Mājas uzturēšanai nepietiek ar divdesmit eiro mēnesī

SIA «Jelgavas novada KU» piesūtītais rēķins mudina dzīvokļa īpašniekus Mazdunčos sadūšoties privatizēt visu māju.

Jelgavas novada pašvaldība, nododot apsaimniekošanā daudzdzīvokļu mājas «Jelgavas novada KU», pārsteidz Zaļenieku iedzīvotāju ar krasi augušiem komunālajiem rēķiniem. Taču ir tikai divi risinājuma varianti – vai nu maksāt par apsaimniekošanu, vai arī māju privatizēt un apsaimniekot pašiem.

Zālē tikko samanāmas auto iebrauktas sliedes ved uz Zaļenieku pagasta Mazdunčiem, ko ieskauj kāda lielsaimnieka skaisti uzarti lauki. Jau kopš 1967. gada vienā no šīs mājas četriem dzīvokļiem dzīvo agrākā kopsaimniecības strādniece, tagad pensionāre Biruta Keviša. Taciņa uz viņas privatizēto dzīvokli ir glīti apstādīta. Taču mājas pārējā daļa, ko kaimiņi atstājuši, izskatās nolaista. B.Keviša stāsta, ka beidzamie kaimiņi – tēvs, māte un divi pieauguši dēli –pametuši savu dzīvokli pirms trīs gadiem. Sadzīvojuši labi, taču, kad Birutas kundze jaunajiem cilvēkiem ieteikusi uzkāpt uz jumta un salabot kori, tie atteikuši: «Pagasta māja, lai tas arī labo.» 

Izdevīgāk apsaimniekot pašiem

Caurais jums nav salabots vēl šodien. Taču zvanīt uz redakciju B.Kevišu rosinājuši «Jelgavas novada KU» piesūtītie mājas apsaimniekošanas rēķini, kas pirmo reizi negaidīti saņemti jūlijā un pēc tam arī augustā. Mājas apsaimniekotājs paģēr maksāt 21 eiro mēnesī. «Jelgavas novada KU» neko šai mājai nav darījis. Mana pensija ir 178 eiro mēnesī, un es to naudu nemaksāšu!» pukojas pensionāre. 

«Jelgavas novada KU» vadītāja Antra Alksne skaidro, ka viņas vadītais uzņēmums, kura apsaimniekošanā ir 174 daudzdzīvokļu mājas, lielākiem darbiem cenšas veidot iedzīvotāju maksājumu uzkrājumus. Taču neatliekamos darbus – skursteņu tīrīšanu un jumtu lāpīšanu – cenšoties veikt pēc iespējas ātrāk. A.Alksne piebilst, ka 20 eiro mēnesī par jūlijā pārņemto Mazdunču apsaimniekošanu aprēķināti pēc vispārējiem noteikumiem un ar mazāku naudu māju apsaimniekot nav reāli. «Iedzīvotājiem izdevīgāk ir savās daudzdzīvokļu mājās izveidot biedrību un kopīpašumu apsaimniekot pašiem. Mūsu ziņā ir tās mājas, kuru iedzīvotājiem tas nav izdevies,» saka A.Alksne.   

Runājot par problēmsituāciju ar saņemto apsaimniekošanas rēķinu, B.Keviša piebilst, ka pagasta pārvaldnieks Ojārs Briedis piedāvājis šo māju privatizēt, kas vispār viņai būtu pa prātam.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 18. septembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Agris Samcovs 

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā