņemšanas par projektu apstiprināšan. Tas nozīmē, ka jau šomēnes noslēgsies būvprojekta izstrādes, kam sekos iepirkumi par būvdarbu veikšanu un cenu aptaujas par būvuzraudzības veikšanu. Gājēju un velosipēdu celiņu izveidi un Elejas parka attīrīšanu un dīķa sakopšanu iecerēts veikt līdz 2017. gada nogalei.

Gājēju un velosipēdistu celiņa izbūve Sesavas pagastā ikdienā nepieciešama apmēram trīssimt Sesavas ciema iedzīvotājiem. Plānots jaunizbūvētos celiņus veidot stratēģiski svarīgākajos ciema punktos, lai iedzīvotāji varētu droši un ērti nokļūt no dzīvesvietas uz pagasta pārvaldi, pastu, skolu, veikalu, autobusa pieturu un citām pagasta iedzīvotājiem nepieciešamām pakalpojuma sniegšanas vietām. Kopējās projekta izmaksas ir 130 000 eiro, no tiem ELFLA līdzfinansējums ir 27 000 eiro, savukārt pašvaldības līdzfinansējums – 103 000 eiro.

Gājēju un velosipēdistu celiņu šogad izbūvēs arī Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenes ciemā. 290 metru garo un divarpus metrus plato celiņu izbūvēs paralēli valsts autoceļam P94 Jelgava–Staļģene–Code. Ieceres īstenošanai kopējais nepieciešamais finansējums ir 44 000 eiro, no kuriem ELFLA projekta summa ir 27 000 eiro, savukārt pašvaldības līdzfinansējums – 17 000 eiro.

Trešais projekts paredz ar dīķa atjaunošanu veicināt Elejas muižas parka ilgtspēju, palielināt tā pievilcību apmeklētājiem. Elejas muižas parks veidots 19. gadsimta sākumā, kad parka dienvidrietumu stūrī tika izveidots arī mākslīgs dīķis, kas ieskauj nelielu pussalu. Gadu gaitā dīķa gultne ir aizsērējusi, dīķa krasti aizauguši, līdz ar to ievērojami samazinājies dīķī esošais ūdens daudzums, kas rada nelabvēlīgus apstākļus dīķī dzīvojošajām zivīm, kā arī izveidojies ūdenszāļu aizaugums nav estētiski pievilcīgs.

Piesaistot projekta finanses, Elejas parka dīķis tiks susināts, tiks tīrīta gultne, krasti atbrīvoti no krūmiem un nevērtīgiem kokiem. Labiekārtojot un sakopjot dīķi, Elejas parkā paplašināsies iespējas, kur rīkot dažādus pasākumus – līdzās ierastajiem novada svētkiem, Bērnu svētkiem vai Leģendu naktij turpmāk ap dīķa teritoriju varētu organizēt arī veselīgu dzīvesveidu veicinošus vai dabas mantojumu izzinošus pasākumus. Projekta kopējās izmaksas ir 47 092 eiro, no tiem ELFLA līdzfinansējums ir 27 000 eiro, bet Jelgavas novada pašvaldības finansējums – 20 092 eiro.

Projekta pieteikumi sagatavoti un guvuši atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības «Lauku partnerība «Lielupe»» sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas Jelgavas un Ozolnieku novadiem 2014.–2020. gadam izsludinātajā konkursā. Projekti tiks īstenoti Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gada pasākumā «Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju» ar ELFLA finansējumu un Jelgavas novada līdzfinansējumu. Valsts un ES atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

liepa

Jauki! būs kur larai ar ļonku pastaigāties pārejiem Elejniekiem ir tikai viena iespēja apdrošināt dzīvību un veselību ejot pa pagasta trotuāriem vedod bēnu uz pagasta dārziņu vai tik pie bankomāta Astarte Nafta. Cilvēks nav vērtība pagastā galvenais dīkis.

pirms 4 gadiem, 2017.01.22 10:58

valentīna

Cik ilgi novads ņirgāsies par mums-mazdārziņu īpašniekiem,kam ceļš no Ūzām līdz Tušķiem ir ir spēle ar nāvi...katru gadu šajā posmā iet bojā cilvēki...mēs esam nodokļu maksātāji,mūsu bērni spiest braukt vienu pieturu no skolas,lai varētu nokļūt mājās..cik tas izmaksā NOVADAM???

pirms 4 gadiem, 2017.01.22 13:00

aija

Kad tiks savesti kārtībā Elejas pagasta trotuāri. Vietām kājas var izlauzt!

pirms 4 gadiem, 2017.01.22 13:54

eleja

Vilkudārza ielā un Rūpniecības ielā caurtekas ciet, grāvji aizauguši drīz jaunai apgaismojums ielai nogāzīsies.Tas ir vajadzīgs iedzīvotājiem nevis dīķis.....

pirms 4 gadiem, 2017.01.22 17:50

Izo

Atbalstu, ka Eleja nevajag ne velocelinus, ne sakartotas gajeju ietves, jo iedzivotaju tapat paliek mazak. Labak atjaunot auzaugusho diki, lidzigi kaa Tejas naminu. Jacer, ka iedzivotaji balsos par zalajiem, lai var turpinat sakartot parku. Tas ir loti labs Eiropas naudas ieguldijums. Paldies!

pirms 4 gadiem, 2017.01.22 21:19

Bervircavas iedzīvotājs

Ja, Sesava vecenītēm vajag trotuāru, bet mēs Bervircava māmiņas ar ratiem, varam staigāt pa ceļu un dzirdēt pārmetumus no šoferiem. Pa mūsu trotuāru cik cilvēki ir krituši. Un visiem vienalga. Ja grūti uztaisīt jaunu tad ziemā vismaz notīriet nevis tikai lidz Rāviņa kunga mātes bijusajamy mājām, bet visu līdz galam.

pirms 4 gadiem, 2017.01.22 22:31

Vietējā

Brīnišķīgi! Labāk sakopsim dīķi, nekā ieguldīsim šo naudu lietderīgi. Elejā ir arī svarīgākas vietas, ko sakopt, atjaunot vai uzlabot.

pirms 4 gadiem, 2017.01.22 22:41

Elejniece

Tik cerīgs virsraksts! Nodomāju "beidzot Elejā izbūvēs gājēju celiņus." Nekā!!! Līdz parkam, bērnudārzam nedz veikalam aiziet nav viegli! Ja vel esi māmiņa ar ratiem vai skolnieks, kuram diendienā jāmēro ceļš gar galveno autostradi. Laikam jāgaida nelaime, lai Atbildīgās personas sāktu rīkoties. Tiem kam ir mašīnas, Apsveicu! Elejā būs viens iztīrīts dīķis uz kuru "blisināties"

pirms 4 gadiem, 2017.01.23 13:29

egle

un kad kaut ko sāks darīt Mežcīemā ar Lielo ielu. Slapjā laikā pa to ar kājām nav iespējams paiet. Iela kā bļoda, lietus laikā ūdens līdz potītēm, trotuāra nav,Grāvji aizauguši, kanalizācijas nav.

pirms 4 gadiem, 2017.01.25 19:11

Rolands Rozentāls

Paši vien ievēlējāt tādu novada domi. Nu tad "katrai tautai ir tādi vadoņi, kādus ir pelnījuši"

pirms 4 gadiem, 2017.01.25 19:31

Jelgavas novadā