Kalnciemā jaunā gada pirmajā stundā sanāks kopā pie ugunskura 1

Kalnciema iedzīvotāji pēc Jaungada sagaidīšanas pulcēsies pie ugunskura Lielupes krastā blakus pagasta pārvaldes ēkai, lai kopīgi baudītu jaunā gada pirmo stundu. Būs gan vienojošais un arī sasildošais ugunskurs, gan brīvais mikrofons novēlējumiem, bet pulksten 1, aizvadot jaunā gada pirmo stundu, būs arī jaundibināmās biedrības «Kalnciema attīstībai» sarūpētais salūts.

«Gluži par jaunu šo tradīciju saukt nevar, jo tā bija arī pirms vairākiem gadiem, kad iedzīvotāji sākotnēji Jaungadu sagaidīja katrs savā dzīvoklī vai privātmājā, bet tad ap pulksten 1 sanāca kopā cits citu apsveikt, un labajos laikos arī salūtu izšāvām,» atceras biedrības «Kalnciema attīstībai» ierosinātājs Valentīns Toleiķis.

«Zinu, ka cituviet Latvijā iedzīvotāji sanāk kopā jau pirms pusnakts, lai kopīgi sagaidītu Jaungadu, bet pie mums Kalnciemā ir iesakņojies, ka gadu mija tiek sagaidīta ģimenes lokā, bet pēc tam gan ir vēlme pabūt kopā plašākā pulkā, saskandināt glāzes ar citiem, novēlēt laimi jaunajā gadā,» stāsta V.Toleiķis.

Īsi pēc pusnakts pie Kalnciema pagasta pārvaldes ēkas tiks iekurts liels ugunskurs, lai sanākušajiem ir, pie kā pulcēties un sasildīties. Turpat būs arī brīvais mikrofons, lai iedzīvotāji var apsveikt cits citu un visus kopā. Uzrunas pieteikušies teikt arī Kalnciema pagasta pārvaldes pārstāvji un Kalnciemā plašāk pazīstamie cilvēki, bet vienos naktī, aizvadot pirmo jaunā gada stundu, būs jaundibināmās biedrības «Kalnciema attīstībai» sarūpētais salūts.

V.Toleiķis precizē, ka lēmums par šādu jaunā gada sagaidīšanu tapis vien decembra sākumā. Citkārt tas būtu jāplāno savlaicīgāk, jāparedz vēl vairāk iespēju, jāpiesaista vēl vairāk līdzekļu no Kalnciema aktīvistiem un uzņēmējiem, lai ir vēl lielāks salūts, lai ir arī veltes sanākušajiem. Šogad mērķis ir nevis visus pārsteigt, bet iedibināt tradīciju, lai cilvēki sajūt kopīgo elpu, un tad jau nākamgad varēs to visu attīstīt vēl skaļāk un plašāk,» mudina V.Toleiķis.

«Mērķis ir viscēlākais – lai iedzīvotāji sajūt, ka nav vieni, ka neesam vien katrs par sevi, ka varam paļauties cits uz citu, ka esam kopā gan bēdās, gan arī priekos un svinībās. Jo tā taču ir drošāk un ikdienā daudz patīkamāk!« uzskata V.Toleiķis.

«Lai sarīkotu svētkus, kā izrādās, tas neprasa nemaz tik daudz. Jābūt pāris cilvēkiem ar iniciatīvu, un tad pievienojas arī citi. Viens piesakās ar malku ugunskuram, cits ar svētku uzrunām, vēl kāds apņemas apstaigāt uzņēmējus, sakopēt un iznēsāt paziņojumus,» precizē V.Toleiķis.

Redzot iedzīvotāju iniciatīvu, aktīvi iesaistījās arī Kalnciema kultūras nams un tā vadītāja Dace Dalgā, piedāvājot gan apskaņošanas tehniku, gan arī palīdzot ar organizatores pieredzi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

paldies!

Paldies organizātoriem! Tik patīkami bija sajust cerību un sajūtu, ka esam daļa no civilizācijas, nevis aizmirstā teritorija.

pirms 6 gadiem, 2015.01.01 23:12

Jelgavas novadā