Leģendu naktī lustēties varēs arī Vecauces pilī

Lai iepazītu vēsturi, arhitektūru, notikumus un vērtības, kas glabātas simtiem gadu, oktobra pēdējā sestdienā, šogad 25. oktobrī, jau trešo gadu durvis apmeklētājiem ver Latvijas pilis un muižas Staļģenē, Lielvircavā, Lielplatonē, Vilcē un Zaļeniekos. Pasākuma laikā paredzētas dažādas aktivitātes katrā muižā. Kā ziņo LLU pārstāve Lana Janmere, ikviens laipni gaidīts arī Vecauces pilī.

„Labās atsauksmes par pagājušā gada pasākumu rosinājušas grāfa kungu ar kundzi ne tikai atvēlēt savu namu, bet arī pašiem piedalīties lustēs, ko organizē muižas ļaudis. Neizpaliks jautri pastāsti par notikumiem un izklaidēm muižā, ar ko laipni dalīsies pati muižkundze,” atklāj Vecauces pils pārvaldniece Inese Kaminska. 

Leģendu naktī ir iespēja ne vien apskatīt vēsturiskos objektus, bet arī baudīt īpašu kultūras programmu, par ko parūpējušies arī Vecauces pils iemītnieki.

 Vecauces pils apmeklētājiem būs atvērta jau no plkst.16.30, kad Vītiņu muižas amatierteātris „Mežrozīte” izrādīs Vigitas Pumpures lugu „Tobiass ir miris, lai dzīvo Tobiass”.  

Turpretim pēc lugas no plkst.18.00-20.00 uz latviskiem dančiem aicinās kapella „Strops”. Pils pārvaldniece I.Kaminska mierina tos, kas nav pazīstami ar latviešu dejām, jo nezinātājiem danču soļi tikšot ierādīti. 

Leģendu nakts turpinājumā paredzētas pastaigas pa naksnīgo Vecauces pili, rotaļas un dziesmas, kamēr vien būs lustēties gribētāji. 

Visi pasākumi šajā vakarā Vecauces pilī ir bez maksas.

"Ja arī jums patīk teātris un gribas izlocīt kājas jautrā dejas taktī, vai arī pašiem ir ko rādīt un teikt – ņemiet līdzi nelielu cienastu kopējam galdam un esiet mīļi gaidīti Vecauces pilī," aicina Vecauces pils pārvaldniece I.Kaminska (mob.t. 29195959, e-pasts: vecaucespils@gmail.com).

Leģendu nakts norisinās vienu reizi gadā – oktobra pēdējā sestdienā, kad Latvijas piļu un muižu durvis atveras un ir iespēja tās apmeklēt ikvienam ceļotājam, izbaudīt atmosfēru un atklāt kādu noslēpumu. 


VILCES MUIŽA UN TAUTAS NAMS
Pulksten 18:00 Vilces tautas namā
Koncerts "Dziesmotie ražas svētki" ar skaistākajām latviešu kora dziesmām, piedalās: Vilces jauktais koris, Latvijas Universitātes kamerkoris „DeCoro", Latvijas zvērinātu advokātu kolēģijas jauktais koris.
Īpašais viesis Dziesmu svētku goda virsdiriģents – maestro Gido Kokars.
Diriģenti: Pēteris Vaickovskis, Kristiāna Vaickovska, Patriks Stepe, kormeistare: Ilze Dzērve

Pulksten 20:00 Vilces muižā
Tikšanās ar koru leģendu Gido Kokaru.
Tiks demonstrēta Jura Podnieka studijas 1978.gada uzņemtā dokumentālā filma "Brāļi Kokari". Vēsturiska ekspozīcija par koru tradīcijām Vilces pagastā. Jautājumu un atbilžu vakars ar mūzikas leģendu" MAESTRO GIDO KOKARS UN DAIĻĀS DĀMAS".
Kontaktpersona Aiva Ozoliņa 26351169. 

STAĻĢENES MUIŽA
No pulksten 14:00 līdz 16:00
Muižas parkā – stāstījums par muižas vēsturi, baronu laikiem.
Uzvedums „1957. gads Staļģenē", pionieru kaklauta siešanas apgūšana – bērnu dramatiskā pulciņa izrāde.Bijušajā kalpu mājā Izglītības, Kultūras un Sporta centrā ,,Līdumi" – viesus aicina baudīt pirms 57 gadiem aktuālu maltīti skolas kopgaldā.
Kontaktpersona Saiva Drupa 26383129. 

LIELVIRCAVAS MUIŽA
No pulksten 17:00 līdz 19:00
Lielvircavas muižā ikviens varēs iejusties 19. gadsimta Mūzikas salona atmosfērā un apskatīt Kurzemes guberņas 19. gadsimta tērpus.Apmeklētājus priecēs foto izstāde „Platones pagasts no putna lidojuma".
Kontaktpersona Zanda Zariņa 25432285. 

LIELPLATONES MUIŽA
No pulksten 18:00 līdz 20:00
Lielplatones muižā apmeklētāji ir aicināti noskatīties pagasta pašdarbnieku uzvedumu „Kalpu dzīve muižā", radoši darboties varēs darbnīcā „Sapņu ķērāja un kartiņu pagatavošana", kā arī darbosies pasaku un teiku istaba. Ziņkārīgie varēs ielūkoties muižas bēniņos, kur norisināsies noslēpumainā radošā darbnīca. Cienastu būs sarūpējusi muižas kafejnīca.
Vakara noslēgumā ikviens ir aicināts piedalīties lāpu gājienā ar Balto dāmu pa Muižas leģendu takām.No pulksten 16 vizināšanās zirgu pajūgā.
Kontaktpersona Janīna Ungure 26611468. 

ZAĻENIEKU MUIŽA
No pulksten 18:00 līdz 21:00

Zaļeniekos, kur dzīve zaļa, kopā apskatīsim jauno restauratoru palīgu darbu izstādi, meklēsim nāru ugunis parkā, iesim ekskursijā no muižas pagrabiem līdz pils bēniņiem, ieklausīsimies liegās saksofona skaņās pils zālē, atvadoties, baudīsim gardo kumosu Adelaides gaumē... un tas vēl nav viss...
Kontaktpersona Valija Barkovska 22043531. Visi pasākumi muižās bezmaksas! Uzzini vairāk par muižām ŠEIT.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā