Konkursā «Parādi savu talantu» laurus plūc Sabīne Janušauska

Jauniešu dienā Jelgavas novada Svētes pagasta Jēkabnieku kultūras namā novada jaunos talantus pulcēja konkurss «Parādi savu talantu». Šogad konkurss risinājās otro gadu pēc kārtas, un tajā dalībnieki rāda kādu no saviem talantiem – dziedāšanu, dejošanu, dzejas deklamēšanu un citus. Jaunieši bija ieradušies no Zaļeniekiem, Kalnciema, Ozolniekiem, Svētes pagasta un Jelgavas.

Pirmo vietu konkursā ieguva 14 gadu vecā Sabīne Janušauska no Jelgavas, «Ziņām» pavēstīja konkursa žūrijas komisijas pārstāvis Jānis Zariņš. «Meitenes spēcīgais dziedājums apbūra ne vien klausītājus zālē, bet arī žūrijas locekļus,» viņš piebilda. Ar deju «Krāsotāji» spēja aizkustināt 12 un 10 gadu vecās Amanda Anna Cinovska un Laura Mārtinsone un ierindoties otrajā vietā. Trešo vietu ar dzejas deklamēšanu izcīnīja jaunā dzejniece Alise Gubene. Alise piedalījusies daudzos dzejas konkursos, sacensībās, kā arī lasījusi savu dzeju vairākās skolās.

Skatītāju simpātiju balvu saņēma jelgavniece Anita Demida, kuras talants ir dziedāšana. Nominācijā «Radošums» pie godalgas tika 10 gadu vecā Dana Anete Gulbe no Zaļenieku pagasta, arī viņas talants – dziedāšana. Nominācijā «Profesionalitāte» tika nominēta Evija Lipšāne no Kalnciema pagasta. Meitenei padodas rokdarbi, un ar saviem darbiem viņa piedalījusies arī citos vizuālās mākslas konkursos. Par oriģinalitāti tika sumināts Aivars Umbraško no Krāslavas novada Skaistas pagasta ar diviem saviem talantiem – dziedāšanu, ģitārspēli un dzejas deklamēšanu. Puisis kā mūziķis piedalījies vairākos mūzikas konkursos, tostarp gan kā mūziķis, gan kā dzejnieks populārajā studentu folkfestivālā, ko tradicionāli katru gadu organizē LLU. Nominācijā «Uzdrīkstēšanās» lauri dzejniecei Broņislavai Dzenei, kas vecuma ziņā vairs gan nav jauniete, toties viņas dzeja ir un mūžam būs jauna.

Pateicību par piedalīšanos konkursā saņēma Ruta Gricjus no Elejas pagasta (dzejas deklamēšana), Elīza Petrago no Ozolnieku novada (vēderdejas un dzejas deklamēšana), Sanita Umbraška no Jelgavas (dziedāšana) un  dejotāju grupa no Kalnciema pagasta – Poļina Drozdova, Linda Laumane, Kristīne Orehova, Diāna Pleška, Kristiāna Latiša un Adriāna Karpova.

Pasākumā kā viesmākslinieks uzstājās jaunais talants Eduards Grundmanis no Ozolniekiem, kurš ar lieliskiem panākumiem startējis bērnu «Jaunajā vilnī 2014». Puisis piedalījies vairākos starptautiskos konkursos, tostarp jauniešu vokālās mūzikas festivālā «Riga Symphony 2013», kurā 80 dalībnieku konkurencē nominācijā «Pasaules hīts» ieguva pirmo vietu un zelta medaļu savā vecuma grupā, bet nominācijā «Populāra Latvijas autora dziesma» – «Grand Prix».  Eduards pirmās vietas guvis TV konkursā bērniem «Balss pavēlnieks 2013», «Ineses Galantes talanti 2014», Latvijas jauno izpildītāju konkursā «Eņģeļu balsis 2013» un citos.

Foto no organizatoru arhīvaPievieno komentāru

Jelgavas novadā