Noslēdzas bīskapa P.Brūvera vizitācija mācītāja J.Tāluma draudzēs 3

21.septembrī ar svinīgu dievkalpojumu Bērzes ev.lut.baznīcā noslēdzās LELB (Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas) bīskapa Pāvila Brūvera vizitācija mācītāja Jāņa Tāluma pārraudzītajās Jaunsaules, Vecsaules, Bērzes un Vircavas draudzēs.

Bīskaps P.Brūvers stāsta par vizitācijas jeb apmeklējuma mērķi: “Iepazīties kā draudzes dzīvo. Mums interesē draudžu attiecības – ar pašvaldībām, skolām, sociālām iestādēm, bērnudārziem un visu sabiedrību. Mums ir vēlēšanās, lai mūsu draudze būtu “pilsēta kalnā”, kur Kristus izstaro savu mīlestību, gaismu uz visu apkārtni. Mans uzdevums ir pārliecināties vai tas tā ir. Ja tas tā nav – pievērst tam draudzes uzmanību un aicināt mainīties, sakārtot lietas. Esot Lielvircavā, jāsaka, ka par šo vietu ir tikai labi iespaidi.” 

Bīskapa vizitācija ilga nedēļas garumā. Vizitācijas norisē piedalījās arī Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles dekāns Pēteris Kalks, Bauskas iecirkņa prāvests Aivars Siliņš un Jelgavas iecirkņa prāvests Oskars Laugalis, kā arī Saldus M.Lutera draudzes priekšnieks, revidents Aivars Kaņeps. Vizitācijas gaitā notika tikšanās ar draudžu padomēm, Vecsaules, Dāviņu, Bērzes, Jaunbērzes, Līvbērzes, Platones, Vircavas pagasta pārvalžu vadītājiem, darbiniekiem un iedzīvotājiem, izglītības iestāžu vadītājiem un pedagogiem, uzņēmumu SIA “Laflora” un SIA “Lielvircavas Agro” vadītājiem un citu konfesiju pārstāvjiem. Apmeklējuma laikā tika apskatīts dievnamu stāvoklis un iepazīta draudžu teritorijas apkārtne.  

Tikšanās reizē ar izglītības iestāžu vadītājiem un Platones, Vircavas pagasta pārvaldniekiem, bīskaps P.Brūvers atzina: “Dievnams ir skaisti atjaunots! To reti var redzēt kā ir pie jums. Jums ir liela mīlestība uz šo namu – bez apkārtējo iniciatīvas un atbalsta tas nebūtu iespējams. Esiet arī Dieva svētīti, piedzīvojot muižas atjaunošanu. Ir labi, ka mēs neaizmirstam par to pateikties Dievam, dot Viņam godu – Viņš arī mūs svētīs turpmāk.”

Vircavas pagasta pārvaldes vadītāja Rita Borščevska atzina: “Nāku no paaudzes, kurā ārēji teicām, ka Dieva nav, bet Dievs ir bijis līdzās mums vienmēr. Joprojām mācāmies to atzīt atklāti. Ar mācītāju J.Tālumu izveidojusies tuva saskarsme. Sākām darbu ar kapusvētkiem – tur arī sākas visas pārdomas par dzīvi. Kādreiz kapos cilvēki maz nāca, tradīcija nebija iesakņojusies, bet mācītājam sacīju – ja kaut vienam cilvēkam Dieva vārds ir vajadzīgs, brauciet pie mums!” Vircavas vidusskolas direktore Ināra Vīgante atzina: “Sadarbība ar draudzi un mācītāju ir ļoti laba. Ar radošām domām jāsanāk kopā un jārada vēl ciešāka sadarbība. Paldies par mācītāja aktivitāti!” 

Vizitācijas laikā bīskaps P.Brūvers pēc restaurācijas iesvētīja altārgleznu “Augšāmcelšanās” Jaunsaules baznīcā, pasniedza augstāko LELB apbalvojumu “Uzticības vairogu” Jaunsaules draudzes loceklei Natālijai Zvirbulei par uzticīgu kalpošanu draudzē 20 gadu garumā, iesvētīja jaunos kapsētas zvanus Ķešu un Žūžu kapos, kā arī iesvētīja Vecsaules pamatskolas telpas pēc remonta pabeigšanas, Aizupes skolu pēc rekonstrukcijas un Lielvircavas muižu pēc remonta darbiem. 

Nākamā vizitācija šajās draudzēs varētu notikt ne ātrāk kā pēc 10 gadiem. Vizitācijas norises gaita tiek dokumentēta un kalpos par labu vēstures liecību nākošajām paaudzēm. 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Pašvaldības speciāliste

Vizitācija bija magnificent.

pirms 7 gadiem, 2014.09.22 13:12

Alla Borisovna

Godātā, vai jums būtu grūti izteikties latviski, lūdzu!

pirms 4 gadiem, 2016.11.30 21:24

Haber

Wow, Vizitācija, kura laikā notika vigilizācija, pedofilizācija....

pirms 7 gadiem, 2014.09.22 13:31

Jelgavas novadā