Novada skolās būs siltāk un drošāk 4

Noslēgumam tuvojas energoefektivitātes paaugstināšanas un rekonstrukcijas projekti sešās Jelgavas novada izglītības iestādēs.

«Kapitālo remontu skola nebija piedzīvojusi ļoti daudz gadu. Pa klasītei vien jau remontējām, bet tas ir kā piliens jūrā tik lielai ēkai. Piemēram, sporta zālē viens stūris bija kārtīgi iepuvis, bet datorklasē bija vienkārši briesmīgs skats,» par ievērojamajām pārmaiņām Aizupes pamatskolā ir gandarīta Līvbērzes pagasta pārvaldes vadītāja Ruta Medne. Siltināšanas un telpu rekonstrukcijas projekti noslēgumam tuvojas vēl piecās Jelgavas novada izglītības iestādes, bet trijās – sākti.

«Siltināšana, kā arī remondarbi principā ir pabeigti. Atlikusi tikai skolas sakārtošana. Sestdien sāksim vest mēbeles,» R.Medne ved Aizupes pamatskolā, kuras fasāde vien liecina par pamatīgām pārmaiņām. Drūmi pelēkā vietā nu ir gaiši dzeltenais. Šie toņi valda arī iekštelpās, kas padara skolu vieglu un saulainu. 

Izglītības iestāde ir ne tikai nosiltināta, ko Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) programmas līdzfinansētā energoefektivitātes paaugstināšanas projekta laikā par vairāk nekā 350 tūkstošiem eiro veica uzņēmums «Velve». No pašvaldības budžeta atvēlēti līdzekļi iekštelpu remontam (SIA «GS Celt»), kā arī atjaunota elektroinstalācija, ierīkota videonovērošana, ventilācija un ugunsdrošības sistēma, tai skaitā – zibensnovedējs. Paredzēts arī labiekārtot teritoriju. Piemēram, pilnībā sabrucis asfalta segums pie skolas ieejas, taču tas iekļauts nākamā gada investīciju plānos, atklāj pagasta pārvaldes vadītāja.

Visu rakstu lasiet otrdienas, 29. jūlija, «Zemgales Ziņās». Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Lienīte

Nr.6 fotogrāfijā var redzēt uz grīdas iezīmētās līnijas tajā pašā svinīgo pasākumu zālē........kā iepriekš..

pirms 7 gadiem, 2014.07.29 16:10

Aizupes pamarskolas skolniece.

Ļoti, ļoti smuka zāle! Priecāšos atgriezties savā nu jau skaistajā skolā! (izmaiņas vajadzēja jau sen)

pirms 7 gadiem, 2014.07.31 13:33

Aizupes pamarskolas skolniece.

Ļoti, ļoti smuka zāle! Priecāšos atgriezties savā nu jau skaistajā skolā! (izmaiņas vajadzēja jau sen)

pirms 7 gadiem, 2014.07.31 13:34

Jelgavas novadā